Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline andulka01
Avatar
10635 příspěvků moje polička 28. května 2020 09:51

Karja Bike Azyl byl odejit už dávno protože rekonstrukce kobky... Jenomže tohle jsou všechno takový ty zástupný důvody, tuhle prý že residenti chtěj klid, tuhle že lepčí hygiena. Reálně si prostě Praha (firma které to pronajímá) chce urvat co největší kus na popularitě míst, o kterou se zasloužili jiní. A ta alternativa je příliš křehká na to, aby se udržela za podmínek které jí město dává - např. ty kobky, v každé unifikovaný bar, unifikovaná podlaha. Nájem předpokládám vysoký, kontroly hygieny časté. Bike Azyl neprovozoval jen bar, ale hlavně opravy a stavbu kol, na to už tam po rekonstrukci zázemí není.
A-voidu už loni zakázali koncerty na palubě, i když striktně dodržovali konec před desátou. Zato Morgan může řvát do půlnoci. Někomu se prostě zachtělo lukrativního místa na zakotvení nějaký zrůdnosti (a že jem jich teď při prohlídce pražských přístavů viděla dost a dost).
A třeba Formani na pláži naproti už taky nebudou, začalo se tam stavět.
Pokusy o převzetí trhů od Archetypu už komentovat radši nebudu vůbec, neb bych musela být sprostá.

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 28. května 2020 11:43

andulka01 Je to hodně smutný. Taky jsem tam zažila krásný věci... V sobotu se tam mimochodem koná Festival malých nakladatelů. Tak se tam můžem potkat a pobrečet si.

(Myslím, že loni jsme tady řešily, jak to s tím hlukem je a není...)

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 28. května 2020 13:53

andulka01 Dekuji za odpoved, uz jsem k tomu i neco malo.precetla v novinach. Tak jako bydlet tam, mrzi me to straslive! Ty dalsi lode po proudu jsou desny

Offline andulka01
Avatar
10635 příspěvků moje polička 28. května 2020 15:08

Karja No mrzí mě to fakt hodně. Za ty roky co jsem Náplavce blízko pozoruju dost změnu návštěvníků. K Bike Azylu se sjížděli hipsteři a single speedy na krásnejch modelech kol, na zdi byly volně dostupný nástroje na základní opravu, bar zásobený, ceny mírné, dobrý gin-tonik.
Jestli si ti "stěžující si na hluk rezidenti" myslí, že to s partičkama cizinců s reprákama a tuctuc muzikou jako bude lepší... No a ty hrůzy jakoželodě, viz. expozice Gott, to už je fakt na facku. 

A kobky jsou (kromě jedné) prázdné. Do některých instalovali obrazy a fotky jakože galerie, ale nefunguje to. I když musím přiznat, že ty skleněný dveře jsou designově krásný.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 28. května 2020 15:49

andulka01 my zabloudili na Naplavku jen obcas, prece jen s detmi je ten nocni zivot limitovany :) ale bylo to tam super a tohle me fakt mrzi :( 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 28. května 2020 16:52

Tak te puvodni naplavky je fakt skoda...:(

Offline Magráta
Avatar
7765 příspěvků moje polička 28. května 2020 17:16

Alena_In ať se brzy vše zahoji (tím třetím se nezabývej:-)

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 30. května 2020 14:41

Ten Musk se už vážně pos.al v kině

https://www.forum24.cz/rusku-se-nelibi-napad-elona-muska-odpalit-jaderne-bomby-na-marsu/

Už mě dost naštval těma družicema, co je zas tohle za hovězí nápad?

Poprvé po mnoha letech souhlasím s Rusama. 

Offline Aranel
Avatar
4494 příspěvků moje polička 30. května 2020 22:48

andulka01 A takže pozor, info z dneška: provozovatelé vyhandlovali provoz pod zesíleným dozorem do konce roku. (snad zatím - a lepší než drátem do voka)

Offline andulka01
Avatar
10635 příspěvků moje polička 01. června 2020 12:26

Aranel Díky za zprávy. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 14. června 2020 20:54

Tak Gándhí má taky na kahánku. Churchill to už slíznul... a možná to čeká i Einsteina, určitě se na něj něco najde. Chtělo by to přehodnotit i Matku Terezu.

Jih proti Severu stáhli... očekávám rovněž mohutné protesty proti Shakespearovi a jeho nekorektnímu Othellovi!

Krásný nový svět. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 14. června 2020 21:36

barbucha no, s tím Othellem už jsem něco zaslechla, to seš pozadu

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 15. června 2020 14:07

Kokoska 

To by se jeden... Naše civilizace je odsouzená k brzkýmu zániku, obávám se. Takhle se dobrovolně vzdávat svý historie, svý kultury... ještě tomu jít naproti! 

Zajímalo by mě, kdo těm aktivistům brání natočit film z občanský války zcela dle svýho gusta? Napsat knihu jakou chtějí, bez jediný bílý postavy? A copak neexistuje nějakej výhradně černošskej seriál/film (a vyčítá jim snad někdo, že tam maj málo bělochů?!)

Hele ale s tou Agathou Christie to neni tak zlý - co těch Deset malých černoušků, ha?!

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 15. června 2020 14:16

barbucha no, s tím Othellem už jsem něco zaslechla, to seš pozadu

 No dobře, tak si to prohoděj, a černá bude Desdemona! Vlastně to nejde zase... aby ji uškrtil běloch Tak že by Desdemona uškrtila Othella? To by zas byl nekorektní obraz násilnýho charakteru afroameričanek... 

Hm. Nezbyde než povolat Bradburyho hasiče. To jinak prostě dopadnout nemůže.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 15. června 2020 14:23

barbucha nn, Othello uskrti zlotrileho belocha Jaga, tomu to patri, a vsichni budou spokojeni. mozna. holt svet se v prdel obraci

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 15. června 2020 14:58

barbucha na to asi jít logikou nemůžeš, ale bylo by to zajímavý. Film, kde by byl běloch, čern... eh, afroameričan (tmaví obyvatelé Afriky jsou pořád černoši?), hispánec, asiat, eskymák, nebála bych se tam vrazit pigmeje a nějakého příslušníka z utajených kmenů Amazonie. Otázka je, kdo by byl hodnej a kdo zlej :D

Myslela jsem, že zakázané knihy, jejich pálení, cenzura uměleckých děl a obrazoborecké bouře už jsou za náma, tak asi ne...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:00

Kokoska No, já bych si asi takovej film moc nevychutnala, protože mám nějakou poruchu rozpoznávání tváří afroameričanů, asiatů a i těch z domorodých kmenů.

Jak je v nějakým filmu moc postav třeba asiatů, přestávám rozeznávat, kdo je kdo, leda by navíc byl jeden hubenej a druhej morbidně tlustej, to pak se chytám. 
A není to nic rasistickýho, já si pletu i bělochy, dva modroocí blonďáci vysoké postavy sympatického vzhledu v jednom filmu a když jeden z nich není třeba Redford, ale oba pro mne neznámí herci, tak mám taky problém, kdo padouch a kdo hrdina.

Ale u těch jiných etnik je to teda větší problém, prostě mi ty obličeje splývaji a tak takový filmy nevyhledávám. Tak, a teď mne zavřou

Offline Kokoska
Avatar
28227 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:11

Jennyfor hubenej a tlustej musi byt, to je jasny. Jinak by to byla diskriminace anorektiku a obeznich.

Ja se beznadejne ztracim ve filmech o spionech, po deseti minutach nevim, kdo pro koho spehuje, i kdyby mel ceduli se jmenem na krku. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 15. června 2020 16:16

Kokoska a to tam bejvaj ještě dvojitý a dokonce trojitý agenti, to se nedá