Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:40

razorblade ...nedostat přes držku... Prosím nehrotte to, já fakt jen koukala, kolik lidí je běžně nosi. 

Offline razorblade
Avatar
8190 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:43

notna To nebyla reakce na tebe, ale na nejaky diskuze na socialnich sitich, kde se lyncujou lidi bez rousky, lidi s respiratorem. Mne uz se stalo, ze se me jedna zenska dost utocne zeptala, kde jsem to vzala...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:46

Černá kočka tak to je taky děsný. To my dělàme vyšetření bez který nikdo neumře, nikdo z toho nemůže mít problém, který by musel řešit v nemocnici a nic extra závažného  se nestane ani když rok nebude brát léky. Tak spíš myslím, že bez pomůcek jsme nebezpeční my těm starým lidem a opravdu nechápu, že k nám stále chodí. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:48

notna bud v klidu, taky me ta myslenka napadla. A to jsem mela doma prosím 5ks chirurgickych rousek a 1ks respiratoru (mozna i ta 3), koupeno pred 3 lety na brouseni a lakovani nabytku.

Ja teda premyslela nad sebou, jestli bych se v tom nestydela chodit ven v situaci, kdy lekari a sestry v nemocnici používají ty mene ucinne latkove spichnute doma. K jednoznačné odpovědi jsem se nedostala. A abych predesla dohadum, ne, nemyslim si, ze by se lidi venku meli stydet, zkoumala jsem pouze sve vlastní morálno.

Offline Ounz
Avatar
19848 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:50

razorblade No právě, lidem fakt stačí málo a skočej po lynči..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:12

Ounz takto spáchal minulý týždeň samovraždu lekár v Poľsku, ľudia ho totiž hejtovali za to, že sa nakazil koronou vo Švajčiarsku.... 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:13
Reakce na domenica:

 Nakažení lékaři a lékaři v karanténě se nebudou moct starat o pacienty... 

​Tak k té karanténě už tu poznámky proběhly, ale já se obávám, že kvůli tomu dojde k tomu, že budou pracovat i ti nakažení..

Jinak k tomu "rizikovému kontaktu" s Covid poz. pacientem - je použito v tom opatření mzcr vágní vyjádření, že pracovník pracoval bez přiměřených ochraných osobních prostředků...  No k mému oboru, kde intubujeme, ventilujeme....od naší společnosti máme doporučení, která mě moc neuklidnila a jdou na ruku ministerstvu. Prý: respirátor N95, FF2 a podobný (??!?) k výkonům s vysokým rizikem aerosolu. U neventilovaných pacientů jen chirurgické roušky a u již zaintubovaných na ventilátoru taky.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:18
Reakce na notna:

domenica To je fakt strašné. Doktoři nemají v čem operovat a já pak v obchodě čumím jak puk, kolik lidí má respiratory jen tak na spacirovani po nakupech 

​Já se přiznám, že mi taky někdy bleskne hlavou, kde k němu ten dotyčný přišel . Zvlášť u těch vytuněných, kde to až vypadá, že jsou součástí výbavy kosmonauta..

Offline Myrtila
Avatar
3025 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:21

My meli doma 2 ks respiratoru a 3 ks chirurgickych ustenek - ty pro me byly jeste nedavno bezna pracovni spotrebka (z te doby je i moje profilovka na IG v kombinezce), ale tyhle zbytky jsou taky z nejakyho brouseni podlah, takze vsechno bylo vybaleny. Jeden respirator jsme darovali rodinnemu vererinari, zbytek vybavy setrime na nehorsi a nosime usite rousky. 

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:25

já bych ty lidi neodsuzovala - vždyť nikdo jen tak od pohledu nevíme, co mají za zdravotní trápení... třeba jim ten jeden respirátor sehnala předraženě od překupníků rodina, která má o ně jen obyčejnej strach...

Offline Samantha
Avatar
1795 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:27

Tyvoe , tak už se rozhodněte, jestli vám vadí lidi bez rousek nebo s rouškama  

Offline Ounz
Avatar
19848 příspěvků moje polička 22. března 2020 20:36

paktofonika strašný. 

Online MP Meri
Avatar
5411 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:14

Renusatko Ta už to tady píšeš poněkolikátý a já si úplně neuvěřitelně lámu hlavu, co to sakra může být za vyšetření Chodí na to hlavně starší lidé, je to něco specializovaného, ale zároveň hrozně nedůležitého, nemůže to ohrozit zdravotní stav, když se to neudělá, musíte u toho být blízko pacienta ... já nevím, teď mě napadlo, že možná něco s očima?Mětofakthrozněvrtáhlavou

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:17
Reakce na MP Meri:

Renusatko Ta už to tady píšeš poněkolikátý a já si úplně neuvěřitelně lámu hlavu, co to sakra může být za vyšetření Chodí na to hlavně starší lidé, je to něco specializovaného, ale zároveň hrozně nedůležitého, nemůže to ohrozit zdravotní stav, když se to neudělá, musíte u toho být blízko pacienta ... já nevím, teď mě napadlo, že možná něco s očima?Mětofakthrozněvrtáhlavou

​Já si dovedu představit třeba měření hustoty kostí, to obvykle zase tak extrémně akutní není....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:40

A666 furt se o tom bavíme a anděla si nedá říct a de na očkování:-)

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:53

viktorka_od splavu no,ja z narizeni musela taky na ockovani.....tak sem od ctvrtka doma.

je tu nejaky narizeni od brezna urcite osoby se musi ockovat.(strasne nutny ted)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 22. března 2020 21:54

MP Meri A666 Jj, já se s tím nijak netajím. Jde přesně o měření hustoty kostí. Jsou to na 95% ženy od 60 let, občas muž. Normálně je dobré to vědět, léčit to, ale neohrožuje tě to na životě. Bohužel se tím nevyřeší ani bolesti, kvůli kterým jsou k nám pacienti posíláni. Člověk si může něco zlomit, tak do nemocnice se dostat může, ale ta léčba není tak zázračná, že by takový stav dokázala za měsíc změnit. Víceméně za půl roku to nebude ani výrazně lepší s léčbou ani výrazně horší bez léčby. Je to dlouhodobý stav.

Edit: Blízko pacienta jsem, protože ho musím 3x napolohovat a zaměřování je u jeho hlavy, podobně jako na rtg. Místnost je malá a jsme tam s nimi celých 15 minut i při oblékání, vyslékání a měření. 

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 23. března 2020 09:26

Sweet Potato mne prijde, ze Prchal byl snad nekde na dovolene nebo v karantene, ja nevim. Temer 14 dni byl docela klid... Kazdopadne je zpet v plne forme. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34862 příspěvků moje polička 23. března 2020 12:05

andulka01 Je. Bohužel. Ti konkrétní, kteří to s ním řešili, za to ale nemůžou.