Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 22. března 2020 13:43
Reakce na Sweet Potato:

Černá kočka Bez debat, zdravotníci jsou různí, stejně jako lidé jsou různí. Protože někteří lidé například kradou, budeme se chovat jako k zlodějům ke všem?

​Přiznám se vůbec nerozumím jak je ta otázka myšlena a na co z toho co jsem psala se vztahuje.

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. března 2020 13:45

Karja Tak v pátek v Globusu asi nakupovali lakýrníci a zaměstnanci chemičky :-) 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 22. března 2020 13:57

continuity jo, ale tak pokud maji lekari ordinovat bez ochrany a pote nechodit do karanteny, tak by kazdy udelal nejlip kdyz umre v klidu doma, to je fakt neskutecny

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 22. března 2020 14:04
Reakce na notna:

domenica To je fakt strašné. Doktoři nemají v čem operovat a já pak v obchodě čumím jak puk, kolik lidí má respiratory jen tak na spacirovani po nakupech 

​Přesně.

...ale zase bych nerada, aby se teď vůči těm lidem, co mají respirátor v sámošce, obrátila nějaká zášť, protože někteří mohou být z rizikové skupiny, mnozí se prostě snaží dělat pro sebe to nejlepší (a netuší, že na veřejnosti opravdu stačí obyčejná rouška ve chvíli, kdy ji nosí už všichni). Nevím, jak rychle dostat respirátory ke všem zdravotníkům, kteří je opravdu potřebují. Před pár týdny se našlo pár šikuldů, kteří vykoupili zásoby a přeprodávali je na netu s astronomicko marží...

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 22. března 2020 14:52

notna Tak to.asi ne, ale u nas je takovych vyrobnich firem mraky, takze to muze platit no.

Offline brrr
Avatar
10051 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:13

notna Hele, i u nás v práci (archeologie) by se nějaký respirátor našel, občas v tom oťukáváme omítky. Jen si úplně nejsem jista, jestli každý respirátor funguje tak jako ten, co potřebují lékaři. Spíš ne, podle mě jsou většinou na prach, atd. a vir tím proleze, akorát to všechno vypadá stejně.

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:23

domenica Kamaradka daval vcera na fb fotku sveho otce, lekare infekcniho oddeleni fakultni nemocnice, kterej na ambulanci, kde se muze denne setkat s nakazenym pacientem, pracuje s ibycejnou chirurgickou rouskou a oblicejovym stitem. Respirator videli maximalne na obrazku nebo na babisovi ma letisti

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:34

razorblade to jsem si rikala, vsichni jsou pri rozhovorech v usitych rouskach, jen Babis se nosi v respiratoru.

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:37

Kokoska Asi se o sebe zacal bat...

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:38

notna a ty poznáš co tví spolunakupující v sámošce mají za typ? 

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 22. března 2020 15:45

ice 

Ne všechny jsou viditelně označené, tipuju, že nejvíc se v ulicích nosí ty “dvojkové”, ale potkávám i ty “trojkové”. 

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. března 2020 18:23

ice Nepoznala jsem všechny. Jen mě to množství překvapilo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 22. března 2020 18:31

notna no my třeba dostali od tchána dva kusy respirátorů, je takovej všeuměl a měl jich pár z nějakýho lakování a natírání před několika lety doma.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. března 2020 18:39

Tyjo, tohohle bych se fakt vystříhala, přemejšlet odkud to kdo má..a jak to že zrovna on nemá ušitou, ale papírovou roušku a tak..člověk ví houby o těch ostatních, ne každej to nekde ukrad. A to źe se najdou lidi, co s tim spekulujou, asi nikoho nepřekvapí. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 22. března 2020 18:41

Uff, zítra v 8 večer na všech televizích Čaulidi live. Demise to asi nebude, což

Prchal zřejmě maká, až se z něj kouří.

Offline notna
Avatar
6560 příspěvků moje polička 22. března 2020 18:48

Potrefenáhusa Ounz Já to nemyslela nijak negativně, kde to kdo vzal. Mě množství mezi lidma k běžnému použití překvapilo, když jinde tak chybí. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:01

notna no tak ty lidi si to asi nakoupili už dřív, než se po tom Babiš začal shánět. A jak je psáno výše, některý to doma maj z dřív. A vůbec nepovhybuju, že si to i docela dost lidí koupilo za ty navýšený ceny od spekulantů, se prostě bojej. Jako jeden respiráror se asi seźene líp, než 1 milion respirárorů. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:08

Ounz hlavně spousta těch lidí to nemá ze zdravotnických zařízení, ale z firem kde to fasují dělníci. u nás v práci si taky kdo mohl nafasoval (já ne, jen vím že to zmizlo:-) a jeden takhle přivezl tatínek mýmu dítku. akorát teda už vybalenej, tak jsem ho varovala ať to na pusu nedává  ona většina s tím podle toho i zachází..

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:31

Sweet Potato Me pobavil falesnej Faltynek:

Jinak ja mam dva respiratory ffp3 jen proto, ze jsme byli v unoru ve firme, ktera vyrabi zdravotnicky pomucky, a oni nam tam ukazovali "ty respiratory, po kterejch ted vsichni sili", tak jsme si je ze srandy vzali jako suvenyr... tak doufam, ze od nekoho nedostanu pres drzku, ze jsem jako hyena

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 22. března 2020 19:38

Sweet Potato zítra je zasedání vlády, na kterém bude, počítám, prodloužen status Quo. Dál mě to nezajímá.