Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline slniecko admin
Avatar
17616 příspěvků moje polička 03. října 2019 11:51

MP Marge držím palce

Offline Marbuša
Avatar
955 příspěvků moje polička 03. října 2019 13:05

MP Marge Taky moc držím palce!

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:22
Reakce na Pinot Noir:

MP Marge Nemohla by to být mononukleóza? 

​Jedna z mych mistnich kamaradek, zdravotni sestra, rekla uplne to same!

Boli pri mononukleoze ledviny!?

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:23

paktofonika Ignis Dekuju, damy

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:28

slniecko Marbuša Taky dekuju

Doufam, ze se dnes uz konecne neco dozvim. Prave jsem se probudila a je mi zle jako nikdy v zivote. V krku me boli tak, ze nemuzu polknout a uz to vystreluje i do ucha (ale na poliklinice delali vyter a angina to pry neni). Kaslu jako tuberak, boli me na prsou, mam horecku, a dnes je mi i nejak divne od zaludku. 

Pripadam si trochu jako Betty McDonaldova, nez ji odvezli do sanatoria

Klidne uz bych sla i do toho spitalu.

A nemam vubec chut na kafe, coz je u me jen tehdy, kdyz jsem na umreni...

Offline Janulik03
Avatar
16733 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:30

MP Marge teda drzim ti palce nech cim skor prides ba to co ti he a nech je to rychlo za tebou. Drz sa dievca

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:34

Ted jsem se podivala do krku a mam to samej bilej cep!?

A porad krvacim - myslela jsem, ze to odezniva, ale dnes v noci jsem uplne protekla. To uz jsou tri tydny...

Offline Sweet Potato
Avatar
34885 příspěvků moje polička 03. října 2019 14:43

MP Marge Uf. Už před týdnem jsi měla být u gynekologa. Aspoň tam zavolej, jestli s tím krkem zvládáš mluvit. Držím palce, ať je líp.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 15:01

Sweet Potato Mam termin na konec rijna... Rikala jsem to i soucasnemu doktorovi.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 15:02
Reakce na Pinot Noir:

MP Marge Nemohla by to být mononukleóza? 

​Hm, tak jsem konzultovala Mayo Clinic website a vis, ze mas asi pravdu? Mam uplne vsechny priznaky

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:16

MP Marge zrovna sem ti to chtela psat....domnela bolest ledvin muze byz od zvetsenych jater. Beztak malokdo vi, kde ma vlastne ledviny:) ja nemohla vubec polykat a mela jsem cepy v krku, ale vytery porad negativni. Az kdyz jsem uz nemohla ani dejchat, to nekoho nepadlo. Ale jina lecba nez klidovy rezim a kortikoidy na oplasknuti krku, se obavam, na to neni....drzim palce at je ti brzo lip!

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:29

MP Marge To je hrozný svinstvo. Milion příznaků, které můžeš a nemusíš mít, u každého jiný průběh, od nepozorovaného až po x týdnů v nemocnici se smrtí na jazyku. Na oslabenou imunitu nasednou další nemoci, ty se pak léčí, samotná mononukleóza se nijak neléčí, jen je třeba dodržovat jaterní dietu. "Zpříjemnila" nám několik měsíců letošního roku, přijít na to, že jde o tohle, u dvouletého, který ani neuměl pořádně říct, co ho bolí, trvalo mnoho týdnů. Držím palce, ať se brzo přijde na to, co ti je, a vyřeší se to.

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:35

No, mě při mononukleóze cpali v nemocnici na infekčním tetracyklinem, před nějakými 40 lety. A to mi nijak výrazně zle nebylo, taková trochu silnější angína pocitově.

MP Marge držím palce, ať je brzo líp.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:44

Kokoska mononukleoza je ale virova, muze na to neco nasednout, ale primarni volba atb nejsou. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:45

Kokoska já jsem měla anginu v dospělosti jednou a myslela jsem, ze umřu, přes 39 horečka,  pokazdy jsem se odhodlavala spolknout žiletku asi 10 minut, popis pohledu do krku radši vynecham, dela se mi z toho blbě ještě dnes. Na neschopence jsem byla tři týdny a ležela v posteli úplně vyrizena!

Jak ze ti nebylo výrazně zle!!!

Offline Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 03. října 2019 16:55

MP Marge tlapkam... ať je ti brzy aspoň trochu líp 

Offline Kokoska
Avatar
28413 příspěvků moje polička 03. října 2019 17:05

Potrefenáhusa Já jsem tak do 25 let mívala angíny poměrně často, dokonce už mi chtěli i brát mandle. Tak jsem asi byla zvyklá :)

Nejhůř mi bylo při zánětu průdušek, ATB mi nezabíraly, takže jsem dostala další a silnější a nakonec díky nim jsem měla tak zrasovaný sliznice v krku, že jsem se bála každého polknutí. 14 dní jsem přežívala na pribinákách a dětských přesnídávkách, nebyla jsem schopná nic polknout. Ještě další 3 měsíce jsem se z toho sbírala.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 03. října 2019 17:14

Kokoska Pinot Noir Ja mela mononukleozu v 15, doktorka mne do nemocnice na vysetreni poslala asi po 14. dnech. Mandle jsem sice mela potazene zelenym povlakem, polykala s obtizemi, ale teplota byla jen zvysena, dalsi problemy jsem nemela. V nemocnici si me hned chteli nechat, ale nakonec mi na 3 dny dali prednison, a pak jsem tam chodila 14 dnu na pichani penicilinu. No a pak mesic doma na diete. Ted, co jsem slysela a v okoli videla, zustavaji lidi jen v klidu doma, drzi nejakou dietu, ale nijak extra se to neresi. Moje mama stravila s mononukleozou v 60. letech 14 dnu na infekcnim a bylo ji hrozne zle. Zajimavy, jak se to u kazdeho projevuje jinak.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 03. října 2019 17:30

Kokoska Tak ja s krcnimi mandlemi pod kudlou skoncila, mela jsem chronicky zanet. Bohuzel me operovali jeste v dobe, kdy se to umrtvovalo jen lokalne. Sedis proti doktorovi, ten ti obr jehlou umrtvuje krk, pak to tam pizla, ty polykas krev nebo ji chrlis doktorovi na reznickou zasteru, proste chutovka. Pak me jeste cekala autovakcina. Ale od te doby mam v tomhle smeru klid.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 03. října 2019 17:46

Tak si predstavte, ze ja uz konzultovala treti lekarsky web, a tady se snad jaterni dieta na mono vubec nedoporucuje!? Vsude pisou, ze mam hodne pit a jist zdrave, ale o diete ani slovo