Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 14:57

Mirka 

Já doufám, že tam jen chybí informace o tom, že peníze budou požadovat od žadatele zpátky, včetně tučný pokuty, jinak by to nedávalo vůbec žádný smysl. Republika mu přece jen tak peníze dát nemůže.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 22. prosince 2017 15:23

dynda Tak pokutu netusim na zaklade ceho, ale doporuceni vymahat po soucasnem majiteli samozrejme je soucasti vyjadreni, bych to zas nedramatizovala

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 09:46

Myslim, že tady se to řešilo, dám to sem, nad Čapákem se stejně vztekáte zbytečně

Jak tady bylo haló ohledně Metoo, tak prosim, ve Švédsku bude potřeba explicitní souhlas))

https://www.lidovky.cz/svedsko-chce-tvrde-trestat-sexualni-nasili-sexu-bude-muset-predchazet-vyslovny-souhlas-gbo-/zpravy-svet.aspx?c=A171222_211746_ln_zahranici_mber

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 13:22
Reakce na Mutziputzi:

Myslim, že tady se to řešilo, dám to sem, nad Čapákem se stejně vztekáte zbytečně

Jak tady bylo haló ohledně Metoo, tak prosim, ve Švédsku bude potřeba explicitní souhlas))

https://www.lidovky.cz/svedsko-chce-tvrde-trestat-sexualni-nasili-sexu-bude-muset-predchazet-vyslovny-souhlas-gbo-/zpravy-svet.aspx?c=A171222_211746_ln_zahranici_mber

​Tak ona důležitá je hlavně tato věta:

Podle dosavadních švédských zákonů mohlo být vzneseno obvinění ze znásilnění pouze tehdy, pokud se podařilo prokázat, že útočník použil pro svůj cíl hrozby násilím

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svedsko-chce-tvrde-trestat-sexualni-nasili-sexu-bude-muset-predchazet-vyslovny-souhlas-gbo-/zpravy-svet.aspx?c=A171222_211746_ln_zahranici_mber

Pokud dosud byl jako znásilnění hodnocen pouze styk vynucený s použitím násilí nebo jeho pohrůžkou, pak to nezahrnovalo všechny přpady znásilnění (zejména ta v partnerském soužití, kdy dochází často spíše k psychické manipulaci, vyhrožováním ekonomickými sanksemi aj.) - přitom to, že znásilnění je pouze v případě hrozby (nebo uskutečnění) násilí je jeden z mýtů o znásilnění. Takže je změna legislativy představuje krok správným směrem.

Mě osobně by zajímal i původní článek, protože česká media mají tendence důležité informace vypouštět/zkreslovat, takže by mě zajímalo, jak je to tam ohledně souhlasu a spol. řešeno......

P.S. jde o vyjádření explicitního souhlasu anebo demosństraci touhy v sexuální aktivitě pokračovat. Čili pokud partnerka neleží jako prkno a do aktivity se aktivně zapojuje, je to to samé jako explicitní souhlas - to už je v těch lidovkách zamlčeno (https://www.theguardian.com/world/2017/dec/20/sweden-to-move-burden-of-proof-in-rape-cases-from-claimant-to-the-accused-explicit-consent). Ono teda v guardiano píšou i to, že je zapotřebí prokázat výhrůžky anebo násilí, další chyba v překladu.... přesto to stále nemusí postihovat všechny případy (násilí nebo výhrůžky musí být prokázány, ale spousta žen se nebrání ze strachu byť žádná reálná výhružka vlastně nepadne a zároveň nemusí být prokázány ani stopy násilí). Samozřejmě je otázka, jak to bude funogvat v realitě.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:07

A666  bych navrhovala sepsat přes aktem spolecnou smlouvu,podpisy,samozřejmě,notářsky  ověřené. A navíc čestné prohlášení,ze smlouva není uzavírány pod nátlakem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:21

Dadoo No a nahravat samozrejme, s povinnosti petilete archivace Jako realne by asi nevera poklesla, tomu bych verila))

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 15:35

Mutziputzi elektronický veřejný registr. Pro jistotu. 

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 16:35

Mutziputzi Archivovat jen 5 roků? A není to málo?

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 17:29
Reakce na Dadoo:

A666  bych navrhovala sepsat přes aktem spolecnou smlouvu,podpisy,samozřejmě,notářsky  ověřené. A navíc čestné prohlášení,ze smlouva není uzavírány pod nátlakem. 

​Neměl by se raději celý akt dokumentovat? Kdyby náhodou chtěl někdo dobrovolnost napadnout....   

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 19:13

evik77 Ne, podle me by se sexualni akt mel konat jen za ucelem poceti deti a byl by klid! ,,Meetoo,, by psali chlapi.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 19:15

Nestačilo by?

Offline Skat
Avatar
46 příspěvků moje polička 23. prosince 2017 19:22

slniecko dekuju

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 09:15

Skat Taky děkuju za váš názor

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 09:17

...a ještě přidám Horáka

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 10:07

Mutziputzi děkuju 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 10:11

Dadoo Děkuju ti!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 10:12

Mutziputzi  děkuju ti.

Offline MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 24. prosince 2017 17:19

Vy si tady z toho delate soufky, ale v Kalifornii uz nejaky genius vynalezl aplikaci do telefonu, ktera ma cely akt monitorovat, a ve ktere se postupne odklikava "souhlas", jak akt pokracuje. 

Inu, nezbyva nez doufat, ze sebou vedci hodi s tim klonovanim, protoze vzhledem k tomu, ze chlap aby se za chvili bal zenskou vubec oslovit, jelikoz sexualni haraseni a objektivizace, to do budoucna s rozmnozovanim vypada spis blede. 

Zase je fakt, ze je nas stejne moc... 

mysmat
Avatar
27. prosince 2017 13:07

Jak to ty chlapi mají s posloucháním informací? A kolikrát se jim musí opakovat čas a termín, aby se ráčili dostavit v domluvenou dobu (aspoň já jsem ji považovala za domluvenou...)? Zase mě dostal syn, který u sebe doma ještě spí !!! ...ačkoli jsme sváteční oběd "na Štěpána" přehodili speciálně kvůli němu na dnešek.

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 27. prosince 2017 14:08

mysmat Jako takhle dvakrat vyrcena informace beznym hlasem nesplnuje definici informace. Bud vickrat nebo pridat nejakou hlasovou ci ironickou vytacku, ktera te razem presune do kategorii hysterka a furie, ale funguje to.