Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 22:22
Reakce na A666:

a tohle nemám z vlastní hlavy, jednu dobu jsem se s klukama docela hodně nakecala, jsem ten kamarádský typ, kterému se svěřujou se svýma problémama v lásce  a konkrétně tohle je hodně podobné pár případům, kdy mi zklamaní muži vylévali srdéčka, že jakože jeli na dovolenou/výlet/služební cestu, kteoru naplánovala ta žena a oni si mysleli kdovíco, a houby. protože to byli muži vychovaní, tak po prvním náznaku návrhů nechali, ale aspoň ti muži, které znám, takovou cestu ve dvou prostě velmi často vidí jako od ženy nabídku. nemyslím ani zrovna přímo na sex, ale prostě na něco víc, na rande třeba.

ještě jednou říkám, že muže, kteří pak ženu byť jen obtěžují, naprosto neomlouvám. ale chápu, pokud si něco zkusí, i ve velmi decentní rovině. prostě to tak nějak čekali jako možné.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 22:57
Reakce na Jiná Realita:

Blba jsi akorat ty, kdyz tohle myslis vazne.

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:04

Muzi: neschopni ovladnout svou ruku, natoz penis, kdyz se jim nejaka zena libi; i presto ale ti jedini racionalni a schopni vstoupit do politiky a vedoucich funkci

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:07
Reakce na dzizisketa:

Blba jsi akorat ty, kdyz tohle myslis vazne.

Tohle je hodně přes čáru. Ale vypovídáš tím pouze o sobě.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:16
Reakce na Jiná Realita:

já si myslím, že je to myšleno trochu jinak.

pokud vezmu chlápka, který o mě stojí, na dovolenou, co si asi má myslet, pokud mu současně výslevně neřeknu "jako kamarádi" nebo něco v tom duchu? že budeme romanticky koukat na moře a večer si číst pohádky? je naprosto přirozené, že i hodně slušný chlap za tím bude vidět aspoň trochu něco víc. sami dva někde v romantice. něco jiného je, pokud takhle jede třeba skupina známých, pak už to tak víceslibně samo od sebe nevypadá.

samozřejmě pokud se o to víc pak pokusí, a žena řekne ne, protože to nepochopil, tak slušný chlap toho taky hned nechá. ale nic to nemění na tom, že žena, která bere chlapa, který není její přítel, na dovolenou, je úplně blbá, pokud mu současně rovnou neřekne, jak to vidí.

Ach jo, takže se fakt budeme točit na okolnostech - co žena udělala a neudělala a tak... za a), v rozhovoru nebyly detaily, jak mu to vysvětlila když s ena dovolenou domlouvali (za sebe si ymslím,ž e pokud to dělala kvůli svému pocitu bezpečí, tak vzala někoho, komu věřila a pravděpodobně s ním i komunikovala, ale to je moje sekulace), jen že on očekával sex a když byl několikrát odmítnut, pokusil si ho vynutit. za b) i kdyby si myslel, že jde o romantickou dovolenou a žena ve skutečnosti chce sex, pak pokud ho odmítla měl právo být naštvaný, urazit se, nemluvit s ní ale fakt ne si něco vynucovat. Pokud chtěl mít jasno, mohl se zeptat předem. Komunikace je totiž vživotě dost důležitá.

taky mám dost kamarádů, taky jim dělám vrbu, s tímhle očekáváním jsem se nesetkala, ale možná je to tím, že jsou to lidé ze specifického prostředí. každopádně kdyby se v naší společnosti o sexu mluvilo otevřeně a žena, která si o něj řekne nebyla tak nějak považovaná za děvku, nemusely by se hrát hry na náznaky a nekončilo by to zklamáním. Ale opět, žádné zklamání nedává nárok si ten akt vynucovat násilně a proti vůli toho druhého.......

Spousta chlapů očekává sex když Tě pozve na večeři, taky bys to brala jako že ta žena byla blbá když to pozvání přijala pokud by se jí pak zhrzený dotyčný pokusil znásilnit?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:25
Reakce na A666:

já ale taky neříkám, že nějaké zklamání na něco dává nárok, naopak.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:26

Mě přijde prostě šílené, že než aby se napsalo, že ten kluk byl fakt prase, co navíc zneužil důvěry tý holky a přidal jí další trauma, tak se jen spekuluje o tom, jak byla blbá, když ho na tu dovolenou brala s sebou a že se vlastně nemá divit. Vlastně je tu na tomto konkrétním příkaldu naprosto jasně ilustrovaný obsah toho rozhovoru.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:27
Reakce na A666:

já si myslím, že pořád naprosto nechápete, co jsem chtěla říct. nebo resp. to převracíte přesně do té opačné roviny, než jsem to myslela.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:34
Reakce na Jiná Realita:

já si myslím, že pořád naprosto nechápete, co jsem chtěla říct. nebo resp. to převracíte přesně do té opačné roviny, než jsem to myslela.

Ten poslední příspěvek nebyl reakce na nikoho konkrétně, ale obecný povzdech.

Já nechápu, proč pokud se shodneme na tom, že to co jí ten kamarád provedl je špatné, tak proč pak řešit, že pozvání na dovolenou může vyznít romanticky, že mohl mít očekávání, že je ona blbá (kor pokud ty podrobnosti neznáme)....... nechápu, proč to řešit, pokud by byl ten kluk slušný, tak se maximálně tak naštve a přátelství vezme za své.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:38

a kdybych silné vyjádření úplně blbá zaměnila za "je to od ní velmi nefér"?

bože, odpoutejte se od toho konkrétního příkladu, který jsem vůbec neměla na mysli.

vám fakt přijde normální, že žena pozve nějaké kluka, který k ní má blízko, na dovolenou, a pak, když ji NEznásilní (o tom jsem ani nepsala), ale pokusí se jí třeba po vypití druhé flašky vína líbat nebo jí sáhne na zadek, bude znechucená, jaký je prasák? když si předtím nějak neujasnili, že půjde o zcela a výhradně kamarádskou dovolenou?

protože takhle jsem to myslela.

a jestli se vám to bude zdát v pořádku, tak jsem divná já. já bych prostě chlapa na dovolenou nebrala, pokud bychom navzájem o sobě nemysleli výhradně přátelsky, nebo bych ho tam opravdu nebrala s tím, že se s ním míním více poznat za účelem případného vztahu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:40
Reakce na A666:

no protože já nemyslím ten konkrétní případ, ale prostě jiný pohled na podobnou tématiku, který tu v diskuzi myslím zatím nenazněl.

mimochodem vlastně nevím, o jakém mluvíte, protože jsem to nečetla celé, je to tu taky už na sto stranách.

zaujala mě zmínka o té dovolené, protože jsem si vzpomněla na ty zklamané dovolenkáře, kteří měli jiné představy, nic víc.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:50
Reakce na Jiná Realita:

a kdybych silné vyjádření úplně blbá zaměnila za "je to od ní velmi nefér"?

bože, odpoutejte se od toho konkrétního příkladu, který jsem vůbec neměla na mysli.

vám fakt přijde normální, že žena pozve nějaké kluka, který k ní má blízko, na dovolenou, a pak, když ji NEznásilní (o tom jsem ani nepsala), ale pokusí se jí třeba po vypití druhé flašky vína líbat nebo jí sáhne na zadek, bude znechucená, jaký je prasák? když si předtím nějak neujasnili, že půjde o zcela a výhradně kamarádskou dovolenou?

protože takhle jsem to myslela.

a jestli se vám to bude zdát v pořádku, tak jsem divná já. já bych prostě chlapa na dovolenou nebrala, pokud bychom navzájem o sobě nemysleli výhradně přátelsky, nebo bych ho tam opravdu nebrala s tím, že se s ním míním více poznat za účelem případného vztahu.

Mě to právě přišlo jako reakce na konkrétní případ, proto se omlouvám a teď už tomu rozumím.

Pokud by to bylo tak jak píšete, kluka bych za prasáka nepovažovala. Jinak já bych si dovedla představit dovolenou s některými svými kamarády (se kterými mám stejný koníček, takže náplň by byla jasná, já nejsem na ležení na pláži), ale pro mě je základ komunikace, takže bych si to s nimi vyjasnila. Pokud bych měla pocit, že od toho očekávají víc, nejela bych, prtože bych nechtěla kamarádství ztratit, neriskovla bych to. Nemám ráda zahrávání si s city druhých.

Mě někdy přijde, že interakce mezi muži a ženami jsou strašně ovlivněné všemi těmi kecy, co se kolem toho furt točí. Typu že muži a ženy nemůžou být přátelé, že žena když říká ne myslí ano apod. Pak podvědomě někteří čekají víc i když teoreticky nemjí vůbec žádný důvod......

Online Garfie
Avatar
23897 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 23:55
Reakce na Jiná Realita:

Já souhlasím, pozvat mě na dovolenou chlap, do kterého jsem tajně zamilovaná, tak si od toho hodně slibuju a pokud bych ho začala svádět (jak píšeš třeba u druhé lahvinky vína) a on mě odmítl, tak se cítím hodně ponížená. Asi bych se styděla tak, že bych druhý den odjela sama....ale pochopitelně bych ho neznásilnila, ani nějak neatakovala, spíš bych ho už v životě nechtěla vidět. 

Pochopitelně ona nemusela tušit nic o jeho citech, možná si to i předem vyjasnili a on to zkusil navzdory tomu a nijak neobhajuju, pokud byl agresivní, ale v principu chápu, co se snažíš vysvětlit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 08:21
Reakce na Garfie:

myslim presne to same. 

a nevim proc bych nemohla rict, ze

zena ktera neco takoveho udela je hloupa/chova se nefer/nepremysli

a soucasne

to v zadnem oripade neznamena ze si nejak zaslouzila aby ji nekdo ublizil. 

znamena to ze se zbytecne dostava do nebezpecnych sitiaci. a to, ze na svete existuji spatni lide a zlo a clovek si ma davat pozor je proste normalni. pripada mi uchylny to sebeujistovani ze klidne tomu zlemu muzeme chodit naproti, no a co, vzdyt za to nemuzeme! no nemuzeme... jisteze obet za to nemuze. ale uz se stalo a nejde vzit zpatky.

Offline Skat
Avatar
46 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 08:40
Reakce na dzizisketa:

Muzi: neschopni ovladnout svou ruku, natoz penis, kdyz se jim nejaka zena libi; i presto ale ti jedini racionalni a schopni vstoupit do politiky a vedoucich funkci

Ano, presne. Dela se mi ponekud soufl z toho, jak i zdanlive inteligentni zeny proste nemaji kapacitu pochopit, o co vlastne jde. 

macko.pu
Avatar
12. listopadu 2017 08:48

... no devčata, ja len čumím

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 08:50
Reakce na Skat:

Ano, presne. Dela se mi ponekud soufl z toho, jak i zdanlive inteligentni zeny proste nemaji kapacitu pochopit, o co vlastne jde. 

Vy dvě jste směšný. Podobně afektovaný a předem ublížený ženský tuhle obecnou diskuzi radikalizujou. Samozřejmě jsou násilnící, ovšem bohužel jsou i provokatérky, který sex využívaj k manipulaci, těžko říct co je hloupější a horší, v mých očích je to stejný. Tvrdit, že žena je vždy a jednoznačně oběť se prostě nedá.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 09:17
Reakce na Mutziputzi:

Díky, sestro. Presne tohle jsem chtela napsat. Chlap aby se pomalu bal na zenskou podivat,aby se na nej nevrhla podobna plamenna hystericka obhajkyne zenske nevinnosti za vsech okolnosti a neudělala z něj nebezpečného prasáka . 

Ja prostě nežijí ve zvráceném přesvědčení,ze každý chlap je latentní agresor připraveny me okamžitě znásilnit, jakmile jen mrknu řasou jeho smerem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 09:26
Reakce na Dadoo:

Neni zač Mně je až stydno bejt ženská, když čtu výlevy některejch "bojovnic" nejen tady. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 12. listopadu 2017 09:34

O tomhle článku tady taky byla zmínka, autorky se dostaly až ke znásilnění mysli článek.

Podle mě tu diskutující píší o různých formách násilí, od znásilnění (fyzického), k sexuálnímu obtěžování a zneužití postavení nadřízeného nebo "silnějšího". Pak vznikají ta nedorozumění.

Moje zkušenost je, že na VŠ se to dělo opravdu často. Všichni věděli, že i tak je možno získat zkoušku a kteří profesoři mají za tím účelem v kanceláři kanape. Bylo to fakt hnusné, ale pro některé studentky to bylo atraktivnější, než se 14 dní učit.

A dceru budu i nadále nabádat k "bezpečnému chování" nebo teď už mám začít říkat jdi kam chceš a dělej co chceš, protože tě každý muž musí respektovat, pokud v kterémkoliv okamžiku řekneš, že to nechceš? No, měl by, ale to je jen teorie.