Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 10:33
Reakce na A666:

Uznávám, že s tím dvojím metrem máš pravdu. Ale tak to prostě (u mnohých včetně mě) je, obtěžování od pobudy tmavé pleti prostě vadí víc, t.j. není to jedno... nazvi to klidně xenofobií nebo i rasismem. Já to přičítám spíš podvědomý reakci.

Není pravda, že obtěžování ze strany (nám bližšího) "bílého" muže nevadí. Co tady vadí především, jsou ta obvinění po desítkách let! Ta lavina, co se strhla. I ze strany těch, kterým se v podstatě vůbec nic nestalo.

No, kdo může říct, že nikdy v životě nic podobnýho nezažil? Protože taková je prostě mužská přirozenost - když to přeženu, tak jsou to (na rozdíl od většiny žen) prostě "sexuální predátoři", prostě to zkoušej. Pokud zůstane jen u toho pokusu (jako v případě toho novináře) a protějšek se ohradí a odejde v pořádku, tak o nic nejde - takovej je život   Však je to většinou chlap, kterej udělá ten první krok k fyzickýmu kontaktu, nebo už je to dneska jinak?

A mimochodem, i herci jsou na své práci existenčně závislí. A teď mají - i bez soudu a bez rozsudku - po živnosti.

http://forum24.cz/kdyz-se-zakladni-pravni-i-socialni-hodnota-rozpada-jako-domek-z-karet/

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 10:34
Reakce na A666:

Neni pravda,ze nevadi.

Jenom z toho neděláme cirkus a nelikvidujeme lidi proto,ze před 40 lety sáhli někomu na koleno.

Edit. Potom jsme tedy jako lidstvo odsouzení k vychcipani. Protoze ve společnosti,kde je projevení zájmu,viz někde výše popsané,pozvání na kafe, považováno za sexuální útok, se lidí jaksi nebudou moci ani seznámit,aby to,v případě potřeby, po půl století,někdo nepoužil proti iniciatorovi jako zbraň odplaty a neobvinil ho jako sexuálního agresora. 

Ok. Svet se v prdel obrací. .

Offline dzizisketa
Avatar
7440 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 10:54
Reakce na barbucha:

Neni to muzska prirozenost. Jinak by si prece obtezovani muzi nestezovali a nepripadali si jako obeti, stejne jako zeny, protoze by pak nas prirozeny udel byl prijimat to bez negativnich pocitu.

Tvl, me vzdycky prekvapi, jak nekdo muze takove kecy myslet vazne, aniz by se nad nimi aspon trosku zamyslel.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 11:03
Reakce na kkristýna:

Jo, podobně se hodnotí středoškolská odborná činnost. V kategorii za chemii v ročníku, kde jsou soutěžila já (ale v jiné kategorii), překvapivě vyhrála rigoriózní práce člověka, který seděl v porotě se dvěma svými kamarády, a jako svoji ji tam přezentovali dva studenti, kteří mu ten salát jen zalévali. (Šlo o to, jestli salát víc roste, když ho hnojí nějakým hnojivem) 

Tohle jsme měli už na prvním stupni na základce Soutěž ve čtení pravidelně vyhrávala dcera jedný učitelky.

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 11:19

Ježiš tady ty kecy o pozvání na kafe. Ne, lidstvo opravdu nevymře, když si dá protistrana majzla, zda jsou jejich projevy zájmu vítány nebo ne.

A to že se někomu vlastně nic nestalo, jen ho někdo osahával, obnažoval se před ní/m, masturboval před ní/m, dělal mu explicitní návrhy, nejlíp v kontextu pracovního prostředí, tak je to jako v pořádku, jo? MmmmmmK. A já pořád nechápala, kdo tyhle lidi bez elementárního respektu k tělům a pocitům jiných lidí vychovává. No evidentně každá druhá s názorem, že Boys will be boys

Emma Thompson to shrnula trefně: https://www.youtube.com/watch?v=XV_W6kPqR9U

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 11:28
Reakce na coralline:

Jen jestli ona fakt necetla nejlip..?

macko.pu
Avatar
11. listopadu 2017 11:29

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 11:32
Reakce na Mags:

O tom kafi to tu nekdo psal,ze je to brano negativne.

Ale podle zdravého rozumu..na kafe me může pozvat kdokoli. Ja řeknu ne.

A tady nastává rozdíl mezi hysterii a zdravým rozumem.

Ja řeknu ne a tím to pro me skončí.

Hysterik řekne ne a za dvacet let s tím vystoupí v televizi jako oběť .

Problém není pozvání na kafe ale vnimaní sexuálního obtěžování i ve věcech zcela běžných a lidsky prirozenych.. coz třeba projevení zájmu tedy je.

To dotahovaní ad absurdum . 

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 12:05
Reakce na Dadoo:

V těch incidentech, které jsou teď vytahovány po třiceti letech, ale nešlo o pozvání na kafe, a před těmi třiceti lety to neskončilo, ale spíš začalo.

Obecněji, pokud vás někdo pozve na kafe, a akceptuje odmítnutí, tak se samozřejmě nic neděje. Pokud to ale opakuje každý den a Ne nebere jako odpověď , tak už to IMHO obtěžování je. Pak se s tím samozřejmě každý popasuje po svém, někdo ignoruje, někdo zostří slovník, někdo se začne vyhýbat...ale už to je právě ten vopruz, který musíte jako nechtěný objekt zájmu řešit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 12:12
Reakce na Mags:

Jasne. S tim souhlasim.

Ale.. opravdu je podobný vopruz dostatečným důvodem pro profesní likvidaci? mluvím jen o vopruzu,ne o nějakém skutečném napadení.vícenásobném,opakovaném..atp.

Vím,ze hranice nepříjemností je ryze individuální. Obtěžování rovněž naprosto neschvaluji. 

Vadí mi ta hysterie kolem

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 12:48
Reakce na coralline:

Ve školním a okresním kole mě to nijak nepřekvapuje, tam se ti učitelé znají a jsou předem dohodnutí na výsledku (Třeba my se v okresu fakt snažili vypadnout, protože krajské kolo bylo den před příjmačkami na vysoké školy a nebylo nám přáno), ale u kraje, kdy už šlo o postup do celorepublikového kola, bych čekala, že si soutěž, které si snaží hrát na extratřídu v republice, najde alespoň nestranné porotce. 

Ale nejvíc mě na tom nasralo stejně to, že tam byl v té kategorii soutěžící, který si skutečně vymyslel vlastní práci a dal si na tom záležet, tak porotci jen počkali, až o přestávce odejde na záchod a začali ho tam přede všemi shazovat. Přitom do očí se mu to říct báli. Hrdinové. 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 14:01
Reakce na Dadoo:

To je jistě možné ale při opakovaném vítězství každý rok už podezřelé. Hodnocení čtení je bohužel subjektivní, není to matematika, by se mohlo říct jasně, kdo měl správný výsledek.

(A nechci, aby to vypadalo, že mám z toho ještě po 20+ letech nějaký traumíčko, jenom se mi to vybavilo, když se tu popisovaly ty praktiky na soutěžích. Já jsem vyhrála tu matematiku )

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 14:28
Reakce na Dadoo:

Profesní likvidaci ne, ale ani by se to nemělo bagatelizovat a brát jako normální.

Co se týče profesní likvidace, tak po kariéře má možná tak Bill Cosby. Roman Polanski, Woody Allen, Casey Affleck, Donald Trump jsou maximálně tak kontroverzní, ale nouzi o práci fakt nemají. 

Jak dopadne Weinstein, Toback, Spacey, Ratner, Singer, Louis C.K. a další, se teprve uvidí, teď se o tom akorát mluví a všichni vůkol jsou v šoku

U ani jednoho z nich ale nešlo jen o nějaký vytrvalý neobratný zvaní na kafe.

Weinstein si podle mě druhou šanci nezaslouží, Spacey si ještě přitížil tou svou “omluvou”, Louis C.K. si jí naopak asi pomohl. Ale já nejsem ani jejich soudce, ani jejich zaměstnavatel, ani jejich oběť, jen nepovažuju odhalování jejich systematických, opakovaných, dlouhodobých prohřešků za hon na čarodějnice. Kdo seje vítr...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 14:53
Reakce na Mags:

Zcela evidentně o tom víš daleko víc než já. Ja si názor  dělala opravdu jen z těch jednotlivých senzačních výkřiků v našich médiích.  Z tech nevíme dost. Nevime,co a v jakem rozsahu se skutecne delo. možná by to pak nevypadalo tak přehnané. Takže díky za tvé přiblížení . Nejsme ve při.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 15:33
Reakce na barbucha:

Uznávám, že s tím dvojím metrem máš pravdu. Ale tak to prostě (u mnohých včetně mě) je, obtěžování od pobudy tmavé pleti prostě vadí víc, t.j. není to jedno... nazvi to klidně xenofobií nebo i rasismem. Já to přičítám spíš podvědomý reakci.

Není pravda, že obtěžování ze strany (nám bližšího) "bílého" muže nevadí. Co tady vadí především, jsou ta obvinění po desítkách let! Ta lavina, co se strhla. I ze strany těch, kterým se v podstatě vůbec nic nestalo.

No, kdo může říct, že nikdy v životě nic podobnýho nezažil? Protože taková je prostě mužská přirozenost - když to přeženu, tak jsou to (na rozdíl od většiny žen) prostě "sexuální predátoři", prostě to zkoušej. Pokud zůstane jen u toho pokusu (jako v případě toho novináře) a protějšek se ohradí a odejde v pořádku, tak o nic nejde - takovej je život   Však je to většinou chlap, kterej udělá ten první krok k fyzickýmu kontaktu, nebo už je to dneska jinak?

A mimochodem, i herci jsou na své práci existenčně závislí. A teď mají - i bez soudu a bez rozsudku - po živnosti.

http://forum24.cz/kdyz-se-zakladni-pravni-i-socialni-hodnota-rozpada-jako-domek-z-karet/

Ty desítky let staré kauzy to odstartovly, vzhledem k tomu, že se ozvaly i novější oběti, tak to eidentně je něco, co by se mělo řešit.Není to ojedinělý incident.

Jinak argumentace mužskou sexuálně-predátorskou přirozeností je fakt na úrovni toho, že ženy musí nosit šátek, protože pohled na jejich vlasy by muže tak nabudil, že by se neudrželi..... Jsme lidi, máme druhou signální soustavu a zvládáme své instinkty a pudy ovládat. Své chování zvládá korigovat slušné % mužů přirozeně, na další holt musí být tlak společnosti. To, že takové jednání zažila skoro každá neznamená, že je to v pořádku, spíše to ukazuje na přílišnou toleranci ze strany společnosi.

Jinak sexiální interakce v pracovně-právních vztazích prostě mohou být problematické, to je něco jiného než běžná sexuální interakce (zejména pokud se to děje v pozici nadřízený-podřízený či pokud je jeden z nich na tom druhém jinak závislý). Takže bych to nezesměšňovala pozváním na kávu apod. Ono jde většinou o kontext, to už tu psala Mags.

Jinak herci musí počítat s tím, že jakákoliv kontroverzní událost kolem nich může postihnout jejich karieru, protože prostě producenti si nemůžou dovolit jít do risku. tady bylo jejich jednání vědomé a dobrovolné (na rozdíl od těch obtěžovaných), holt nesou jeho důsledky. Presumpce neviny jaksi nemá co dělat s přístupem zaměstnavatele. Dost pochybuju, že by mi třeba při pobytu ve vazbě můj zaměstnavatel prodloužil smlouvu byť by se na mě stále právně vztahovala presumpce neviny. prostě a jednoduše zaměstnavatel má pocit, že může být poškozen tak dle toho jedná. taky má na to právo. BTW zajímala by mě právní norma USA, oni tam totiž spostu věcí mají jinak a zaměstnanci jsou chránění dost minimálně.

Mě přijdou strašně hysterické ty reakce a komentáře v ČR......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 16:52

Rozhovor je rozhodně zajímavý, jen zase ten šílený titulek Z něj vyplývá, jakoby se američtí otcvé báli přebalit své dcery kvůli naření ze sexuálnío obtěžování, přitom je to v textu vysvětlené spíše jako že jim samotným to přijde jako potenciální sexuální interakce jako důsledek více konzervativní výchovy (což není jen otázka sexuálního obtěžování)......

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 16:58
Reakce na A666:

Jinak argumentace mužskou sexuálně-predátorskou přirozeností je fakt na úrovni toho, že ženy musí nosit šátek, protože pohled na jejich vlasy by muže tak nabudil, že by se neudrželi..... 

Kdo to řek?! 

Já říkám, že pokud to chlap zkusí a já se ohradím, pokud zůstane jen u toho pokusu, tak za mě OK. On to zkusil, já ho poslala do háje, tak jsme si kvit. Rozhodně o tom nebudu ječet ještě/až po třiceti letech. I když, možná jako důchodkyně si ráda vzpomenu  (aby si to zas někdo mylně nevyložil, tak pokládám za nutné zdůraznit, že samozřejmě nebudu ráda vzpomínat na znásilnění, ale na to, že mě někdo vzal kolem ramen, případně mi položil ruku na kolínko!) O pozvání na kafe jsem myslím nepsala nic...

dzizisketa 

Jinak by si prece obtezovani muzi nestezovali a nepripadali si jako obeti, stejne jako zeny, protoze by pak nas prirozeny udel byl prijimat to bez negativnich pocitu.

No tak určitě. Již ti někdo sdělil, že nejenom smíš mít (i negativní) pocity, ale nemusíš "to" přijmout vůbec?

No, zjevně to každej vnímá jinak. Já jsem se nikdy necítila jako oběť, ani když mi bylo vyslechnout neslušný návrh, ani když jsem musela odstrčit nenechavou ruku. Ostudu a případný trauma z toho měl spíš ten otrapa... měla bych asi popřemejšlet, jestli bych z toho nevytřískala nějakej kapitál ještě, dokud je čas 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 17:09
Reakce na barbucha:

Jinak argumentace mužskou sexuálně-predátorskou přirozeností je fakt na úrovni toho, že ženy musí nosit šátek, protože pohled na jejich vlasy by muže tak nabudil, že by se neudrželi..... 

Kdo to řek?! 

Já říkám, že pokud to chlap zkusí a já se ohradím, pokud zůstane jen u toho pokusu, tak za mě OK. On to zkusil, já ho poslala do háje, tak jsme si kvit. Rozhodně o tom nebudu ječet ještě/až po třiceti letech. I když, možná jako důchodkyně si ráda vzpomenu  (aby si to zas někdo mylně nevyložil, tak pokládám za nutné zdůraznit, že samozřejmě nebudu ráda vzpomínat na znásilnění, ale na to, že mě někdo vzal kolem ramen, případně mi položil ruku na kolínko!) O pozvání na kafe jsem myslím nepsala nic...

dzizisketa 

Jinak by si prece obtezovani muzi nestezovali a nepripadali si jako obeti, stejne jako zeny, protoze by pak nas prirozeny udel byl prijimat to bez negativnich pocitu.

No tak určitě. Již ti někdo sdělil, že nejenom smíš mít (i negativní) pocity, ale nemusíš "to" přijmout vůbec?

No, zjevně to každej vnímá jinak. Já jsem se nikdy necítila jako oběť, ani když mi bylo vyslechnout neslušný návrh, ani když jsem musela odstrčit nenechavou ruku. Ostudu a případný trauma z toho měl spíš ten otrapa... měla bych asi popřemejšlet, jestli bych z toho nevytřískala nějakej kapitál ještě, dokud je čas 

Promiň, napsala jsi konkrétně toto:

Protože taková je prostě mužská přirozenost - když to přeženu, tak jsou to (na rozdíl od většiny žen) prostě "sexuální predátoři", prostě to zkoušej.

Mě to vyznívá jako snaha jejich jednání omluvit. Proto ta paralela s šátkem (protože muslimové to přesně tak vysvětlují). ty se možná s tou "přirozeností" smíříš, mě to vadí, že je to jako přirozenost bráno.

A jak jsem psala, je velký rozdíl mezi sexuální interakcí v běžném řivotě a v pracovně-právním vztahu, tam totiž (zejména pokud je ten kdo interakci neinicuje v závislá na pachateli) není ta situace s odmítnutím tak jednoduchá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 17:31
Reakce na A666:

Ale napsala jsem taky tohle: Však je to většinou chlap, kterej udělá ten první krok k fyzickýmu kontaktu, nebo už je to dneska jinak?

Snad je jasný, že toho "predátora" jsem použila spíš ve smyslu týhle citace, rozhodně ne ve smyslu že tě povalí a zmermomocní v první minutě vašeho setkání.