Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 19:55
Reakce na A666:

Nesouhlasím, mně přijde, že vy tam ty "jiné" významy vyloženě hledáte a dosazujete.

Mé dceři, když jí bylo cca 13-15, už nevím, sáhnul jeden chlap jakoby náhodou na prso. Jako že chce pohladit po tkana. Ona ho seřvala a rovnou cestou odkráčela na policajty podat trestní oznámení. Pak ho vyšetřovali a už nevím, jak přesně to dopadlo. Snad nějaká pokuta, řízení, už nepamatuji.

Takžesi snad někdo nemyslí, že bych něco podobného schvalovala. To v žádném případě.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:00
Reakce na Dadoo:

Třeba skončil špatně i bez mého přičinění.... Mně na tom vadí, že je to zneužití z pozice moci. Policajt... A to jsou i některé z těch případů, co se teď vytahujou na světlo. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:01
Reakce na Dadoo:

Já si nemyslím, že bys to schvalovala. Ale ta věta, co psala brr prostě může ublížit. Přispívá k té představě, že žena na tom všem má nějaký podíl. Ne, nemá. Myslím si, že zrovna v téhle problematice určitá opatrnost ve volb slov a formulací nezaškodí.

Já jsem původně psala mírně, ale po přečtení článku mi přišlo, že napsat něco takového je vlastně ukázka toho, že člověk smysl toho článku´a rozhovoru vůbec nepochopil.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:05
Reakce na Dadoo:

To je dcera dobrá ( i když třeba si ten chlap vážně chtěl sáhnout na potkana )... Jenže každá holt taková není. Já jsem schopná tyhle typy seřvat až tak od dvaceti. Ve třinácti mně sáhnul na zadek chlap v trolejbusu v Hradci Králové, a já se tam pak bála jezdit...

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:27
Reakce na A666:

Jo, přesně. Nezáleží ani na věku ani na oblečení.

Už k tomu radši nic psát nebudu, nějak mě to namíchlo víc, než jsem čekala.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:39
Reakce na A666:

Ale tak to čteš TY, tak to čte třeba někdo další, jiný. Já a spoustu dalších to tak zase nečteme vůbec.

Já to vnímám úplně jinak. Jenom jako dotaz, jaK to, že někdo na sebe může něco takového přivolávat, ANIŽ by to byla jeho vina, ANIŽ by dělal něco špatně, aniž by se jakkoli provinil. 

A zatímco jsme se mohly tady pobavit o tom, jakou má někdo smůlu, vy jste z toho udělaly, že ta věta viktimizuje oběť apod.

Takže zatímco Brrr viktimizuje oběť, ty viktimizuješ Brrr tím, že dáváš její (jakkoli neobratné) větě jiný význam.

A z prostého dotazu vyvozuješ obviňující závěry.

Zkus se nad tímhle zamyslet. Mně to totiž přijde dost podobné. 

Offline quebrada
Avatar
363 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:44
Reakce na Dadoo:

Tam jde o to, co zarazilo i mne: "Nechci soudit, ale..." Proč je vůbec použito slovo soudit? To je stejné jako ty věty, které začínaji: "Nejsem rasista, ale..."

Ale už bych to raději nepitvala.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 20:48
Reakce na Emerald:

Bylo to schválně. Pohladil potkana a sjel rukou dolů. Myslím, že toho pak hodně litoval 

Vidíš, ty píšeš, že ses dokázala bránit až jako dospělá. No a ty aféry teď, vždyť jde taky o dospělé lidi.

No.. chápu, že když herečka hodně stála o roli, nechala si podobné jednání líbit. Což není o nic méně traumatizující. Ale.. vždycky měla na vybranou. Což agresora, samozřejmě, neomlouvá.  A i chápu, že podobné zážitky vyplouvají na povrch ted, když se o tom začalo mluvit. 

Přesto z toho jednoznačný pocit nemám.

Offline Sweet Potato
Avatar
34713 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:01
Reakce na A666:

Teď se strhne peklo, ale vzít si na dovolenou kamaráda, kterého jsem předtím odmítala, prostě nemůže dopadnou dobře. Nechci říct zrovna pokusem o znásilnění!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:12
Reakce na Sweet Potato:

no prostě - děvče je blbý jak tágo.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:14
Reakce na Dadoo:

Já to taky úplně jednoznačně nevidím, na druhou stranu ale chápu pohnutky těch, které/kteří o tom dřív mluvit nedokázaly/i, a teď se už nebojí, protože v tom nejsou samy/i.  A třeba u toho K. Spaceyho šlo i o nezletilé...  

Offline kkristýna
Avatar
139 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:31

No podle toho, co mi říkala spolubydlící, je to Karlovka. Dokonce prý její kamarádku donutili ukončit studium, když se to pokusila hlásit, a ona sama musela změnit obor, protože odmítla syna vyučujícího. Prodávám, jak jsem koupila. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:33
Reakce na Sweet Potato:

Teď se strhne peklo, ale vzít si na dovolenou kamaráda, kterého jsem předtím odmítala, prostě nemůže dopadnou dobře. Nechci říct zrovna pokusem o znásilnění!

Ona ho odmítala na té dovolené, ne že by to byl zhrzený milenec z dřívějška. on nějak očekával, že spoelčná dovolená = sex, ona ho první noci odmítala no a jednus e probudila a on byl na ní....... ne že by jela na dovolenou s klukem, co ho předtím odmítla.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:39
Reakce na Dadoo:

Ale tak to čteš TY, tak to čte třeba někdo další, jiný. Já a spoustu dalších to tak zase nečteme vůbec.

Já to vnímám úplně jinak. Jenom jako dotaz, jaK to, že někdo na sebe může něco takového přivolávat, ANIŽ by to byla jeho vina, ANIŽ by dělal něco špatně, aniž by se jakkoli provinil. 

A zatímco jsme se mohly tady pobavit o tom, jakou má někdo smůlu, vy jste z toho udělaly, že ta věta viktimizuje oběť apod.

Takže zatímco Brrr viktimizuje oběť, ty viktimizuješ Brrr tím, že dáváš její (jakkoli neobratné) větě jiný význam.

A z prostého dotazu vyvozuješ obviňující závěry.

Zkus se nad tímhle zamyslet. Mně to totiž přijde dost podobné. 

Dadoo, je rozdíl druhotně viktimizovat oběť trestného činu a normálně diskutovat na o-line diskzi s člověkem, který za sebou nemá žádné trauma v této souvislosti. navíc jsem psala, že ebru, že to brr sama o sobě nemyslela zle, že je to spíše nastavením spoelčnosti, pro kterou je tahle reakce normlní. A jak už tu zaznělo, sousloví "Nechci soudit, ale..." je dost profláklé, v jednom mém oblíbeném seriálu tuhle byla hláška, že vše před ale je vlastně hromada sr....

Jinak na to, co píšeš Ty, se dá zeptat i jiným, jemnějším způsobem než "Nechci jí soudit, ale jak to dělá...."

Když se o těhlevcech nebude mluvit, nebude se upozorňovat na nevhodné formulace, pak se společnost nikdy nezmění.

Myslím, že dál to fakt nemá smysl řešit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:39
Reakce na A666:

ono to je zdánlivě jednoznačný - nikdo nemá právo použít na jiného násilí, samozřejmě. na druhou stranu, já bych rozhodně nezvala chlápka na společnou dovolenou kdybych s ním nechtěla nic mít, to je snad naprosto jasnej signál! a kdyby mě sympatickej kámoš pozval na dovolenou a pak mě nechtěl to bych byla joo nasraná! (a ne, nebylo by správný mu jakkoliv ublížit, leda slovně a to teda by zasloužil:D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:40
Reakce na Dadoo:

Bylo to schválně. Pohladil potkana a sjel rukou dolů. Myslím, že toho pak hodně litoval 

Vidíš, ty píšeš, že ses dokázala bránit až jako dospělá. No a ty aféry teď, vždyť jde taky o dospělé lidi.

No.. chápu, že když herečka hodně stála o roli, nechala si podobné jednání líbit. Což není o nic méně traumatizující. Ale.. vždycky měla na vybranou. Což agresora, samozřejmě, neomlouvá.  A i chápu, že podobné zážitky vyplouvají na povrch ted, když se o tom začalo mluvit. 

Přesto z toho jednoznačný pocit nemám.

Já se nedokázala bránit náhodnému obtěžování )nebylo to v pracovním vztahu, nebyla jsem závislá) ani jako dospělá. lidé jsou překvapivě různí.......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:43

ono to je zdánlivě jednoznačný - nikdo nemá právo použít na jiného násilí, samozřejmě. na druhou stranu, já bych rozhodně nezvala chlápka na společnou dovolenou kdybych s ním nechtěla nic mít, to je snad naprosto jasnej signál! a kdyby mě sympatickej kámoš pozval na dovolenou a pak mě nechtěl to bych byla joo nasraná! (a ne, nebylo by správný mu jakkoliv ublížit, leda slovně a to teda by zasloužil:D

Myslím, že se tu přesně ukazuje to, co se řeší v tom rozhovoru. Rozpitvává se, co dotyčná udělala blbě....... přitom jediný, kdos e choval blbě, byl dotyčný násilník.

Je smutný, že jsou to i samy ženy, které rozšiřují ty kecy typu "Pokud žena pozve muže domů, chce sex", "Pokud ho pozve na dovolenou, chce sex". Možná by bylo fajn pochopit, že žena chce sex jen když řekne, dá jasně najevo, že ho fakt chce. Není na tom nic těžkého.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4093 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:45
Reakce na A666:

Souhlas, slova spoluutvari skutecnost, je fakt uzitecny se zamyslet nad tim, jak o vecech mluvime.

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 21:47

Té slečně se za poměrně málo let (proto jsem uváděla věk), stalo nejenom znásilnění a pokus o znásilnění, ale i osahávání, obtěžování, exhibicionista. To mne docela udivilo, ale na druhou stranu jsem se nechtěla pouštět do diskuze "může si za to sama", protože si za to nemůže, proto jsem napsala, že nechci soudit. Tímto se omlouvám všem, kterých se ta věta dotkla.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. listopadu 2017 22:16
Reakce na A666:

já si myslím, že je to myšleno trochu jinak.

pokud vezmu chlápka, který o mě stojí, na dovolenou, co si asi má myslet, pokud mu současně výslevně neřeknu "jako kamarádi" nebo něco v tom duchu? že budeme romanticky koukat na moře a večer si číst pohádky? je naprosto přirozené, že i hodně slušný chlap za tím bude vidět aspoň trochu něco víc. sami dva někde v romantice. něco jiného je, pokud takhle jede třeba skupina známých, pak už to tak víceslibně samo od sebe nevypadá.

samozřejmě pokud se o to víc pak pokusí, a žena řekne ne, protože to nepochopil, tak slušný chlap toho taky hned nechá. ale nic to nemění na tom, že žena, která bere chlapa, který není její přítel, na dovolenou, je úplně blbá, pokud mu současně rovnou neřekne, jak to vidí.