Co vás dneska vážně nas...namíchlo?

21. zaří 2015 11:38
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:44
Reakce na Mutziputzi:

Moji vrstevníci fakt nezažili komoušskou šaškárnu, přesto žádný super zážitky a vzpomínky nebo přátele na život a smrt nemají

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:47
Reakce na Mutziputzi:

No, za to by nikdo nepoděkoval. Ale na druhou stranu, to by bylo na světě zdatných, vysportovaných těl. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:49
Reakce na ice:

A prave ze zazili, vycvik na prd, buzerace a financni i nefinancni ztrata celyho roku

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:57
Reakce na Mutziputzi:

Tak podle toho co vyprávěl o vojně táta, spočívala ta komoušská šaškárna v daleko horších chuťovkách než klikování v plynový masce u kamen a finanční nebo nefinanční ztrátě   

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:59
Reakce na ice:

No tak tim spis je jasny, ze dnesnim vojenskym vycvikem se nema na mysli toto, coz

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 07. června 2017 18:04
Reakce na Mutziputzi:

Ať už spočívá v čemkoliv, šikana, je v takových místech vždycky, ztráta času je to taky, určitě pro ty, co se žádnýho výcviku účastnit nechtějí. A ti, kteří chtějí, ať si to sami zaplatí a účastní se čeho je jim libo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 18:07
Reakce na ice:

Sami zaplati, ze budou moci pripadne poskytovat verejnou sluzbu? Revolucni Jinak se sikanou je to asi jako tvrdit, ze sikana existuje v kazde skole, nesmysl.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 07. června 2017 18:19
Reakce na Mutziputzi:

Já nějak nechápu, proč by v dnešní světě, měla být nějaká neprofesionální armáda? Opravdu je potřeba vycvičit někoho a zaplatit mu za to, aby pak dělal podržtašku profesionálním vojákům? Nebo jakou hodnost ti záložní vojáci budou mít? A proč z toho dělat povinnost?

edit: nehledě na tristní stav vyzbrojení naší armády  ta je ještě směšnější než naši obtloustlí vojáčci.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. června 2017 18:22
Reakce na ice:

Zminka padla v souvislosti s aktualni bezpecnosti v Evrope a izraelskym modelem, vic bych to nepitvala

Offline brrr
Avatar
9965 příspěvků moje polička 07. června 2017 19:41
Reakce na Mutziputzi:

A co je na tom k nevědění?

Jen mi připadá logičtější volat než bojovat (když tomu všemu teda předchází útěk a schování).

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 07. června 2017 19:42

Dneska mě slušně vytočil Úřad práce Praha.

Dcera, když skončila v předchozí práci, se zaregistrovala na UP. Minulé pondělí se tam měla dostavit. Zapomněla na to. Včera volala vyděšeně, že se tam chtěla omluvit a domluvit, ale že se nemůže dovolat, abych to zkoušela taky. Včera jsem tam volala během dne snad 20x.. Nikdo telefony, přímé linky, nezvedá!  Volání na ústřednu - z deseti pokusů zvednou 1-2x. Vysvětlila jsem, že nezvedají telefony, vysvětlila situaci - jo, já vás přepojím jinam - během dneška a včerejška jsem nasbírala asi 6 různých linek - na ŽÁDNÉ telefon  NIKDO nezved, ač jsem volání opakovala cca po hodině na každou z nichl!!!

Na ústředně mi vysvětlili, že mají MÁLO lidí!

Po 16. hod dnes jsem byla už opravdu vytočená a velmi autoritativně (a nasraně) jsem na ústředně žádala na přepojení na někoho, kdo na UP skutečně pracuje, ev. klidně na ředitele, abych se pozeptala na pracovní morálku, mě konečně přepojili na číslo, kde někdo pracoval. Tam mi paní vysvětlila, že není důvod zvedat telefony, když závažný důvod, pro který nebylo možno dostavit se na dohodnutý termín, musí být sdělen buď osobně, nebo písemně - tak co by zvedali telefony, že..

Naštěstí dcera včera skutečně napsala, omluvila se, vysvětlila, že se přestěhovala a že nastupuje v krátké době.

Možná tedy stačilo napsat, ale my jsme asi tak hloupě slušné, že jsme obě měly pocit, že je potřeba se osobně telefonicky omluvit a vysvětlit situaci. Tak to snad bude všechno ok.

Ale žasnu ještě ted, že si nějaký úřad dovolí ignorovat telefony.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. června 2017 19:51
Reakce na Mutziputzi:

No on ten izraelskej model jakz takz funguje jenom proto, ze nad nima drzi ochrannou ruku Spojeny staty a navrch jim kazdorocne  posila stedrej darecek v podobe nekolikamiliardove pomoci. 

Ze by tam bylo nejak extra bezpecno, to teda ne, spis uz jsou na to zvykly.  Naposledy kdyz tam manzel byl, tak mu z jeho pokoje v hotelu nezustalo nic. Mel stesti, zrovna byl na veceri nekde jinde. 

A jak dlouhej si predstavujes, ze by mel bejt ten spickovej vojenskej vycvik? Protoze rok je malo a pak se to musi jeste porad udrzovat, ze jo. 

Navic to ten problem stejne nevyresi, v soucasny dobe to nebejva konvencni valka, nepritelem neni cizi armada v uniformach. Mohli bysme zkusit zakazat auta a vsechny od pohledu podezrele nastrkat do internacnich taboru. Ale tam bych si asi vzala ponauceni z historie, moc se to neosvedcilo. 

Amun
Avatar
07. června 2017 20:05
Reakce na Setare:

Presne tak. Pracovala jsem v izraelske firme, kolegove porad resili, jak jim doma padaji bomby na baraky. Pripadne znicehonic se proste zacali bavit, jak ve sluzbe nekoho zastrelili a jak treba v noci museli obklicit nekoho na kopci, ale pak je vsechny dostali, i kdyz kamarad to bohuzel nedal. Moc si neumim predstavit tyhle podminky pasovat na ceskou kotlinu :D

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:06

No ano, vždyť jenom potvrzuješ, co jsem napsala. Přesněji zákon o celní službě § 29

Oprávnění požadovat prokázání totožnosti

(1) Prokázáním totožnosti se rozumí zejména prokázání jména, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.

(2) Celník je oprávněn požadovat prokázání totožnosti osoby, pokud

a) je podezřelá ze spáchání trestného činu nebo správního deliktu v souvislosti s porušením právních předpisů v oboru působnosti orgánů celní správy,

b) odpovídá popisu hledané nebo pohřešované osoby,

c) je od ní požadováno vysvětlení podle § 28,

d) je předváděna podle ustanovení tohoto zákona nebo jiného právního předpisu,

e) je u ní prováděn celní dohled nebo celní kontrola podle přímo použitelného předpisu Evropské unie,

f) vstupuje do prostor, místností a zařízení užívaných orgány celní správy, ministerstvem, orgány finanční správy nebo Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, v nichž orgány celní správy zabezpečují dodržování veřejného pořádku,

g) je oznamovatelem,

h) se jedná o výkon činností v oblasti placení peněžitých plnění a činností obecného správce daně, nebo

i) je u ní prováděna kontrola orgány celní správy podle právních předpisů patřících do oboru jejich působnosti.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:28
Reakce na Amun:

muži z mojí rodiny si na vojnu nějak zásadně nestěžují a myslím, že všichni zastávají názor, že to nebylo od věci.

já bych nějaké záložácké cvičení klidně brala sama, ráda bych se naučila střílet, mám k tomu zřejmě i docela vlohy.

mytí kasáren je na nic, ale aktivní třeba několikatýdenní cvičení by nikomu nezaškodilo.

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:35
Reakce na Jiná Realita:

Pokud se někdo může na několik týdnů vytratit z práce... pamatuju se, jak to prvnímu manželovi dělalo docela vrásky, když na ty 3 týdny na cvičení musel. Mám pocit, že to bylo vždycky nějak po pěti letech.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:37
Reakce na Kokoska:

tak to by snad bylo nějak zákonně ošetřeno, nebo by mělo být. při opatrování osoby blízké taky musíte a nikdo s tím nic neudělá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:41
Reakce na Setare:

Mne by v zasade vubec nevadilo, kdyby sla vnucka na vojnu. A zvlast tady, to snad nejaka sikana - jak si pamatujeme z komunisticky vojny - fakt nehrozi. Nehrozila by uz snad ani v nasi armade (aspon doufam ze uz jsme o krok dal).

Co se bezpeci v Izraeli tyce -  jasne ze jim tam padaj bomby a baraky a lidi. Jenze jadro pudla tkvi v tom, ze bez ty pripravy, vojenskyho vycviku a celkovy pohotovosti obyvatelstva by uz davno zadnej Izrael vubec nebyl. No, nekdo by tomu jiste dal prednost 

Offline Kokoska
Avatar
28186 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:48
Reakce na Jiná Realita:

Zákonně ošetřeno to být může a asi je, spíš byl tehdy problém se zástupem v práci, přípravou pro ten zástup a řešení bo*delu po návratu. Navíc to tehdy bylo povinné a o ničem. Pokud o to někdo stojí a dělá to ze zájmu, asi si to dokáže zařídit.

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 07. června 2017 22:27
Reakce na barbucha:

No to je fajn, jak jsem psala, dobrovolniky berou prednostne, takze nevidim problem. HLavne kdyz to nebude vadit vnucce ;) 

Nevim, jestli jsi myslela, ze ja bych byla rada, kdyby Izrael neexistoval, takovej nazor fakt nemam, ale nutno podotknout, ze Izrael ten konflikt notne prizivuje, casto v rozporu s mezinarodnima umluvama. 

Ale rozhodne to neni model hodny nasledovani - a kdyby si to mel Izrael financovat sam, tak uz by mozna taky nebyl. Tim chci jen rict,  ze nic neni cerno-bily a ze Izrael za vzor "dobre zabezpeceny statu" nepovazuju.