Pošta, poštové služby, kuriéri...

31. května 2015 15:38
Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 07. prosince 2023 19:27

Kokoska no naše pošta funguje, ale je to 25 minut autobusem, takže celé sídliště logicky začalo používat jiné dopravce a div se svět těch pár boxů a dvě malé výdejny vůbec nestíhají a jsou imrvere plné. 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 08. prosince 2023 09:32

Já mám u doručovacích služeb asi taky špatnou karmu. Tentokrát jsem čekala doporučenej dopis. Pracuju z domova, takže v běžný doručovací době sedím doma na zadku. Našla jsem ve schránce výzvu k vyzvednutí zásilky. Bylo tam natištěný špatný číslo domu a rukou škrtnutý na správný. Tak si říkám, ten odesilatel je pitomec, neumí správně opsat číslo, teď se kvůli němu musím táhnout na poštu... Na poště dostanu dopis do ruky a číslo je tam správně! Hluboký nádech a výdech, abych nezačala ječet, a ptám se, proč mi to nedoručili, že jsem byla doma. Vyplnila jsem stížnost, ale očekávám, že mi údajně nefungoval zvonek nebo tak něco... Hodina času v háji úplně zbytečně.

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 08. prosince 2023 09:35

corallinepřesně, tohle mi bylo jedno, když jsem měla poštu pod barákem. Pokud se tam musím autobusem mlátit téměř půl hodiny, už ta tolerance dost zásadně klesá . 

Začínám být z té ztracené zásilky dost nervózní. Udala jsem maximální možnou hodnotu a dnes jsem si vzpomněla na další věc za litr, která tam byla.

Navíc ty dárky budu chtít shánět znova a pokud mi za týden řeknou, že je to fakt ztracený, nebudu mít na to už čas. 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 08. prosince 2023 20:17

Jsem se měla vsadit Napřed na mě zkusili, že prej paní doručovatelka spletla čas na výzvě a byla u mě až později. Jenže smolík, já jsem byla doma i v ten "správný" čas. Pak už přišlo "možná vám nefunguje zvonek". Ta stížnost za to stála, celkem jsem se pobavila.

Mimochodem, ten, kdo neumí opsat správně číslo domu, je pracovník pošty, kterej dopis přijímal.

continuity Držím palce, ať se zásilka vynoří.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2023 21:01

coralline takhle u nás fungují balíkáři, ani se nepokusí. Pošťačka je naopak fajn a zvoní vždycky. Ale buď ráda aspoň za výzvu, u našich nechodí ani to, normálně se chodí ptát na poštu, jestli tam něco nemají Jim teda tu poštu aspoň nezrušili.

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 08. prosince 2023 21:54

coralline to už jsem tady asi psala, jak se mi přišel osobně omluvit ředitel balíkářů... nejdřív teda zkontroloval, že mi ten zvonek fakt funguje... no ztropila jsem tam tenkrát velkej škandál, pravda...

Offline Jitka77
Avatar
1142 příspěvků moje polička 08. prosince 2023 22:27

A já jsem dnes viděla živého balíkáře. Existují!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 08. prosince 2023 22:57
Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 12. prosince 2023 17:15

Tak jsem dnes potřetí urgovala ten zatracený balík. Baba na call centru byla docela oprskla na to, že chybu udělali oni.

Požadavek na dohledání visí ve frontě už týden bez jakékoliv reakce. Tak jsem zadala reklamaci a objednala tátovi ty merinove ponožky znova. V nejhorším je dostane muž. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. prosince 2023 20:17

Balikovna mi přesměrovala balík jinam. Při převzetí byl balík trochu divný, ale byl suchý, doma jsem ho rozbalila a krásný sprchac z Notina byl celý vyteklý po celé krabici.

Tak to reklamuju a notino chce, abych sprchac poslala zpátky. To půjde těžko, ale snad v igelitovém pytli i s hadrem, co jsem to s ním utřela?

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 12. prosince 2023 20:28

Mha Nám Notino z dvoch objednaných vecí jednu vec, toaletnú vodu, neposlal vôbec. Mal to byť darček na Vianoce. Krabica originál zabalená a namiesto voňavky a toaletnej vody v nej bola len voňavka. Keby sme objednávali veľa vecí, nepoviem, ale vložiť do krabice dve veci nemôže byť také ťažké. Ako náhradu ponúkli kupón v danej hodnote. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 12. prosince 2023 20:35

dorota

Jako že si někdo krabici předtím rozbalil a vzal si, co se mu líbilo?

Já mám s notinem zatím jen dobré zkušenosti, ale tohle je fakt nahouby. 

Offline dorota
Avatar
851 příspěvků moje polička 12. prosince 2023 20:51

MhaNeviem, či si niekto vzal alebo niekto zabudol vložiť toaletnú vodu, príp. omylom vložil do inej krabice, ak balil viac krabíc naraz. V každom prípade prišla len jedna z objednaných vecí. Zistili sme to neskôr, cca 10 dní po doručení ležal balíček neotvorený doma, a keď ho sestra včera otvorila, zistila, že jedna vec chýba.

Offline letolet
Avatar
553 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 12:14

dorota když mi dcera říkala, jak jeji spolužáci chodí brigádničit do Notina - balit objednávky, tak by mě dnes už nic nepřekvapilo :)

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 12:25

Vypadá, že po třetí eskalaci se zásilka konečně rozjela, doufejme, že správným směrem.

Ponaučení: nečekat 10 dní, ale zásilkovnu urgovat hned, jak se balík zasekne (Odjet z depa měla hned další den) + urgovat opakovaně přes živého operátora a podat reklamaci. 

Muž bude mít šest párů merinovych ponožek. Nestěžuje si. 

Offline SunEclipse
Avatar
3110 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 12:26

tak já se taky přidám - zásilka přes PPL, doručení do AlzaBoxu před Globusem.  A volá mi pán z Globusu, že jim tu moji zásilku dali na podatelnu, jakože je pro ně??

Offline continuity
Avatar
33762 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 12:29

letolet dorota letos mi dva eshopy neposlali,co měli, nebo špatnou věc. To se asi může v tom předvánočním zmatku stát, že to někdo hodí do jiné krabice nebo jedny ponožky spadnou pod stůl. 

Mě pokaždý s omluvou volali, že mají fakt blázinec, doposlali, vyměnili bez poštovného. To mi přijde v pohodě. V nepohodě se mi zdá, že přepravce začne balík hledat po třetí urgenci. 

Online Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 13:28

Mám pro ty omyly, chybějící věci, jinam doručené atd. pochopení, teda když se k tomu e-shop či dopravce postaví slušně. Ale dojalo mě Wedo, prý nainstalujte si naši aplikaci - na žádné zařízení u nás doma nelze, všechny jsou pro Wedo příliš "nové". Ta aplikace má Google play asi půl hvězdičky, ti, co jí rozchodili, píšou, že obsahuje tytéž informace, co ta SMS, kterou posílají, sledování zásilky, ani změny nefungují.

No a včera přišla SMS, že budou doručovat v čase 8 - 11, ovšem bylo 10:30.

Offline Kokoska
Avatar
28355 příspěvků moje polička 13. prosince 2023 15:00

Pinot Noir my jsme Wedo jednou honili tady po vedlejsi vesnici. Neco nedodali v terminu, pry to dovezou dalsi den odpoledne. Jenze my jsme odjizdeli a zas by se to zkomplikovalo, tak muz vytelefonoval, ze nekde pockame na kuryra dopoledne na trase. Setkani klaplo, jenze jak mel nalozene auto podle trasy, tak ten nas balicek byl az uplne nekde vzadu na dne, chudak preskladaval cele auto. No, kdyby prijel den predtim podle planu, nemusel by hrabat v aute.

Offline jerry
Avatar
9032 příspěvků moje polička 15. prosince 2023 17:38

Tak mě dneska dohřála DPD - jako chápu, že v DPD boxu bylo plno, ale proč moji zásilku přesměrovali do úplně jiné části Prahy, když je u nás několik (cca 8) klasických výdejen?

Navíc nějaká zastavárna-bazar uprostřed sídliště, kterou DPD ani nemá ve svém vlastním seznamu výdejen, otevírací doba není nikde ne webu uvedená.