Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2021 13:52

moora a poté svolal tiskovou konferenci, přenášenou živě na Novinkách:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/landuv-plan-na-boj-s-koronavirem-cekame-na-tiskovou-konferenci-40351380 

Je fajn, že je takový prostor věnován odborníkům na boj s epidemií, jen houšť a větší kapky....

Edit: na něco @moora odpovídám a ono to tu už není? Nebo jsem jinde?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 18. února 2021 17:42

Jennyfor 

Teda nevím, jakej má Landa plán... ale tipla bych si, že bude pořád lepší než Burešův. Kterej vlastně žádnej nemá Pan premiér tvl!!

Hezky si s hejtmanama vytřel zadnici. Já osobně nechápu, že mu na to skočili resp. že mu po jeho sofistikovaném návrhu (kdo souhlasí s nouzovým stavem dostane škváru, kdo souhlasit nebude nedostane ani vorla) místo nějaké diskuse a hlasování nedali řádně po tlamě!

A proč to pořádně nerozmázli všude: Tady se čaulidi podívejte, jak na vás otec národa myslí! Nechá vás vychcípat hlady, když nebude po jeho...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2021 17:52

barbucha Já už na to nemám sílu. Ani to číst, natož poslouchat. To byl tak ukázkový manévr a vrchol demagogie, že to už je nad mou schopnost to pobírat. Takhle si všechny namazat na chleba  

Bohužel, ti slušný s tímhle vždycky musí prohrát, ať jdou jakoukoliv cestou, protože vždycky je ta slušnost a ohled na ostatní nakonec slabostí. Hovado, co mu nezáleží na nikom kromě sebe vyhraje vždycky, klidně obětuje všechny. A to ten slušnější nedá.

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 18. února 2021 18:01

Ale musite uznat, ze jako strategie to bylo dobry - prehodit veskerou zodpovednost na hejtmany, ktery ty pravomoce proste nemaj, takze teda ten NS radsi odsouhlasili. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 18. února 2021 18:25

Jennyfor 

Rakušan to popsal dobře. Chce se mi blít.

Vít Rakušan 

8t Sdpoonuhsorelrd Víkend. Po týdnu v Praze jsem se ho nemohl dočkat. Žena taky. Abych jí konečně s něčím pomohl. Mimochodem – oběť našich žen pro tuto zemi je násobně vyšší než ta naše, o tom jsem přesvědčený. Děti mě neviděly týden.Ale chyba lávky. Začal jeden z těch krizových víkendů, kdy si člověk říká, jestli to má vlastně cenu. Jestli neničím všechno kolem sebe (a sebe samotného taky) pro něco, co v objektivní realitě nemá žádný smysl.Ve čtvrtek jsme hlasovali o prodloužení nouzového stavu. Byli jsme proti. Samozřejmě vidíme, že situace není dobrá. Ale nouzový stav se pro vládu stal fetišem. Vláda ho měla využívat k systematickému postupu, k aplikaci skutečně účinných a logických opatření, k nalezení motivace zůstat v karanténě, hlásit své kontakty, k pomoci lidem, kterým epidemie výrazně ovlivnila život… Místo toho omezovala základní práva lidí, přicházela se zákazy bez logiky, nenavrhovala jasná řešení a odradila lidi respektovat i ta nejzákladnější pravidla. Výsledky boje s pandemií, a to i s vyhlášeným nouzovým stavem, byly a jsou tristní. Premiér se s námi začal bavit až několik hodin před hlasováním, kdy zjistil, že mu teče do bot. Jako předsedu jedné z parlamentních stran mě za celou domu pandemie oslovil dvakrát. Dvakrát! Takhle reálně vypadá jeho role „moderátora“ politického života. Spoléhat se na sílu, vlastní ego a komunisty v zádech…Chtěli jsme změnu. Rychlé schválení kvalitního pandemického zákona, který dá vládě do rukou účinný a pružný nástroj pro krizový management, přesně napasovaný na druh nebezpečí, které právě zažíváme. Proč takový zákon už dlouho není? Nevím, fakt nevím. Asi z pohodlnosti, z nedostatku vůle, z absence strategického řízení. To premiérovi chybí. Ale zato je dravec. Predátor, který umí zakleknout. A to o víkendu předvedl v plné parádě. Nejdříve zpracoval své hejtmany, kteří prohlásili, že požádají o nové vyhlášení nouzového stavu. Měl jsem milion telefonátů s našimi zástupci krajů, x online porad s koaličními Piráty i s našimi poslanci… Ale situaci měl v rukou premiér. Buď požádáte všichni o nouzový stav, nebo ho vyhlásíme jen v několika krajích, které si o to řeknou. A těm pomůžeme, vy se starejte sami. Samozřejmě by zavládl šílený zmatek, který už si lidé opravdu nezaslouží. V každém koutu země by platilo něco jiného, všechna odpovědnost, faktická i symbolická, by šla za hejtmany. Premiér předvedl, jak vyjednávat. A v celém tom schématu, kdy se na hejtmany snesla neoprávněná vlna vzteku, naštvání doprovázeného vulgaritami a vyhrožováním, se jakoby zapomnělo na jedno – za tenhle zmatek, šílená čísla okolo nás, nedodržovaná opatření a nedostatek víry lidí v to, že jim někdo reálně pomůže, nese odpovědnost vláda v čele s premiérem. Víkend, kdy lidé vůbec nerozuměli tomu, co se okolo nich odehrává. Kdy měla celá česká veřejnost pocit, že se ti papaláši nahoře už definitivně zbláznili. Víkend, který ukázal, že dobrý úmysl nemusí stačit. A také mi přinesl pocit zmaru, prohry, špatného svědomí, že jsme to měli sehrát líp. Ale k něčemu to nakonec celé bylo. Hejtmani řekli: 14 dní, ne déle. Nouzový stav do konce února, a to za jasně daných podmínek, co se stane. Vláda si najednou uvědomila, že musí jednat. Že nemá bianko šek na měsíce a léta. A najednou to jde... Pandemický zákon se právě dneska řeší ve sněmovně, připravuje se efektivní testování ve firmách, zrušení nesmyslných a jasně nefunkčních opatření, naopak se hledají cesty, jak vracet žáky do škol, jak kompenzovat lidem v karanténě výpadek příjmů a podnikatelům reálně pomoci překonat období, kdy mají uzavřené živnosti. Ty předchozí dny byly zmatené, hektické, šílené a těžko popsatelné. Ale měly smysl. Ten příšerný víkend k něčemu byl. Něco se zlomilo. Bohorovnost vlády, která se s nikým nemusí bavit. Stojaté vody, kdy platí přísná opatření, která nikdo nerespektuje, a čísla nakažených stoupají. Najednou je tady vůle se dohodnout, změnit realitu, dát lidem naději, že to zvládneme. A to za veškerý ten stres, hejty, nadávky a nervozitu stálo. Naději totiž potřebujeme všichni.Váš Vít Rakušan

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 18. února 2021 18:38

barbucha Jo, někdy se holt musí projít hovnama, pro dobrou věc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:01

Offline Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:03

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:57
Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 18. února 2021 22:46
Reakce na Kokoska:

Ale musite uznat, ze jako strategie to bylo dobry - prehodit veskerou zodpovednost na hejtmany, ktery ty pravomoce proste nemaj, takze teda ten NS radsi odsouhlasili. 

​To je ale strategie rozenýho hajzla.

Fakt nechápu, že se s ním ještě někdo baví. Kdyby ho ignorovali i kdyby lez po zdi... tak co by se mohlo stát? 

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 19. února 2021 08:06

barbucha Ale když dojde na lámání chleba, kazdej kope sám za sebe. Teda za svou židli. Myslíš,že by se spojili? Vždyť nevěří jeden druhému. Bohužel, právem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. února 2021 08:23

rozarka 

No jasně, to by se museli nejdřív spojit! Ale se mi zdá, že už k tomu pomalu docházej... spojená opozice v parlamentu s ním už vyběhla, a ta koalice topky a stanu taky bude lepší, než kdyby šli každej sám za sebe (ať si Zeman vyhrožuje čím chce).

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 19. února 2021 09:14

barbucha vzdyt ani Hitlera ani Stalina nikdo neignoroval. Moc chutná moc.

Online jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 19. února 2021 14:48
Reakce na černá káva:

 Moc chutná moc.

​Bohužel (pro nás)

Offline andulka01
Avatar
10650 příspěvků moje polička 19. února 2021 17:28

Chtěla jsem sem šoupnout Alenku jak se nakrucuje pod fotkou Aloise Rašína, ke které jsem se, jako mnoho jiných, velmi neuctivě vyjádřila. A ono to nějak z fejsbůčku zmizelo nebo co...

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 19. února 2021 19:31

andulka01 stihla jsem to zahlídnout, bohužel.

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2021 20:05

andulka01 musíš ke skautovi

Offline continuity
Avatar
33570 příspěvků moje polička 19. února 2021 20:06

A kolorovaná verze 

Offline Sweet Potato
Avatar
34798 příspěvků moje polička 19. února 2021 20:07

continuity To by měl někdo animovat. Jak ten obrázek začne napřed vrzavě otáčet oči sloup a pak spadne ze zdi.