Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:51

nika Teda rozhádat se v rodině kvůli politice, to si fakt neumím představit. Táta taky hlasitě podporuje Zemana, nevím jak moc to myslí vážně a nakolik mě jen provokuje, protože ví, že mě spolehlivě nas...ehm...naštve. 

Osobně jsem u Zemana zaujatá, protože mně je nesympatický už od pohledu a vždycky byl, takže bych ho nevolila i kdyby to byl Mirek Dušín a Svatá Zdislava v jednom, ale ještě to, že ho v první volbě zvolili, ještě dokážu pochopit. Ale kdo mu to hodil i podruhé, potom co předváděl, to fakt nechápu. Ale i tak, to, že má někdo trochu zvrhlý vkus  pokud jde o politiku, neznamená, že se s ním přestanu bavit.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 19:58

Ignis no vidíte, řekla jste zvrhlý a ten dotyčný to jako zvrhlý vkus nevidí.muj muž to dělá nejlépe, koho voli, neříká ani mne, ono není nadarmo,že o víře a politice je nevhodné se ve společnosti bavit.  S rodiči to vůbec nejde, oni znají jinou dobu a já se jim nedivím.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:03

 A kolikrát mají zajímavý pohled na vec, zase jiné oči.drive se o politice normálně diskutovalo, teď je to na krev

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:17

Já i třeba chápu, ze ty Zemanovy názory nekomu konvenujou, on kolikrat, když si člověk odmysli, ze to říká zeman, neříká úplný nesmysly, ale v ty druhy volbě fakt nechápu, kdo chce volit prezidenta, kterej vypada, ze nepřežije ani půlku volebního období 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:32

nika No, nevim jak tvoji, moji rodice taky znaji jinou dobu a prave proto by v zivote nevolili zemana nebo burese. Ale holt oni jsou h rodin, ktery za komousu nemeli z rezimu zadny vyhody, spis naopak.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:42

nikaNo ten druhý si zase myslí, že zvrhlý vkus mám já, to dá rozum

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:45

nika Jinak o politice se radši nebavím, moc mě to nebaví, nikoho nepřesvědčím a já se taky celkem nedám a hádat se kvůli tomu, no to už vůbec, ještě takhle někde na internetu, ale se známými lidmi mi to za to nestojí. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 20:50

Ignis No mne hlavně nebaví, aby do mě někdo hustil svoje názory, se kterejma nesouznim, taky myslím, ze je lepší, pokud není shoda, to moc nevetrat...mě stačila dnešní prochazka s pejskama  a vysvětlování rozdílu mezi Patočkou a Havlem a mne proste přijde, ze si z toho stejně kazdej vytáhne to svoje, co konvenuje s jeho svetonazorem ... proste takovej vecnej boj mezi idealistama a realistama 

Online continuity
Avatar
33599 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:38
Reakce na nika:

 A kolikrát mají zajímavý pohled na vec, zase jiné oči.drive se o politice normálně diskutovalo, teď je to na krev

​to nevim, ja pamatuji jak byly deti (moje mam a jeji sestra), zoufale z toho, ze dedecek volil Meciara. Taky to bylo vselijake.

Edit: Ale nikdy spolu neprestali mluvit nebo se stykat. To nechapu vubec.

Ja osobne diskuze o politice proste nevedu ( pokud tusim nesoulad, tak uz vubec ne). Bych doporucila, aby si lidi pred tim nez do toho vleti, vyjasnili spis financni usporadani domacnosti nez volebni preference. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:40
Reakce na Mutziputzi:

domenica Treba Bakalovi vid? 

​cože?

nika mně teda připadá dost zvláštní, aby se spolu rodiče a děti nebavili několik let kvůli politice... to ten vztah asi nebyl nejlepší ani předtím

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:44
Reakce na razorblade:

 Ale holt oni jsou h rodin, ktery za komousu nemeli z rezimu zadny vyhody, spis naopak.

tohle je opravdu hrozně poznat, s kýmkoliv se bavím, je to fakt dost patrný. po tolika letech mi to připadá zvláštní... ale asi člověka fakt to dětství a mládí formuje nejvíc a pak už s tim prostě nehneš 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:57

viktorka_od splavu U nas se to jeste stupnuje! Otec byl celej zivot smirlivej s tim, ze ho kvuli jeho rodicum komunisti zmackli, takze si napr. mohl vybrat jen ze dvou ucnaku... ale holt se tim rezimem probil tak, ze ma vetsinou hezky vzpominky na kamarady, co spolu zazili a co zazil i v tech pracech, ktery tehdy mohl delat. Nikdy si nestezoval. Ale pred par dny mi priznal, ze posledni dva roky uz zacina bejt fakt nasranej a soucasnou situaci v zemi si zacina vztahovat na ty krivdy, kterejch se na nem ten rezim dopustil. Hrozne ho stve, ze ty lidi z minulosti se ted vic a vic dostavaj k moci. Pred nejakejma 10 lety bych ho na nejakou demosku tezko vytahla, ted taha spis on me! Ta jeho nasranost a z ni pramenici promena byla skvele videt loni, kdy se u nas 28/10 konal pohreb slusnosti, takovej happening proti tomu, co zady pacha duo Babis-Zeman. Ja tam sla tehdy pracovne a on ze jde se mnou. A on si hned od poradatelu vzal morovou masku a balicek letacku a sel s pruvodem a rozdaval letacky. Jsem ho fakt nepoznavala :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 21:59

razorblade teeda tatínek

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 22:36

razorblade no nevím, z čeho myslíte výhody, že otec vystudoval v šedesátých letech medicínu, byl psychiatr to nechce nikdo moc dělat, dokonce ještě donedávna pracoval, protože nebyli lidi, psychiatři spíš lidem pomáhali, když měli problémy a on říkal, že viděl za svou dlouhou praxi tolik, že ty sociální jistotY být musí, a to jsou právě ty jiný oči, který já nemam

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 23:02

Já jsem v minulým režimu těžko nesla lež a že musím něco tajit, nevlastní mamka byla věřící praktikující katolicka,na mši mohla jen ,když jsme byli na návštěvě u jejich rodičů a u nás jsme ti neměli říkat,aby neměla problémy v praci, ona nás nenutila do víry a mě to štvalo, že  to musí tajit, po revoluci jsme šly na pouťovou mši spolu.to byla pro mě svoboda.

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 23:07

nika Mrzi me, ze jste se s rodinou rozhadali, za to politika nestoji a uprimne si myslim, ze problem bude asi jinde. Mam par kamaradu, co to.hodili Tomiovi, nebavim se o tom s nima a nikdy nebudu, jsou to moji pratele celej zivot, jen nejsou moc chytry no! Verejne se jako xenofobove neprezentuji, rasisti reci jsem take nikdy neznamenala, jen nejak podlehli tem fake zpravam a tak.... Ale neumim.si predstavit, ze se s nima prestanu po 20 letech bavit, oni za chvili prozrou nebo ja si reknu ty jo Tomio meho srdce sampion a po trech letech prijdu a reknu, ty jo, jsem se sekla, pojdte se znova kamosit!

S partnerem se doma obcas chytneme, on ma tendence vysvetlovat furt ty osobni motivace jednotlivejch ucastniku politiky a to fakt me jako nebavi!

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. listopadu 2019 23:21

Karja my jsme teď řešili s kamarádama nějaký problém na komunální úrovni a měli jsme uplne odlisny nazory, brali jsme zpátečku, protoze naše přátelství je nám proste přednější.myslim že rodina a kamradstvi je víc než politika.treba se to se ségrou vyvrbi  někdy k lepsimu.nastesti naše děcka ti nezasáhlo, chodí do stejne zs a mají pěkný vztah.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:21
Reakce na domenica:

​Havel sice slušnej a nesmělej (v mnoha situacích) byl, ale to se nevylučuje s tím, že když bylo potřeba, dokázal se vymezit vůči "zlu" docela důrazně a odvážně.

viktorka_od splavu proč Cože?, ptala jsem se, že když tohle tak uměl a víme, že by Babiše neakceptoval, jak si vysvětlujeme jeho vztah k Bakalovi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:26

Mutziputzi plural majestaticus? nevim jak vy, ja bakalu nepovazuju za zlo, a jak ho videl havel to nemuzu vedet

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:28
Reakce na razorblade:

nika No, nevim jak tvoji, moji rodice taky znaji jinou dobu a prave proto by v zivote nevolili zemana nebo burese. Ale holt oni jsou h rodin, ktery za komousu nemeli z rezimu zadny vyhody, spis naopak.

​Znám voliče obou zmíněných, co je nepěkně zasáhlo znárodnění a následná emigrace části rodiny, ani v tomhle to fakt neni černobílý.

Obecně mám teď pocit, že u nás pokračuje taková ta idea disidentství - my volíme někoho, protože jsme chytrý a správný...trochu se ignoruje fakt, že volíme ve svobodných volbách a demokraticky, až na pár exotů demokratický subjekty, přijde mi to zbytečný. Že vyhrává ANO může znamenat i to, že X procent lidí nemá kioho volit jinýho, názorově teoreticky blízká pravice mu nevyhovuje, volí holt tohle, je fakt iluzorní je šmahem odsoudit jako debilní koblihy.