Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:35

0zero7 

Jo, jak píš bram. Reálná šance na rychlejší změnu není, je potřeba čekat do dalších voleb. Demonstrace je jedním ze způsobů jak dát najevo, že těch lidí, kteří sice respektují demokratické volby, ale vadí jim způsob nakládání s mocí, není málo.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:42
Reakce na Mutziputzi:

​Myslim ze tvrzeni je objektivne zcela presny

Překvapilo by mě, kdybys napsala něco jiného. Vidělas někdy seznam sponzorů knihovny? Vznikla by asi o něco později, hlavní sponzor by byl jiný, ale vznikla by. Ale co, ponechme si každá svůj rozdílný názor. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:46

domenica Ani s Bakalou malem nevznikla, natoz bez jeho penez

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:49

Tak buď hapruje paměť nebo žil ve skleníku nebo si hraje na prosťáčka?

Babiš řekl: „Dnes byla na výstavě v Národním muzeu vystavena tzv. výjezdní doložka. Mladí to dnes ani nepochopí. Tehdy jsem jako pracovník zahraničního obchodu, jehož pracovní náplní bylo cestovat do zahraničí, ani nevěděl, že bez toho lidi nemohou vycestovávat do zahraničí. Kdo nám to měl říct? Neměl jsem se to odkud dozvědět.“ Na námitku, že to se přece všeobecně vědělo, odpovídá: „Jak se to vědělo? Kdo mi to měl říct?“

Offline stes
Avatar
7333 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:52

Mutziputzi ale jdi... Ze se cestovat mimo RVHP de facto neda, vedeli i větší prominenti a mensi estebaci. Celej ten článek resp.to co tam placá, je strašný. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:53

Mutziputzi 

Vím, že její vznik byl spojen se spoustou problémů, ale vznikla by i tak, později, jsem o tom přesvědčena.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 19:55

stes 

a pardon, jdu s dřívím do lesa. Už to tady bylo. Jo, plácá neskutečně.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 22:04

domenica 

To je hrozný. Úplně slyším to jeho kňourání. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 23:42

domenica stes Kdo mi to měl říct? vejde do dějin podobně jako Sorry, jako. Ty jo, to jsou kydy

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 08:42

0zero7 Ta demonstrace byla dle mého důležitá hlavně v tom, že brzdí některé praktiky. Ovlivňování justice apod. A hlavně byla dobrá výzva k znovuobnovení občanské společnosti, aby se lidi zajímali nejen o sebe. Spousta lidí se pod ni podepíše a nebude třeba dělat nic, někdo bude přemýšlet a někdo třeba aktivně něco udělá.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:17
Reakce na Mutziputzi:

 Hele sama dvojim metrem samozřejmě měřim, ale stejně proti tomu budu bojovat

​Mně spíš lezou na nervy ty věčný pokusy vo relativizaci... a la: premiér je sice zloděj, komouš a estébák, a prezident je prolhanej starej mizera, ale Havel taky bla bla bla... Jak v mateřský školce, a jako by se to dalo vůbec srovnávat

Vojtěch Jasný 1991: Proč Havel

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:24

barbucha Argumentaci "ale Havel taky..." bych v životě nepoužila, mně prostě vadí jak se o Babišovi mluví, mně nepřijde slušný o demokraticky zvolenym premiérovi mluvit jako o estébákovi, zlodějovi, podvodníkovi, hlupákovi co má držet radši hubu, nelíbí se mi, že na Národní se na něj řve hanba, nelíbí se mi to ani v případě VK ml., nelíbí se mi to dokonce ani v případě prezidenta. Fakt se svoboda slova zaměňuje za sprostotu, je to strašně buranský, holt zřejmě stále neumíme žít v demokracii, mně to přijde nekulturní, nekultivovaný a smutný...konec hlášení

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:28
Reakce na stes:

Mutziputzi ale jdi... Ze se cestovat mimo RVHP de facto neda, vedeli i větší prominenti a mensi estebaci. Celej ten článek resp.to co tam placá, je strašný. 

​Soudruh nedával při politických školeních pozor, jinak by byl věděl, že v jednom každém podniku existovalo (oficiálním názvem) oddělení pro zvláštní účely, kterýžto zvláštní účel spočíval jednak v konečném schvalování povolení výjezdu pro zaměstnance-žadatele, a pak ve shromáždění požadovaných údajů, které měl soudruh turista po návratu dodat (to jest s kým se potkal, jména dotyčných, témata hovoru apod.). 

To totiž věděl úplně každej, kdo aspoň jednou v životě hodlal vycestovat. Ale třeba tam prověření estébáci nemuseli

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:53
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Argumentaci "ale Havel taky..." bych v životě nepoužila, mně prostě vadí jak se o Babišovi mluví, mně nepřijde slušný o demokraticky zvolenym premiérovi mluvit jako o estébákovi, zlodějovi, podvodníkovi, hlupákovi co má držet radši hubu, nelíbí se mi, že na Národní se na něj řve hanba, nelíbí se mi to ani v případě VK ml., nelíbí se mi to dokonce ani v případě prezidenta. Fakt se svoboda slova zaměňuje za sprostotu, je to strašně buranský, holt zřejmě stále neumíme žít v demokracii,

​Zjevně v demokracii neumíš žít ty protože to není jen česká specialita: i v takové kolébce demokracie, jako je Velká Británie, se nejen v ulicích, ale i v parlamentu dokážou exponenti pozurážet, že by od nich pes kůrku nevzal... o slovníku, používaném při nejrůznějších protestních akcích či mezi odpůrci vzájemně, ani nemluvě (zlatá "hanba"). A funguje to tak všude na světě (kromě Číny a Severní Koreje... ale mluvíme vlastně o demokracii, že jo).

U nás je to, pravda, mnohem horší: tady není "estébák" nadávka, ale skutečnost.

Offline lysianthus
Avatar
157 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:57

Mutziputzi Já s tebou souhlasím. Ale je to těžké se držet, když naši představitelé ten úpadek morálky tak zdatně podporujou.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 09:59

barbucha hele nemyslim si, z očí do očí ať se uráží kdo chce v parlamentu, ale řvát v den státního svátku na politiky hanba a buhví co dalšího, je prostě hanba pro druhou stranu, je to primitivní

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:01

lysianthus Ani nemyslim, že ho podporujou víc než jindy, spíš tady fakt chybí morální autorita. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:05

Mutziputzi 

To se zase neshodneme. Jako sjednat si osobní schůzku v soukromí, abys mu jako občanka sdělila svůj názor, že je ošklivý, nepoctivý člověk? Nebo mu to snad poslat písemně?

Ta "hanba" nahlas, to je totiž taky politickej nástroj - jeden ze dvou ze tří (legálních), který lid vůbec má.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:09

barbucha jasně, na demonstracích, mítincích před volbama, prosim, ne ovšem při pietě na Národní

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. listopadu 2019 10:57
Reakce na Mutziputzi:

barbucha jasně, na demonstracích, mítincích před volbama, prosim, ne ovšem při pietě na Národní

​Je to těžký. Jak se má člověk tvářit, když ten vrcholný přestavitel stbák, lhář, zloděj a podvodník je? Řekla bych, že v části společnosti je ta míra frustrace z toho už tak vysoká, že i slušný lidi mají potřebu si zakřičet hanba. Ať už se to hodí nebo ne.