Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:32

viktorka_od splavu Dominica to psala jako obecnou pravdu až téměř, tak co na tom, my teda o Bakalovi neříkáme to co Zeman, ale nemyslíme si o něm nic o mnoho lepšího než o Babišovi, když o vzahu Havla k němu nic nevíš, proč reaguješ?

Online viktorka_od splavu
Avatar
45846 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:35

Mutziputzi prece abych se neco dozvedela

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 06:36

viktorka_od splavu pokud je pro tebe Bakala čistý jak lilium, ode mě se to nedozvíš

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:16

nika Jooo, vystudovat v 60. letech medicinu, to urcite  mohl kazdy 

Mutziputzi ja myslim, ze zakladni volicstvo ano je docela jasny z vysledku ostatnich stran: vzali volice predevsim cssd a kscm a to zejmena starsi lidi, ktery si kupujou ruznejma vyhodama. Z tech mladsich to pak jsou vetsinou statni zamestnanci, ktery si rovnez kupuje. Myslim, ze lidi, kteri se nemuzou rozhodnout nebo jim nic jinyho nevyhovuje a hodi to andrejovi, moc nebude. On jasne miri na jisty volicsky skupiny (to jeho "jsme hnuti pro vsechny, vybere si u nas kazdy" mu nemuze verit ani nejvetsi prostacek)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:25

razorblade Hele, moje mama taky vystudovala medicínu, babička byla z rozkulačený rodiny a skončila jako dělnice a mama díky tomu měla prej někdy na tom přelomu 50.a 60.let ten správný dělnický původ 

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 07:55

Potrefenáhusa Tak je mozny, ze to brali v kazdym regionu jinak prisne. Moji babicku s dedou vyhnali nekam do pohranici a jejich synove si mohli vybrat jen mezi dvema ucnakama. Babicka ma doma nekolik dopisu ve stylu "vaseho syna nemuzeme prijmout". Otec si vzdelani mohl dodelat az v druhy pulce 80. let. (Ale jak jsem psala, dokazal s tim zit, mu nic jinyho nezbylo, masinovskou povahu on nema)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:12

razorblade Tady to bylo ob generaci, to hospodářství měli rodiče babičky.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:17

Potrefenáhusa Ale vlastne to dobre ilustruje jaky byli komunisti debilove v tom svym kadrovani

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:23

razorblade Neměli to asi úplně promakany jako v Rusku 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:25

razorblade babička a děda byli z vesnice, z hospodářství ,děda se narodil v roce 1912 a babi 1914, dědovi rodiče umožnili vystudovat reálné gymnázium a celý život pracoval jako řadový úředník ve spořitelně, babi nejdříve v domácnosti,   po válce až do důchodu dělnice. ve straně nikdo z nich nebyl.

vlastní mamka byla taky lékařka. babička Slovenka z 11  dětí, z velké bídy, šla do Prahy, pracovala jako kuchařka, tam se seznámila s dědou, který byl ze Šumavy a Praze jako krejčí, potom šel k dráze jako strojvedoucí. oni měli na Šumavě hospodářství a strýc šel na zemědělku, učitelé se za máti zaručovali, že je vynikající studentka, být dětskou lékařkou byl její sen. jako malá říkala, že "bude vážit miminka". moc si toho neužila, zemřela , nebylo jí ještě ani 40 let. 

ano, jsme velice špatná rodina, vyložení prominenti režimu.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 08:41

 a ještě dodám, že nevlastní mamka byla právnička. pocházela z Hané, byli věřící katolíci,  na školu

nemohla, tak se vyučila prodavačkou , potom ekonomka a práva dálkově. proto jsme nemohli říkat, že u rodičů jde  v neděli do kostela, to u právníka nešlo. pracovala jako podniková právnička, ve dvou zemědělských družstvech .

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 09:27

 a jak vystudovali medicínu, tak dostali umístěnku a byli právě tam, co byly dříve "sudety", nýrsko a běhařov- tam byla psychiatrická léčebna. to bylo na přelomu 60-70 let. 

někdo prostě léčil, to bylo taky potřeba, co se dá dělat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:46
Reakce na Mutziputzi:

viktorka_od splavu Dominica to psala jako obecnou pravdu až téměř, tak co na tom, my teda o Bakalovi neříkáme to co Zeman, ale nemyslíme si o něm nic o mnoho lepšího než o Babišovi, když o vzahu Havla k němu nic nevíš, proč reaguješ?

​Hele, Havel byl prezident do roku 2003, a kauza OKD vznikla až dávno poté... to za prvé - to jest jako prezident si s "kriminálníkem" nezadal (na rozdíl od Zemana, kterej drží Babiše zejména jako prezident). Za druhý je to jedinej problém (já teda aspoň o jiným než o OKD nevim, ty jo?!), to se s Babišem nedá podle mě vůbec srovnávat - taky proto, že Bakala nešel do politiky, aby si tam jistil svoje kšefty, skupoval půl republiky a skončil v obřím střetu zájmů nehledě na pochybný kšefty, kvůli kterejm musí bejt vyšetřovanej nejen našima, ale i evropskýma orgánama. Podle mě se ti dva vůbec nedaj srovnávat. 

Čímž neříkám že OKD je křišťálově čistý, ale vedle Babišovejch kauz je to skoro až marginální záležitost. Ani snad ten Babiš na Bakalu tolik nenasazuje jako Zeman, čímž prokazuje jistou míru příčetnosti - dyk by se mu každej vysmál. Ale Zeman ho prostě nemá rád (možná jeho kámošům vyfouk ňáký kšefty?), využije každou příležitost a jeho voliči to ochotně papouškujou...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:53

barbucha Hele já mam Havla fakt ráda, já ho mam leta na ploše v mobilu jak blázen, já si u spousty věcí co se dějou řikam, co on by na to a strašně by mě to zajímalo, ale nikdy bych si netroufala tvrdit co by řikal na Babiše a ANO, fakt ne, je laciný se ohánět Bakalou, ale to se v nejen mých kruzích Havlovi samozřejmě odpouští, byť už za Havlova života se říkalo, že ho Bakala s sebou vláčí jak cvičenýho medvěda, vytahovat prodej Lucerny Junkovi je rovněž laciný, ale taky by to jiným neprošlo...prostě jsem alergicka na "my a oni", havlisti proti babišovsům, automatické předpoklady, že by Havel brojil proti Babišovi, jako s prominutím, víte(víme) hovno

Offline continuity
Avatar
33120 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 10:53

barbucha kdyz jsem byla v Ostrave v muzeu banske zachranky, tak si pruvodce, byvaly bansky zachranar ( co je strasna prace, zlati hasici) nemohl Bakalu vynachvalit, ze pry zavedl nejaky system, ktery vyznamne znizil riziko tech provozu i kdyz to stalo dost penez, protoze se nemohl na ty lidi divat a pote velice klesl pocet nestesti. 

Pry chape, ze ho lidi nemaji radi, ale z hlediska bezpecnosti udelal vic nez cele generace pred nim. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 11:32

continuity já jsem od známé slyšela o jeho ostravské bytové politice a to bylo tedy dost strašné. Byla sama se synem a podle jím nastavených pravidel neměla šanci získat vzhledem k výši příjmu lepší byt. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 11:47

Mutziputzi 

Já neřikám že by proti němu brojil, ale rozhodně by z nich nebyli ani kamarádi, ani spojenci. Prosimtě dyk dvě rozdílnější osobnosti ani nemůžou existovat... včetně světonázoru! Havel se nemusel ani s Klausem, pro něj byl prostě přílišnej materialista/pragmatik, i charakterově si nemohli bejt vzdálenější - a to prosimpěkně Klaus je proti Babišovi úplnej vzornej Fridolín. O názoru, jakej by měl Havel na Babiše, proto naprosto nepochybuju! 

Jestli je ohánění Bakalou laciný nebo ne je mi fuk, stejně sis začala ty

continuity 

Taky chápu určitou regionální nelibost... ale na druhou stranu ani jeho charitativní činnost není zanedbatelná. A to nečerpá ani dotácie!

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 12:38

Tohle je fakt strasny... hlavne, ze by se nas Milos chtel v Cine ucit stabilizovat spolecnost...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 13:04

barbucha Teda na to jaká seš pragmatická a sběhlá tetina vykazuješ pozoruhodnou naivitu v jedný věci - odkdy prosim tebe vztahy fungujou na bázi stejnýho světonázoru a shody osobností, ani přátelský až intimní tim nejsou předurčený, natož byznys a politický

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. listopadu 2019 13:06

razorblade tohle je ovšem ekl a hrůza!!