Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 25. července 2018 13:41

Jiná Realita já myslim, že je to o motivaci, nejlepší samozřejmě je, když je člověk motivovanej tím, že ho to baví, a ne tím, že z práce musí....zas dost často dálkově studujou lidi, co už v tom oboru pracujou a neni to pro ně tak strašně abstraktní, jako pro mlaďochy, kteří si to leckdy vůbec neumí představit. někdy zas je to naškodu, když ten starej nemůže pochopit, že už se něco dělá uplně jinak, přestože on to dělá takhle už 20 let...

jinak jazykový kurzy se staršíma lidma (a je asi jedno, jestli vám je 20 a jim 40, nebo vám 40 a jim 60) jsou fakt za trest...kor když to maj ještě třeba nařízený befelem z práce

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:45

Potrefenáhusa V mym jazykovym kurzu je rozptyl 15 - 65 a nedělá to sebemenší problém

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:47

Mutziputzi a jde o hebrejštinu, kam ti lidi chodí, protože je to zajímá a chtějí se něco naučit nebo o angličtinu, kterou jim platí zaměstnavatel?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:48

Jiná Realita Mně to teda jde ve 40 úplně stejně jako ve 20..a nepiš mi že ty tví čtyřicátníci si to určitě mysleli taky! Jako fakt ve 40 je schopnost učit se při průběžnym trénování fakt stejná jako u 20letýho člověka.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:48

Potrefenáhusa jde, ale pohnutky proč tam kdo chodí jsou obojího druhu

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:49

Tak to je. Člověk se prostě s věkem vůbec nemění, nemění se jeho tělo, jeho mentální ani duševní schopnosti a směřování. A pak tak najednou zničehožnič umře.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:51

A některý ještě navíc celej život reagujou na všechno úplně stejně přepí*eně ať je řeč o čemkoli....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33721 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:54

Mutziputzi já jsem chodila na angličtinu se dvěma ženskejma, který nebyly schopný nalistovat ani stránku v učebnici, ale možná to byly takový případy, co by s tím měly problém i ve 20. Ale to už nešlo poznat.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:56

Potrefenáhusa to bude to klíčový bych řekla...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:26

Potrefenáhusa přesně tak. Je to o inteligenci. Bud je a nebo neni. Stářím se neztraci,jen se měni. V mládí převažuje fluidni,vrozena, a postupem let krystalicka,ziskana.to je ta moudrost stáří

Kde nic není,ale ani smrt nebere. Přesto vš dnes vystuduje i kdejaký blbec 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:28

Dadoo Přesto vš dnes vystuduje i kdejaký blbec 

To ale všude, dneska se křičí, že má VŠ každej blbec, dřív zas že jich je u nás málo...pořád je u nás vysokoškoláků míň než v mnoha jinejch zemích.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:34
Reakce na Mutziputzi:

Dadoo Přesto vš dnes vystuduje i kdejaký blbec 

To ale všude, dneska se křičí, že má VŠ každej blbec, dřív zas že jich je u nás málo...pořád je u nás vysokoškoláků míň než v mnoha jinejch zemích.

​Mutzi,

já nedávno četla, že zatímco u nás se bral počet fakt VŠ, číslo, se kterým to srovnávali pro Německo byl celkový počet lidí v terciálním vzdělávání - to znamená nejen vysokoškoláky, ale i azubi (auszubildungen). Fakt tu tolik vyloženě vysokoškoláků není. Na univerzitu, můžeš jít jen s maturitou, která se automaticky dělá jen na gymnáziu. Pak existuje dost různých Fachhochschule anebo právě ty Ausbildung, kde jde zejména o praxi.....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:41

A666 Ano a u nás jsou VOŠ a jinde se do statistiky vždy započítávali i Bc., kteří u nás před 10+ nevím kolik přesně vůbec nebyli...přesto je v EU vysokoškoláků 30%, o USA ani nemluvím, v Izreali je to ještě víc například co vím, u nás ještě ne, slovíčkařit můžeme, ale pravdu mám já

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 25. července 2018 16:08

A666 Mutziputzi zrovna predevcirem rikali ve zpravach, ze u nas stoupl pocet vs vzdelanych lidi na 20 procent obyvatelstva, ale prej jsme stejne furt pod prumerem EU

Offline notna
Avatar
6539 příspěvků moje polička 25. července 2018 19:24

Mutziputzi Já to teda na sobě pozoruji, že se teď ve čtyřiceti už neučím tak snadno jako dřív. První vysokou ve 20 a druhou ve 30 jsem zvládla úplně stejně. Vzdělávám se průběžně pořád, neměla jsem ani pauzu při mateřské, takže to nemůže být třeba odvyknutím. Mám z toho docela depku. Dřív stačilo si něco přečíst nebo vyslechnout a většinu jsem si zapamatovala. To teda už nefunguje. Dost věcí dohledávám i opakovaně, pokud jsem to nepoužívala průběžně. A taky si kolikrát musím nové věci přečíst opakovaně, nebo přepsat, aby mi to docvaklo.

Taky dřív jsem se mohla učit celou noc, ráno dát sprchu a normálně fungovat. To teď teda nehrozí. Vydržím maximálně do půlnoci. Pokud někdy výjimečně táhnu celou noc, druhý den mě bolí klouby a žaludek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 25. července 2018 21:19

notna  

naučit se něco nového, když to používám, problém není... ale dřív mi fakt stačilo si něco přečíst a prostě jsem si to pamatovala, aspoň nějakou dobu... teď se to hned zas vykouří když to neopakuju

na těch jazykových kurzech jsem si ale všimla něčeho jiného - u mě se nová informace/slovíčko/atp hodně těžko uchytí, tak nějak vařím furt z jedné vody, ale současně se mnou chodí pár mladých po škole (vysoké) a docela mě překvapuje jak mizivý znalosti mají (v porovnání s mýma mizernýma nejsou o nic moc napřed). naopak pozoruju nejlepší znalost u lidí, kteří jsou středního věku a mají dost nacestováno/stýkají se s cizinci. podotýkám, že v zaměstnání ani já ani nikdo z uvedených jazyk nepotřebuje a nepoužívá.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 25. července 2018 22:41

viktorka_od splavu jeden muj kamarat rika: co zapomenes (zbalit na cesty), to nebudes potrebovat. nejak tak mi to prijde v te moji kebuli: co umim, umim vetsinou i dobre pouzit, nove veci se mi tam zachyti, pokud je pouzivam.

ale presne jak pises: pamatovat si novou vec, jenom tak... pro nic za nic. a to jsem mela vzdy pamet jako slon. no jeste si obcas pamatuji, ze jsem to nekde cetla a v krajnim pripade to znovu najdu a nektere pikosky hledam dokonce opakovane. diky bohu za internet.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. července 2018 22:43
Reakce na Mutziputzi:

Jiná Realita Mně to teda jde ve 40 úplně stejně jako ve 20..a nepiš mi že ty tví čtyřicátníci si to určitě mysleli taky! Jako fakt ve 40 je schopnost učit se při průběžnym trénování fakt stejná jako u 20letýho člověka.

Moje řeč... ve 20 jako po 40, kdy jsem vystudovala druhou VŠ. Samozřejmě jsem ten případ, kdy po mně nikdo zvyšování kvalifikace nechtěl a kdy jediným stimulem byl zájem o obor.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 25. července 2018 22:49
Reakce na Dadoo:

Přesto vš dnes vystuduje i kdejaký blbec 

Těch vystudovatelných i blbcem je víc než dřív, to je fakt.

Offline continuity
Avatar
33679 příspěvků moje polička 25. července 2018 22:54

domenica no tak neni obor jako obor, zvazovala jsem kdysi sociologii a mozna se na to jeste dam. ale jak me kdysi bavila fyzika, tak do VS bych uz dnes urcite nesla.

ted jsem zrovna potkala kluka ze stejneho oboru jako mam vystudovany, hezky jsme si zavzpominali. ale teda premyslela jsem, jestli bych to dnes dala - mam dokonce papiry, ze muzu ucit na stredni, ale nevim, nevim. asi bych se celkem zapotila i tam (myslim tim odborne, ne ze bych (ne)zvladla tlupu pubertaku - to je jina disciplina).