Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:32

Mutziputzi podle me je zasadni, jestli clovek ten mozek namaha nejak prubezne. Na zacatku roku jsem zmenila obor a po dlouhe dobe se zas musim spoustu veci ucit. Prvni tydny jsem z toho mela fakt depky, vubec nic mi nelezlo do hlavy, pripadala jsem si zpomalena a celkove dost tupa. Ted po par mesicich se mi nejak rozjel mozek nebo co, proste jsem schopna vstrebat a udrzet mnohem vic novych informaci, po vecerech si dodelavam certifikace a jak jsem se dostala do tempa, tak to i dobre odsejpa. Takze to podle me souvisi i s treninkem.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:44

Já jsem studovala ve 20 a pak ještě jednou v 35 a v tempu učení jsem rozdíl neviděla, spíš dost věcí se mi učilo líp, protože jsem to znala z praxe, co ale bylo strašný, byl ten nedostatek času a energie, když se má člověk učit něco po večerech nebo nedejbože psát nějakou práci, taky se za sebe rozhodně u těch zkoušek víc stydí než v těch dvaceti.....ale co byl rozdíl strašnej, že dřív jsem fakt zvládala se před zkouškou učit celou noc a ráno jít beze spánku rovnou na zkoušku, ani mi stres většinou nedovolil si jít lehnout, zato teďka, kafe nekafe, nejpozdějc v jednu jsem u toho vytuhla a bylo mi to prostě jedno...tak taky v těch dvaceti člověk zvládal jít z hospody rovnou do školy, to by teďka bylo pomalu na pracovní neschopnost.....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:51

Potrefenáhusa Ty noční já jsem nikdy nedávala, neměla jsem a teda stále nemám vůli, to leda z klubu rovnou na přednášky, to mi tehdy šlo, to už teď asi ne, teď bych nešla na přednášku

Ale to učení a ať se kdo chce postaví třeba na hlavu se prostě, možná jinak, ale dá...chátrání intelektových schopností probůh ve zdravém těle čekám tak kolem osmdesátky, ne ve 40...nechť si ale každý nastaví a dělá jak umí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46095 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:52

Mutziputzi no to je spíš zaplněná kapacita než úbytek schopností.. prostě v mládí ten mozek byl lačnej po informacích, teď už je zabordelenej kdečím.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:54

viktorka_od splavu Tak neukládej nesmysly

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46095 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:54
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu jeden muj kamarat rika: co zapomenes (zbalit na cesty), to nebudes potrebovat. nejak tak mi to prijde v te moji kebuli: co umim, umim vetsinou i dobre pouzit, nove veci se mi tam zachyti, pokud je pouzivam.

ale presne jak pises: pamatovat si novou vec, jenom tak... pro nic za nic. a to jsem mela vzdy pamet jako slon. no jeste si obcas pamatuji, ze jsem to nekde cetla a v krajnim pripade to znovu najdu a nektere pikosky hledam dokonce opakovane. diky bohu za internet.

Mutziputzi přesně jako píše continuity, já si tak maximálně pamatuju, že už jsem to někde viděla.. protože těch věcí je prostě milion.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46095 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:55

Mutziputzi jo to by asi bylo dobrý, ale to nejde

a ještě mi tu cpeš nějakýho řepku a podobný zjevy, tjo

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. července 2018 08:56

viktorka_od splavu To musíš zipovat tydlety věci a někam doleva dolu to hodit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. července 2018 09:31

viktorka_od splavu je pravda, že já jsem si dřív pamatovala hrozný hovadiny, včetně všech možnejch narozenin, co měl kdo na sobě, jak se kdo jmenuje, a teď je mi spousta věcí tak nějak jedno, mozek je ochotnej se zabejvat jenom věcma, který vyhodnotí jako důležitý 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46095 příspěvků moje polička 26. července 2018 09:33

Potrefenáhusa   jj. jenom ja teda neovlivnim, ktery veci to budou;-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. července 2018 09:36

viktorka_od splavu no to já asi taky ne....bohužel dost často se mi stává, že vyhodnotí jako něco nedůležitýho něco v práci...včera jsem se teda orosila docela vydatně, když jsem dvě hodiny hledala něco, co jsem dala stranou, aby se to neztratilo do tý doby než to budu potřebovat....(jsem zapomněla i to, že jsem to dala stranou atd.)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46095 příspěvků moje polička 26. července 2018 09:47

Potrefenáhusa pozoruju na sobe ze se musim soustredit jen na jednu vec-no jak chlap

Online razorblade
Avatar
8179 příspěvků moje polička 26. července 2018 15:26
Reakce na Lilly_Ku:

Mutziputzi podle me je zasadni, jestli clovek ten mozek namaha nejak prubezne. Na zacatku roku jsem zmenila obor a po dlouhe dobe se zas musim spoustu veci ucit. Prvni tydny jsem z toho mela fakt depky, vubec nic mi nelezlo do hlavy, pripadala jsem si zpomalena a celkove dost tupa. Ted po par mesicich se mi nejak rozjel mozek nebo co, proste jsem schopna vstrebat a udrzet mnohem vic novych informaci, po vecerech si dodelavam certifikace a jak jsem se dostala do tempa, tak to i dobre odsejpa. Takze to podle me souvisi i s treninkem.

​presne! ja to mam stejne. vlastne se ted kazdej den musim "naucit" nejaky informace, ktery pak musim bez papiru odprezentovat a kazdej den se jedna o jinej obor (vcera to byli hasici, dneska kurovec) a prvni mesic to bylo fakt psycho, jsem to tahala z paty a koktala... a dneska dobry. myslim si, ze i diky tyhle "praxi" jsem se dokazala celkem bez stresu naucit na cervnovy statnice :D

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. července 2018 16:36

Potrefenáhusa já jsem teda z hospody do školy nezvládla jít ani ve 20, a to jsem v té hospodě ani vůbec nic nepila, takže jsem neměla žádnou opici.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33744 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:01

Jiná Realita tak mozna proto :-)

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:14
Reakce na Potrefenáhusa:

Já jsem studovala ve 20 a pak ještě jednou v 35 a v tempu učení jsem rozdíl neviděla, spíš dost věcí se mi učilo líp, protože jsem to znala z praxe, co ale bylo strašný, byl ten nedostatek času a energie, když se má člověk učit něco po večerech nebo nedejbože psát nějakou práci, taky se za sebe rozhodně u těch zkoušek víc stydí než v těch dvaceti.....ale co byl rozdíl strašnej, že dřív jsem fakt zvládala se před zkouškou učit celou noc a ráno jít beze spánku rovnou na zkoušku, ani mi stres většinou nedovolil si jít lehnout, zato teďka, kafe nekafe, nejpozdějc v jednu jsem u toho vytuhla a bylo mi to prostě jedno...tak taky v těch dvaceti člověk zvládal jít z hospody rovnou do školy, to by teďka bylo pomalu na pracovní neschopnost.....

​To bude ale taky individualni. Ja jsem se ucit celou noc a pak jit rovnou na zkousku treba nedokazala NIKDY - spanek potrebuju, abych druhej den vubec fungovala, natoz sla nekam na zkousku.

Za sebe mam zkusenost se studiem ve dvaceti a v pozdnich triceti, a pokud se pocita jazykovy kurz, tak i ve ctyriceti (francouzstina ) a musim potvrdit, ze v pozdejsim veku se mi uci mnohem lip a snadneji. Ve dvaceti jsem snad mela nejakou lehci formu hyperaktivity, protoze soustredit se na neco vic jak let minut byla mission impossible. Ted zasednu a jedu nekolik hodin, a jde to jak po masle...

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:18

Mimochodem, ne ze bych se tu chtela nejak vytahovat (stejne by to bylo chlubeni cizim perim ), ale bracha se v 35 prihlasil na medicinu, kterou letos ukoncil s vybornym prospechem.

Podle me je clovek tak starej, jak se cejti 

Online slniecko admin
Avatar
17594 příspěvků moje polička 26. července 2018 18:27
Reakce na MP Marge:

​To bude ale taky individualni. Ja jsem se ucit celou noc a pak jit rovnou na zkousku treba nedokazala NIKDY - spanek potrebuju, abych druhej den vubec fungovala, natoz sla nekam na zkousku.

​Toto bývavala vždy moja obľúbená metóda, ale teda musím skonštatovať, že kým v 20-tke to bolo vždy v pohode, v 40-tke som si po takej skúške zlomila nohu .

Ale teda, ak môžem porovnať, tak každá ďalšia výška sa mi robí ľahšie v tých veciach, kde treba pochopiť súvislosti a ťažšie v tých veciach, kde je treba si mechanicky pamätať.

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 26. července 2018 18:42

slniecko Ja si zatim i pamatuju, ale radsi to klepu na drevo, abych to nezakrikla!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 26. července 2018 19:39

MP Marge Já jsem bytostně přesvědčená, že tím hlavním a základním je motivace. Jak je motivace, musí to jít vždycky. Někomu snáz, někomu hůř, ale jak je motivace a výdrž, jde to. Nakonec jo. Jen to každého stojí jiné úsilí.