Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 13:24

Mutziputzi Ale klid, to nebyla z mé strany litanie, jen mi občas některé Tvé soudy přijdou jednoduché, jako pohled někoho, kdo bydlí ve velkém městě a nevidí, co se děje za jeho hranicemi. A nemyslím to zle, prostě život není černobílý 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 13:35

janejane já se právě jednoduchým soudům bránim, ty tady padaj jak vůči Zemanovi, tak vůči Babišovi a jejich voličům a dopadům na jejich nevoliče, co se považujou za elitu, ano, není to černobílý. Naštěstí máme svobodu, možná relativní, ale objektivně maximální co jsme kdy měli. Proč se tady vztekat a nadávat, tolik možností jsme nikdy neměli, včetně té vyjet kdykoli kamkoli za "lepším", vím-li kam a vím-li co chci. Reálně se zvolením Zemana nestane nic, ani Drahoš nás nevyvede do dokonalejšího světa.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 13:36

999 ale tech 2,5 mio zahrnuje i ty co již nemají české občanství nebo se jen hlásí k českým kořenům. Bohužel se nejedná o 2,5 mio potenciálních voličů. Aspoň tak jsem to pochopila, jen jsem to zběžně prolítla.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 13:56
Reakce na 999:

barbucha Dobře děláš, že jedeš :-). Včera jsem někde četla, že právě hlasy ze zahraničí můžou Drahošovi výrazně pomoci...

BTW, pod vlivem této informace jsem hledala, kolik Čechů žije ve světe a to číslo mě překvapilo...2 500 000. Je mi jasné, že volit půjde jen část, ale stejně je to dost.

​Hodně malá část, ale každej hlas dobrej (Barbucho! )

Před pěti lety v zahraničí v prvním kole hlasovalo asi 8900 lidí, ve druhém 10.500 voličů. Letos v prvním kole celkově hlasovalo 12.463 voličů, což představovalo více než 73procentní účast.

https://www.info.cz/volby/prezidentske-volby-2018/cesi-v-cizine-uz-zacali-volit-ve-druhem-kole-pro-zemana-nebo-drahose-budou-v-zahranici-hlasovat-tisice-lidi-23029.html

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:03

Snad se tohle - a všechno co je s tím spojený - už brzy odporoučí.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:05

Mutziputzi Chápu, jen u té svobody si říkám, aby nám vydržela aspoň v takové podobě, jaká je teď.

Ne nadarmo, je tato diskuze v kategorii "Težší kalibr". Já sem vůbec nechodila, nahlížím až teď před volbami a ráda se vrátím zpět k tomu nenahlížení. A pevně doufám, že už nebude proč!

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:06

domenica  Taky bych si to moc přála!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:07

A hádejte kdo jsem!!

“Praha je víc než jiné končiny město nemakačenků. Vysvětlím. Citoval jsem nedávno amerického kongresmana, který moc hezky řekl, že si lidé nepřejí práce, které se dělají rukama a při kterých se musí stát. V Praze je nejmenší počet těch, kteří se živí prací svých rukou a kteří při tom dokonce musí stát. To mozek trošku pozměňuje, a proto mozek typického Pražana není stejný jako mozek průměrného občana České republiky mimo toto velkoměsto. To říkám i jako celoživotní Pražák, který ani nežil mimo Prahu."

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:09

Mutziputzi demagog?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:11

Kokoska 

Správně. VK.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:33

domenica 

Snad, věřím a doufám.

A díky živému vstupu na ČT 24 jsem před chvílí viděla syna, jak stojí mezi čekajícími voliči na schodech české ambasády v Berlíně. Tak to opravdu nevymyslíš .

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:53

cinkja 

To je milé, že? Je dobře vychovanej. Náš už si v jednom roce osahal volební urnu, tak snad se jednou taky bude chovat zodpovědně.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 14:57

dynda 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 15:07

cinkja 

No tak to je dobrá náhoda! 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 18:00

Se picnu, fakt! Já vim, že IQ je jen číslo, který nemusí znamenat ve výsledku vůbec nic, ale zrovna jsem na stránkách Mensy naprosto neuváženě vlezla do fóra analogickému k tadyhle našemu Zemanovi a to je totální odpad, sdílení odkazů na Aeronet a Drahoš člen Římského klubu included, jako kecá tam spolu pár lidí, tak to snad není reprezentativní vzorek, ale stejně jsem trochu v šoku. Od toho póvlu na Novinkách se liší pouze a jedině tím, že mají v pořádku gramatiku.  

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 18:14

Sweet Potato Monstrum je skoro lepší než příšera - cítím v něm i tu věkovitost a nemohoucnost

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 18:21

Korsičanka Nekorektní, ale...tahle měla naběhnout před 14 dny

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 18:30

Sweet Potato Myslíš, že by jí paní prezidentová ještě víc záviděla prsa?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 18:30

Zážitek z dnešních voleb: Hned za vchodem do školy, kam místně přísluším, jsem potkala svou oblíbenou učitelku angličtiny ze ZŠ (stále ještě učí) a protože máme k sobě celá ta léta vřelý vztah, daly jsme se do řeči. Samozřejmě jsme se postavily trochu dál blíž ke zdi a i tak byla chodba vedoucí dál k volebním místnostem (třídám prvňáčků) široká až až. V tom vlezla dovnitř baba ve středním věku o jedné berli. No neobořila se na nás hrubě, že stojíme ve dveřích?

Paní učitelka nevěřícně zakroutila očima, že se snad dalo říct slušně "s dovolením", když teda byla líná udělat dva kroky vlevo. Tak mi to nedalo a odvětila jsem jí, ať je v klidu, že už z toho způsobu vyjadřování je poznat, koho jde baba volit.

Tím jsem jí okamžitě zvedla náladu a následovala ujišťovací otázka, koho jdeme volit my se sestrou, na což jsem jí odpověděla, že to je snad jasné z mojí předchozí věty. Pak jsme si teda ještě chvilku hezky popovídaly a šly jsme se sestrou odvolit.