Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 14:48

razorblade 

I já.

A tipuju, že jak Fischer, tak možná i Topolánek těm číslům z posledních průzkumů trochu uletí (směrem nahoru, na úkor právě Drahoše).

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:05
Reakce na Karoleena:

Maedel Já už jsem se taky definitivně rozhodla pro Fischera, i bez agitky, kterou ale oceňuju, já už na politický debaty nemám sílu a pomalu se bojím i otvírat fejsbuky, aby mě to moc nerozčililo. :)

​Já se bojím otvírat i dopisní schránku! Dnes tam číhal vyvítekdo!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:07

Sweet Potato voldemort?:-o

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:20
Reakce na domenica:

A tipuju, že jak Fischer, tak možná i Topolánek těm číslům z posledních průzkumů trochu uletí (směrem nahoru, na úkor právě Drahoše).

​No ten Topolánek celorepublikově asi trochu ano. Ale u toho Fischera si to nemyslím. Alespoň z toho, co můžu soudit tady u nás. Jako kdyby neexistovali jiní kandidáti než Drahoš a Zeman.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:28

Kubera mě trošku mrzí, že nekandidoval, ten má největší potenciál ubrat Zemanovi

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-zvitezi-ale-jeste-letos-odstoupi-predpovida-kubera-jediny-kdo-by-ho-porazil-je-klausova-41548

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:28

Mutziputzi tak kubera by byl jasná volba. zvláštní že není jinej takovej, že?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:33

viktorka_od splavu Jsem nedávno psala, že by se mi líbil Šimon Pánek a nevadila by mi ani Jourová, ale nezájem no. Kuberu mám taky ráda.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:37

Mně by se líbil Rychetský...jenže kdyby chyby...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:39

Mutziputzi panek

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:48

viktorka_od splavu Co ti proved?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 15:58
Reakce na Mutziputzi:

Kokoska To už je tady v několikátém zpracování, fakt věříte, že by ve druhém kole volilo skoro stejně lidí Hanniga jako Topolánka?

Já docela věřim, že dost lidí nechce poslouchat nesmysly o "dalících" a Pandurech a Monte Argentario a tak než přiznat, že volí Topola, radši tvrdí, že to hodí Drahošovi.

​K tomu Topolánkovi ještě... jak mi na začátku přišel jako hrozba pro případný druhý kolo a tedy dárek pro Zemana, v posledních dnech a s tím, jak si T. (a jeho tým) vedou, to přehodnocuju a myslím si, že v druhým kole by Zemana porazil. Spousta lidí by ty jeho kamarády a dovolené nakonec překousla, tváří v tvář volbě. Navíc duely Zeman x Topolánek... by byly zajímavé.

Čímž chci říct, že v té tabulkce mi předpověď u Topolánka sedí asi nejmíň, jakkoli je to jenom modelová situace a reálná šance na druhé kolo je u něj hodně malá (i třeba kvůli takovýmhle tabulkám).

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 16:29

wendulka V mé sociální bublině teda Fischer frčí hodně, i můj chlapec prošel konverzí od Drahoše k Fischerovi a to jsem neřekla ani slovo, přísahám!! A na Googlu je teď prý taky docela trendy...

Mutziputzi Já teda nevim, jestli jsem dobrej vzorek pro tuhle otázku, vzhledem k tomu, jak moc visím na instáči, vim pomalu i co měl Fischer včera k obědu. Ale jeho leitmotiv je asi hlavně ta zkušenost, což je pro mě teda důležitý dost, z jeho dosavadního projevu i papírovejch předpokladů věřím, že jako jeden z mála, možná i jako jedinej, přesně ví, do čeho jde, co ta funkce obnáší, co se od něj čeká. K tomu nezanedbatelný diplomatický skills, znalost několika cizích jazyků na vysoké úrovni a slušná pravděpodobnost, že ho nebude půlka národa milovat a druhá nesnášet, no kdo tohle naposled měl?! :)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 16:36

Karoleena 

No jo, to jsou ale sociální bubliny lidí, kteří nad volbou prezidenta opravdu přemýšlí a zapojují mozek.

Já bych se samozřejmě strašně chtěla mýlit, no bohužel volební výsledky z posledních let opakovaně jasně dokazují, že jak to dopadne u nás, tak to potom zpravidla vypadá i celorepublikově.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 16:46

wendulka V mé sociální bublině jako hlavní pozitivum vidím to, že babička i prababička se shodly, že Zemana určitě ne. A v práci -malá firma, 25 lidí- jsme dělali anonymní anketu a hlasy pro Zemana tam byly jen dva, to je taky solidní (i když by mě i tak zajímalo, kdo to jako je!! ).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:00

Karoleena Tak to nás v rámci našich rodinných sociálních bublin těší stejná věc. O všech svých kolezích v práci už se bohužel tak pozitivně vyjádřit nemůžu, páč tam vím úplně přesně, kdo půjde Ovara volit jenom proto, že volili uzenáře, který mu vyjádřil podporu, včetně mojí sousedky. Co řekne Bureš, je svatý.

Sociální bublina, v níž žiju (město) už vypadá trochu pozitivněji alespoň v tom smyslu, a zatím naznačuje, že Drahoš je Zemanovi opravdovým soupeřem, ačkoliv osobně to můj primární kandidát není. Člověk se holt musí umět radovat i z maličkosti, no.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:07

Jé dnes vs škole vehementně přesvědčovala ve dvou třídách,aby šli volit. Většina jich jde, ale pár nechtělo. Tak jsem nasadila pozitivní tlak. Ve dvou třídách se přihlásil pouze jeden Zemanovec,chlapec ducha mdleho,obdivovatel Burese. fakt takovy jednodussi kluk,u ktereho nas to neprekvapilo.Já se neptála! Oni se ptali me,koho budu volit. Tak jsme si nad volbou povidali.

Pro případné neduverivce a pro jistotu,i když tady hysterie nehrozí - jejich volba můj vztah k nim neovlivní,ani u toho Zemanovce . Jsou mladi,na blbost maji jeste narok. 

O Fišerová jsem taky uvažovala. Ale je to homofob a pres to u me vlak nejede. Kdyby nebyl,nikdy by to neřekla. Ale vyjelo to z něj zcela přirozeně.  Omluvy jsou pak už jen marně pokusy zastřít  svou chybu. 

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:11

Dadoo delas to dobre. Spousta rodicu se s detmi o politice vubec nebavi a nerozviji v nich zajem o veci verejne, tak je holt musi suplovat ucitele :)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:18

razorblade mám stejný pocit. Oni potřebuji s někým o tom mluvit.

Ja je nechci k něčemu přesvědčovat,vnucovat jim svůj dost jasný názor. Snažím se argumentovat,poukazovat,vysvětlovat a mám je k tomu,aby sami četli a dělali si názor sami. Ovšem ne MF a LN. Svobodný tisk. 

Ale shodli jsme se..  A až dojdou čistky az do škol,letím..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:31

Dadoo a co jim teda doporučuješ ke čtení? jako ten svobodný tisk?:-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 11. ledna 2018 17:38

viktorka_od splavu  To,co nepatří Burešovi. Třeba Forum24,Echo 24 a ruzne jine tituly. Sjedu vsechno mozne.