Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 21:45

Bude to dobrý.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 21:47

andulka01 Já přeci její zásluhy nijak nezpochybňuju. Že byla dobra reprezentantka země a panovnice je myslím obecně přijímaný fakt. Ale pokud by byla panovnice špatná, pravděpodobně by ji udržovali na trůně víceméně stejně vehementně a celý související ansámbl k tomu. Já to prostě považuju celé za přežitek a dávám přednost voleným zástupcům + nějakému řekneme přirozeněji vzniklém symbolu, pokud už symbol musí být. A tenhle názor si s dovolením ponechám. 

continuity No, opravdu nevím, kdo určuje, zda někdo/něco už symbol je, nebo ještě ne, ale tak vnimat to samozřejmě můžeš podle sebe. 

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 21:58

V Rusku se něco děje. Putin měl mít projev, ale zrušil ho. Akcie ztratily 10% a prý rezignovala šéfka ruské centrální banky. Uvidíme zítra. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:00

MP Meri No, udržovali na trůně...kdyby byla horší osobou na svém postu, než byla, je možné, že se ten trůn už rozkymácí trochu víc, a "oni" ji tam neudrží. A za mě není špatná kombinace, pokud jsou v zemi síly, které se ji snaží dotáhnout do století Ovocného netopýra, a zároveň síly, které působí stabilizačně a konzervativně,  a oboje více méně kooperují v zájmu dané země. Chtít, aby obě dvě funkce vykonával tentýž subjekt, je trochu moc. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:06

Isca Priznam se, ze teď jsem se ztratila. Co je Ovocný netopýr? A ještě jednou se ptám, jestli má někdo pocit, že země, kde královská rodina jako prvek absentuje, jsou na tom nějak výrazně hůře, než VB a další konstituční monarchie.

Offline rysamona
Avatar
835 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:09

Isca teď běžel zajímavý dokument na History. Proč se zrovna anglická panovnická rodina udržela v čele když jiní např. V Německu či Rusku ne. Otevřeli se a přizpůsobili se situaci. A začalo to už Jiřím V. Pak Jiřím VI. A a Alžběta to dovedla do dokonalosti. Dělat to co po nich lid podvědomě chce.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:12

MP Meri Století Ovocného netopýra je pojem ze Zeměplochy Terryho Pratchetta. Něco jako nová doba, moderní časy.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 22:58

MP Meri Omlouvám se, interní vtípek, knižní cyklus Zeměplocha, kde je století Ovocného netopýra nejnovější doba,  dosaď si třeba 21.století. 

A země, kde královská rodina jako prvek výrazně absentuje..některé na tom nejsou výrazně hůře, některé na tom jsou srovnatelně, některé na tom jsou o dost hůře.  Pokud jsou některé na tom výrazně lépe, prosím, uveď. 

Konstituční monarchie v té podobě, jaké existují dnes, mají svoje pro a proti, stejně jako systémy s pouze volenými zastupiteli na všech úrovních. V obojích je nakonec kvalita představitelů země dost proměnlivá veličina, v čistých republikách je ovlivnitelná víc voličstvem, v konsttitučních monarchiích, které koexistují s parlamentem, je ovlivnitelná trochu subtilnějšími  mechanismy. Nedělám si ale iluze, že v republikách je výsledek ovlivněný pouze a jen vůlí lidu. 

Co se týká finanční náročnosti pro zemi, zrovna ČR se teda nemá, jako čistá zastupitelská demokracie, v posledních letech čím chlubit. 

Tím nechci říct, že bych preferovala monarchie jako ideální formu vlády, ale pokud existují, nějak uspokojivě fungují, a poskytují minimálně stmelovací prvek pro velkou část občanů (na ten cirkus je nikdo asi násilně nenahnal), tak za mě dobrý. 

Offline Malvin
Avatar
1033 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 23:51

Monarchie jako nevoleny prvek nemá ve 21.stoleti místo. I když zrovna naše země nemá teď co nabídnout, máme šanci každých 5 let na změnu. Máme moznost to ovlivnit. 

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 06:28

Malvin v nadsazce: ja bych nekdy  byla radsi, kdybychom obcas  neovlivnovali. Protoze to nekdy nedopada.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 07:45

Candance no přesně představa že místo některých jedinců by rozhodovala šlechta zní občas docela lákavě

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 07:59

Malvin Osobně bych tedy byla raději, kdyby někteří spoluobčané tu možnost neměli, ale to je bohužel nevýhoda demokratické republiky. 

A myslím si, že země kde nemají monarchii jsou na tom hůř. Přijde mi, že panovník víc stmeluje národ a slouží vlasti, to žádný volený úřední nedělá. Na svoji funkci se připravuje prakticky celý život a většina zahraničních návštěv směřuje k němu. A co je asi tak nejlepší, tak nerozkrádá majetek, protože většina patří jemu, haha.

Offline Kan
Avatar
6983 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:12

A ještě tedy dodám, že opravuje svůj majetek důsledně a přilehlé okolí udržuje v pořádku, protože tady v té republice navštívit nějaký kostel je velmi, velmi smutné. Dlouho bylo všechno všech, potom církve, ta na to nemá peníze a tak se to lepí jak to jde a podle toho to vypadá. Kdyby to bylo hraběcí rodiny, jejichž předek to dal postavit, tak k tomu chátracímu procesu nedojde. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:15

Putin vyhlásil částečnou mobilizaci kéž se to už konečně obrátí proti němu.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:16

Kan píšeš mi úplně z duše, díky

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:42

andulka01 právě jsem s tím jdu. Vyhrožuje, že anektuje ty zatím dobyta území a bude je bránit všemi prostředky. Snad mu to konečně zlomí vaz.

Nic jdu objednat vlnu na svetry a poslat prachy na zbraně.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:47

continuity No a jako obvykle, může za to všechno Západ. Tak jasně.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 08:48

andulka01 prý je chce Biden vyhodit z OSN. No bude to ještě veselé, tato noc nebude krátká. 

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:23

continuity tak jako klidně, ale to už mělo být dávno. Nemyslím, že to něco vyřeší. OSN se mi jeví jako zcela nefunkční i bez Ruska.

Ale vykopnout by ho měli odevsud, nejlíp tak z dvacátýho patra!