Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Kokoska
Avatar
28399 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 08:34

Malvin tak zas tam deti byly mezi lidma chvilku, navic porad s mamou. A fotili je z dalky, nikdo jim do oci objektiv nestrkal. Myslim, ze v jejich veku uz to jde, myslim je i dobre, ze to videly. Navic jsou taky na pozornost zvykle, vzdyt je berou na ruzne akce. S pochodem Williama a Harryho se to fakt srovnat neda.

Online barbucha blogger
Avatar
30695 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 08:49
Reakce na Sweet Potato:

Říkala jsem si teda, jako už několikrát, že nový král už je fakt starý pán. Alespoň na mne tak působí.

​V 73 letech poprvé do práce, to nikomu nepřidá

Malvin 

Proč by nemohli jít (pra)babičce na pohřeb?! Zvlášť když je na ně spolehnutí, že to tu hodinu vydržej - v devíti a sedmi letech to nejsou žádný mimina... A to, že synkové (v daleko vyšším věku) doprovoděj rakev vlastní matky, bych rozhodně nenazvala šílenstvím. Notabene když za tou rakví šel i rozvedenej manžel... To měli sedět doma a koukat na televizi?!  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 08:59
Reakce na barbucha:

​. To měli sedět doma a koukat na televizi?!  

​Měli být doma v objetí někoho, s kým se cítí v bezpečí a přijet na pohřeb autem (zejména Harry). 

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 09:37

Sairon Na pohřbu babičky cca v mých 7 letech jsem byla, na pohřbu otce také. Oboje považuji za důležitou událost, rozloučit se a nechat zemřelého odejít. A vlastně si teď vzpomínám, že když umřely babička a prababička z tátovy strany, bylo mi líto, že mě na pohřeb nevzali... Malé dítě to vnímá jinak než my dospělí.

Jo a jsem divná, jako děcka jsmě byly na hřbitově pořád, chodily zvonit na zvony se zvoníkem, dívaly se na cizí pohřby a svatby v kostele.

Offline continuity
Avatar
33823 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 09:47

Sairon ja predpokladám, že se tehdy těch dětí alespoň zeptali. Bylo jim 13 a 15. Nikdo do toho nevidíme. 

Já jsem velký zastánce toho, brát děti, které už tomu trochu rozumí, na pohřeb. sice to obreci, ale vždyť to je naprosto normální reakce a je taková ritualizovana.

Spíš mi přijde hrozné být na pohřbu a nemoct plakat. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 09:50

Liesel

ale já nepíšu, že by neměli jít na pohřeb, jen že by se neměli takovýmto způsobem účastnit toho průvodu a jít kus cesty za rakví v předepsané vzdálenosti, rychlosti před zraky všech......

A oni sami o tom mluví jako o dost nepříjemném zážitku (minimálně u Harryho jsem to zaregistrovala vícekrát a to to nějak zvlášť nesleduji), takže poznámka o tom, malé dítě to vnímá jinak jak dospělí, je trochu mimo. Oni to vnímali takto a jako matka bych si to pro svoje děti nepřála, pokud by si o to vysloveně neřekli.

edit. jen pro doplnění - na pohřeb podle mě měli jít, ale mohli jet v tom průvodu autem, nebo dorazit třeba jen přímo na obřad....

Offline Kokoska
Avatar
28399 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 09:55

continuity prý jim řekli (nevím, jestli přímo Charles, ale asi jo), ať si to rozmyslí, že kdyby nešli, mohlo by jim to jednou být líto.

Offline Kan
Avatar
7077 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:03

Liesel My taky, byli jsme na zdi a poslouchali muzikanty. Já jsem jako malá záviděla klukům, že mohli u funusu ministrovat a jít s křížem v průvodu, následně hodit do hrobu tu mašlu. Podle mého je daleko horší tu smrt před dítětem tutlat a dělat z toho trauma, potom děcku chcípne křeček a musí s ním rodiče na terapii. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:15

Kan no, jenze jim nechcipl krecek, jim umrela maminka. a jit za tou rakvi kde ta mrtva maminka lezi no brrrrr

Offline Kan
Avatar
7077 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:24

viktorka_od splavu Ber to obrazně, nemyslím konkrétně je. 

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:31

Sairon Tak zrovna Harry od "jisté doby" o tom traumatizujícím zážitku mluví často. Hele je to královská rodina, ty děti vědí, že prababička nebyla tetka odvedle. A zrovna jít kousek v průvodu za rakví je, myslím, velmi důstojný způsob rozlučky. Je to královská rodina, má povinnosti vůči veřejnosti, tzn. i účastnit se předepsaných rituálů. A že Charlotta plakala? Kdo na pohřbu nepláče? Ostatně do Windsoru üž přijely ženy a děti auty až ke kapli.

Offline notna
Avatar
6572 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:36

viktorka_od splavu Hodnotit situaci princů nechci. Je to individuální , co kdo zvládne. ale dřív byl pohřeb se smutečním průvodem běžný. Byla to součást pohřbu. Já to zažila při pohřbu dědečka. Doma byla otevřená rakev a pak šel smutečný průvod z domu do kostela. 

Online barbucha blogger
Avatar
30695 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 10:44
Reakce na andulka01:

Sairon Tak zrovna Harry od "jisté doby" o tom traumatizujícím zážitku mluví často. Hele je to královská rodina, ty děti vědí, že prababička nebyla tetka odvedle. A zrovna jít kousek v průvodu za rakví je, myslím, velmi důstojný způsob rozlučky. Je to královská rodina, má povinnosti vůči veřejnosti, tzn. i účastnit se předepsaných rituálů. A že Charlotta plakala? Kdo na pohřbu nepláče? Ostatně do Windsoru üž přijely ženy a děti auty až ke kapli.

​Souhlasím

Myslím že to byl tenkrát Philip, kdo to Harrymu poradil (a nakonec šel sám zejména kvůli němu, ačkoliv nemusel). S tím, že by jednou moh litovat, že tam spolu s taťkou a bratrem nešel.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 11:15

barbucha já teď viděla kousek dokumentu o tom pohřbu Diany (a nejen o něm)a tam říkali, že se to týkalo Williama.Ten že původně nechtěl jít za tou rakví a Philip ho "přemluvil"...

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 11:17

Sairon Tak v případě pohřbu Diany, byl ten smuteční průvod důležitý, resp. nutný pro celou královskou rodinu a její postavení ve společnosti. V tomto případě byl zájem společnosti nadřazený zájmu jedince a to nemění nic na tom, že to bylo pro ty dva náctileté kluky velmi náročné a bylo mi jich líto.

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 11:22

notna Poslední dobou jsem na pohřbech časteji, smuteční průvod jsem zažila jednou (cesta z kaple na hřbitov), hrála kapela a bylo to velmi důstojné rozloučení na poslední cestě...

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 11:32

andulka01 já to u Harryho zaregistrovala už dřív, rozhodně předtím než potkal Megan, vlastně ani nevím, proč mi to utkvělo. V rámci nějakého rozhovoru to vysvětloval, že ho smrt Diany a to, že potom byly pořád přednější ty královské povinnosti, než to že je malý kluk a je mu smutno po mámě, dost semlelo, a proto potom prováděl ta různá alotria a až jak působil jako voják s enějak srovnal a našel sám sebe.

A motáš do toho Charlotte a spol, k tomu já se vůbec nevyjadřuji, jen jsem reagovala na to, že přítomnost princů na smutečním průvodu na Dianou mi přišla drsná.

Offline andulka01
Avatar
10763 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 12:20

Sairon Promiň, někdo předtím tu ale zmiňoval plačící Charlottu a že děti by se do průvodů brát neměly (což si fakt nemyslím). 

Přijít v útlém věku o mámu je samozřejmě průšvih u kohokoliv, to vůbec nerozporuji. To, že v Dianině době měla královská rodina namále je ale fakt. Takže chápu, že se o chlapce asi nedbalo jak by mělo a oba je to poznamenalo. Nicméně přítomnost princů v průvodu se mi nezdá být zlem, i oni byli vychováváni s důrazem na povinnosti k rodině, národu, veřejnosti.
I u nás se chodí za rakví.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 12:31

barbucha já dětem nezakazuje účast na pohřbu, ať jdou na pohřeb. rodina měla privátní soukromý pohřeb na Windsoru.tam se měli loučít s prababickou. Ale v katedrále to byla státní událost, tam bych ty děti nevzala.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 12:37

Malvin Jenže ty děti jsou součástí instituce, a tak jejich místo bylo i v katedrále. A na mě teda rozhodně nepůsobily jako traumatizované oběti. Byly důstojné, svoji roli zvládly skvěle. A to se jim bude v životě hodit.