Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:45

Zelinka.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:48

Jo a kdyby chtěl někdo přispět na poslání Putina na chuj, tak tady.

https://www.zbraneproukrajinu.cz/kampane/cesky-tank-tomas-pro-ukrajinskou-armadu

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:51

Jojo, třídenní speciální operace jde jak po másle, ztratili jsme 6000 vojáků a Ukrajina půlku armády, ale potřebujeme mobilizovat dalších 300 000 vojáků (s částečným výcvikem), asiže abychom tam  až nás budou s nadšením vítat, mohli dělat hezčí přehlídky. Sice jsme nedokázali slušně zásobovat ani ty vojáky, který jsme tam posílali předtím, ale co už, pámbů se postará, neasi. Výhrůžky jadernejma zbraněma pochopitelně included, " tentokrat neblufujeme" verze 1347. 

No, jsem docela zvědavá, jakej ohlas to reálně v Rusku vzbudí. Asi i dost záleží, kolika etnickejch Rusů se to bude týkat...

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 09:55

Prosperina Čečenci už protestují. 

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:27

continuity 

Dík za odkaz, o téhle akci jsem nevěděla (Putina posílám rovnou do pekla).

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:29
Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:30

Prosperina 

Ještě dodám: A zničili jsme Ukrajincům víc HIMARS, než jich vůbec dostali....

continuity 

Možná nakonec budou pro Putina větší hrozbou neetničtí Rusové

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:48

Malvin jenže král nebo královna o ničem nerozhoduje, měli by to být nestranní představitelé státu. Určitě škodí míň než ten náš demokraticky zvolený hradní pán. Do Dolní sněmovny jsou normální volby.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 10:52

andulka01 no jestli pošle ty záložáky rovnou bez aspoň minimálního zácviku na Ukrajinu, tak se ani nemusel namáhat. O výbavě a výzbroji nemluvě.

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:00

Kokoska většinová shoda, co jsem četla je, že vůbec nejde o záložaky, ale o to udržet tam stávající lidí + brance. Absolutně není v jejich moci mobilizovat zálohy, nemají na to vůbec infrastrukturu, nemá je kdo zacvičit, kdo jim velit, kde je ubytovat, vyzbrojit, nakrmit.

Paradoxně je ta mobilizace komplikovanější než před válkou, protože schopni velitele jsou dávno na Ukrajině nebo mrtví. Bude to maso do masomlejnku, Ukrajincum to možná zkomplikuje situaci, ale pořadí si s tím. Jen je to prostě strašné celé. 

Ti branci jsou ještě zajímaví z jiného pohledu, Ruska legislatíva zakazuje jejich nasazení mimo Rusko, proto Putin potřebuje alespoň nějak formálně připojit ty dvě území k russku, jinak by je tam neměl jak poslat.

On si samozřejmě s těmi zákony vytírá zadek nějak kontinuálně, ale pro legitimitu moci je důležité jejich dodržování alespoň předstírat. 

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:05

continuity jemu je jedno, kolik jich tam zařve, jak tam budou rabovat a chovat se, asi by řekl čím hůř, tím líp. Jen doufám, že to nepodpoří nějakou tou taktickou nebo ještě horší zbraní, on už nemá moc kam uhnout a mám nepříjemný pocit, že najíždí na model "po nás potopa, když nebude Rusko podle mých představ, nebude nic". Nějakou vzpouru lidu moc nečekám, zpřísnili myslím i postihy za neuposlechnutí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:14
Reakce na andulka01:

Kan píšeš mi úplně z duše, díky

​i mně Kan

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:33

Kokoska jdou zpravy, že se připravují nějaké akce v Moskvě.

Uvidíme, od půlnoci pry nesmí muži 18-65, letenky kamkoliv buď nesehnatelné nebo cena astronomická (vyšší tisíce až desetisice dolarů). 

Nabiullina prý rezignovala, její podmínka setrvání bylo, že nebude mobilizace.

Ruská burza po včerejším propadu ztratila dalších 10%

Jsou to všechno klepy z Twitteru, nejsem schopná to jednotlivě ověrovat, někdy to ani nejde. Celkem bych řekla, že přituhuje. Tento týden bude ještě hodně zajímavý. 

Offline andulka01
Avatar
10692 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:36

continuity Chichi... Chtěli Ukrajinu, dostali mobilizaci.

a komentář pod článkem o vyprodaných letenkách z Ruska mi vysloveně zvedl náladu: 

Ruskem se šíří vlna vlasteneckého nadšení... ????

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:39

continuity jestli je pravda rezignace sefky banky, tak bude mit Rusko problem, ta to tam myslim dost drzela. Nekde ji chvalili ze zahranici, uz presne nevim, ze na danou situaci dela dobre kroky.

Offline andulka01
Avatar
10692 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:42

Kokoska akorát teda se o ní začínám bát - pád z okna výškové budovy, sebevražda za podivných okolností...

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:43

Kokoska jj,ona byla skvělá, co se ekonomiky týče, fakt to hodně držela. chtěla rezignovat už začátkem března, pak ji nějak přesvědčili. 

Offline continuity
Avatar
33667 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:44

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 11:59
Reakce na Kokoska:

andulka01 no jestli pošle ty záložáky rovnou bez aspoň minimálního zácviku na Ukrajinu, tak se ani nemusel namáhat. O výbavě a výzbroji nemluvě.

​Výbava vlastní, svačinu s sebou!

Offline Leny
Avatar
262 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 13:10