Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:34

razorblade No jejda, byznys model je to skvělej

MP Meri Až tak jen symbolické funkce to nejsou. Například je panovník hlavou anglikánské církve a Alžběta svým vlivem udělala mnoho pro otevření se této církve ostatním a modernizujícím vlivům (přestali se řezat s katolíkama). A viz výše od Černá kočka (byť nesouhlasím s tím přežitkem).

Offline Kan
Avatar
7078 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:44

Já tedy raději jako módní ikonu princeznu z Walesu, jak Kim Kardashian :D A nejen co se týče módy, teda.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:50

tak tady snad nejde o to jestli monarchii ano ci ne, po tom nam nic neni, ale ze staty nepotrebuji symboly, tos teda nijak MP Meri neprokazala

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:52

Kan Tak Kim si aspoň svoje plastiky platí sama. 
andulka01 Pro mě je to málo, argument s církvi je teda pro mě mimo úplně. Nic z toho v mých očích nevyváží ten neskutečný cirkus, který je na celé tohle uspořádání nabalený. Ale naštěstí to nemusim řešit, Britové to tak chtějí a budiž jim přáno.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:57

viktorka_od splavu Tak jinak, národy potřebuji symbol jinak co? Co se stane? A je opravdu nutné, aby ten symbol byl takto robustní, náročný na peníze, energii, zdroje a zahrnoval tolik lidí?

Jaký symbol máme třeba my, nebo dobře, Němci? A opravdu ten symbol nemůže fungovat jako doplněk (protože podle mě je to opravdu maximálně doplněk) k politické/funkční funkci? 
(Funkční funkce je teda strasny slovní spojení, ale snad se chápeme )

Ja se klidně nechám přesvědčit, třeba celý život žiju pod nějakým symbolem, jenom jsem si toho nevšimla.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 14:58

Jen tak pro ilustraci, kterak státy - a lidi - nepotřebujou symboly, natož pak teatrální pohřby.

Komu to prosimvás prospěje, že jo! 

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 15:03

MP Meri ano my ten symbol pořádný nemáme a podle toho to taky vypadá

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 15:10

Já bych si chtěla přečíst nějakou biografii Alžběty, která by se zabývala její vlivem, vládou a ne osobním životem a kolik měla psů. Jaký byl její skutečný přínos? Za její vlády se jim ten kolos říše celkem rozpadl, byť formálně zůstala nekde hlavou státu. 

andulka01 Měla jsem za to, že Belfatska dohoda byl uspech Blaira. A toho Alžběta moc nemusela. Jak přispěla k smíru mezi protestanti a katolíky? 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 15:55

MP Meri já si nemyslím, že by královnin pohřeb byla show pro poddané. Je to smuteční obřad jako každý jiný, jen je tam výrazně víc lidí, což je dáno osobností zemřelé. Pokud se koná pohřeb jiné osobnosti, vzpomeňme třeba nedávno zemřelého Belmonda, taky se přijde rozloučit spoustu lidí. A je to tím, že zemřelému chtějí dát hold na poslední cestě. Ano, sjede se i spoustu čumilů, kteří to berou jako show, to je jasné. Před rokem měla pohřeb moje babička, taky jsme měli církevní obřad s průvodem a taky opodál stálo pár lidí, kteří se jen přišli ze zvědavosti podívat. Množství čumilů je přímo úměrné známosti osoby, stejně jako množství těch truchlících. Ale show bych to fakt nenazývala. 

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 16:16

MP Meri Ale no tak, to snad není potřeba... Alžběta měla snad nějakou plastiku?
Oni mají celkem přísný finanční režim (tzn, co si z jakých peněz mohou pořídit) a kromě jiného mají i vlastní výdělek z kterého normálně platí daně.

Offline Kokoska
Avatar
28404 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 16:20

Myslim, ze je potreba brat v uvahu taky tu silu tradice v Britanii, oni jsou v tomhle trochu svi a jsou na to zvykli. 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 16:34

MP Meri No, jako by v nejrůznějších republikách i "republikách" nebyl občas neskutečný cirkus kolem jejich lidem i "lidem" volených představitelů taky :-) 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 17:38

andulka01 To neměla být narážka na královnu a potenciální plastiky. To bylo myšleno platí si plastiky ve smyslu koníčky. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 17:43

Mně jsou prostě sympatičtější symboly, které vzniknou tak nějak přirozeně a z potřeby doby, viz. třeba Zelenskij (protože v časech války jsou ty symboly potřeba nezpochybnitelně), než ty uměle udržované a živené protože tradice. 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 17:58

MP Meri OK, ale  tahle konkrétní dáma (a její rodina ) byla pro Brity za WWII taky symbol sjednocující národ v době války. Což je otázka, kolik z  opovrhovaného  "cirkusu"  kolem pohřbu je věnováno instituci monarchie, a kolik Alžbětě samotné.   

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:07
Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 18:18

Malvin

Tahle biografie je dobrá... 

Ben Pimlott - "The Queen: Elizabeth II and the Monarchy"

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 19:13

MP Meri to bude to zmatení pojmů. Zelenskyj zatím symbol není, je určitě leader, ale k symbolů to ještě opravu nedozralo. Jednou pravděpodobně bude symbolem odvahy vzdorovat, stejně jako se pro nás stal Mnichov symbolem zrady. Ale zatím to takto není. 

Kardashian taky určitě ne, instagramova hviezdička, rozhodně ne široce přijímány vzor. Vždyť já ani pořádně nevím, kdo to je.

Offline Malvin
Avatar
1034 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 19:44

euridike díky za tip. V angličtině zvládám číst beletrii. Na nic odborného jsem si zatím netroufl.

Offline andulka01
Avatar
10767 příspěvků moje polička 20. zaří 2022 20:36

MP Meri Prosím, mrkni do historie. Alžběta byla první ženou královského rodu v armádních službách, v II. světové válce byla v pomocném ženském pluku jako šoférka. Královská rodina odmítla opustit bombardovaný Londýn s tím, že neopustí národ. Takže srovnání se Zelenským je možná na místě, ale u britské královské rodiny už je to dlouholetá tradice, čelit ohrožení se svým národem.