Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 10:40

euridike každá určitě ne, ale většinu mainstreamových vůní moje kůže prostě bojkotuje:-)

​možná proto mi mainstream taky nevoní

já voním raději na kůži, tam se mi některé vůně tak krásně rozvinou (třeba tauerovy vůně)

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 22:13

Signature (Montblanc) - krém a mléko, mléko a krém.......flakónek toto spojení evokuje, vypadá jak dóza s tělovým krémem. Svěží, hustý a sladký pižmový krém, ozdobený průsvitnými okvětními plátky z bílých květin a zasypaný prachem z balzámu a vanilky. Typová podobnost s Tomo Her se přímo nabízí, má společné rysy i s Royal Muska. Tohle je hodně povedená vůně hodná svého jména.

Miru Naprosto chápu tvoje nadšení.

Dans Ma Bulle de Fleurs (Carven) - svěží vzdušné květiny, postupně jemný prachový pyl a ve finále pak lehký dřevitý tón. Ovocně květinová pižmovka, příjemná, hladivá, vysloveně letní.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 05:08

jerry 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 12:44

SENSUAL JASMINE – Oriflame

Jasmín, jenž se z lehké mýdlovosti během minut promění v pudrovou bílokvětou vůni, která se očividně zhlédla v Jasmin Noir Bvlgari – a Sensual Jasmine se mi snad líbí ještě o něco víc, pro tu jemnost…

Navíc – a to mě vážně baví – v určitou chvíli se objeví lehce ovocný, hravý tón, obdobný vnímám i v Innocent White Lilac.

Není to sice vůně pro parfémové intelektuálky, ale řekla bych, že může prostě, jednoduše, nekomplikovaně potěšit.

DELICATE CHERRY BLOSSOM - Oriflame

A já prostě cítím Gabrielle Chanel – to je to první //a v podstatě jediné//, co mě napadá. Univerzální, líbivá, kosmetická vůně bez specifického charakteru, pěkná a lehce nijaká.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 17:41

L´INTERDIT INTENSE - Givenchy

Ano, tohle je černá tuberóza.
Smyslná.
Tak trochu maneater.
Květy máslové tuberózy spoutané doutnavými a spálenými tóny z Black Bvlgari.
A vidím saténové negližé, přes něj narychlo obléknutý kašmírový svetr, to když zazní zvonek u dveří, jdeš otevřít, protože víš, kdo to je...

Vůně jako tekutá tma a ohořelé ebenové dřevo.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 19:56

euridike 

...chachááá... =  dávno vím, že je dobrá...

(mmch, ten obrázek jsem před časem dávala - 7/08/20 k této vůni i já/"Vůně pro dnešní den..."

https://www.parfumanie.cz/forum/detail/parfemova-tlacharna:c17/t86.htm?page=139

Je hodně vypovídající, variabilní...)

...a jsem na ní závislá.

I když se navoním jinou vůní, musím si ji aspoň šplíchnout na ruku, abych ji měla "u sebe". No, a ve finále se jí stejně navoním.

Je dokonalá. Lahodná a tiše neochvějná. Jak černá šelma, co opatrně, neslyšně našlapuje mezi stébly trávy...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 09:17

Miru No vidíš, to jsem fakt netušila, že jsi tuhle fotku k téhle vůni už použila, já jsem si totiž říkala, když jsem ji viděla, že ji znám, že je dost dobře možné, že jsem ji viděla u některé Tvé recenze, ale že to snad neva, lepší/výstižnější jsem nenašla, ale že se "trefím" až takhle - promiň...


A vůně sama o sobě je fakt povedená, moc pěkná, zvládla bych ji nosit - a ráda, ale v plánu ji nemám... Tak teď ještě Signature, na tu se taky těším...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 09:21

euridike 

...neee, to vůbec není na omluvu!, to naopak beru jako kompliment, a mám velkou radost, když se povede, že víc lidí vnímý vůni stejně

A na další Tvoje recenze se moc těším...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 09:24

Miru

A jsem ráda, že jsem díky Tobě L´Interdit Intense vyzkoušela, jinak bych ho asi cíleně zkoušet nešla...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 17:57

Lancôme Idôle L'Intense

Lahodná šťavnatá a přesto elegantní moderní vůně. Je hebká, ale jde i do prostoru. Je to jako hodit kamínek do vody - průzračná tekutina se začne formovat do malých vlnek, ale od nich se odráží sluneční paprsky a třpytí se. Podle reakcí okolí je okolo nositelky cítit dost, zároveň mě nikdy neobtěžuje. Je tak krásně podzimně ovocná, nejen šťáva z čerstvých pomerančů, ale i tak akorát zralé hrušky. Ve všem je cítit slunce. Díky ovoci mě nabíjí energií a díky květinám (a zde byly určitě hojně použity umělé složky) se v ní cítím velice elegantně. Nemůžu říct, jaké konkrétní květiny cítím, jsou to spíš akordy. Pačuli jen velmi umírněná dávka, takže dodává lehkou zemitost (a tím pádem se vůně kloní spíš k podzimu). Stejná dávka cedru, nedrhne, nepřekáží, ale je ho dost na to, aby se kompozice nerozmělnila do prázdna. Neoznačila bych ji za sladkou, ale jak už jsem zmínila, je taková lahodná, krémová, hladká. A zároveň bych se jí skoro chtěla napít a uhasit s ní žízeň.

Při první zkoušce mi připomněla Coco Mademoiselle, ale spíš nějakou z novějších verzí (Intense, Privée či co ještě všechno...). Je v ní ta stejná - světle oranžová - nálada. Mám jen EDP a při porovnání na zápěstích byla Coco výrazně ostřejší a jiskřivější a méně sladká. Prostě Chanel Nová Idôle je rozhodně přívětivější. Navíc u Coco Mademoiselle se začíná projevovat rok jejího vzniku, kdežo Idôle je, no samozřejmě, mnohem modernější - lépe odpovídá současným požadavkům ženy v produktivním věku, která se nezastaví, řekla bych.

Asi v ní nelze hledat velkou hloubku, ale na mainstream je to kvalitně poskládaná vůně s dobrou projekcí. Vidím v ní každodenní oporu do práce nebo ke zpříjemnění jakýchkoli ubíjejících opakujících se úkolů - jo asi se tomu říká život. Nikoho by neměla urážet. A mě tedy, v každém případě, moc těší

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 18:23

Evanilla Je vidět, že jsi objevila novou oblíbenou vůni. A recenze ...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 18:27

Evanilla Moc pěkná recenze...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 19:11

Dalia euridike Děkuji, jako žádné velké emoce nevyvolává, ale je to dobrá práce.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 08:49

teena-s Díky za recenzi na Belle d´Opium, je boží... /A ta na Gentle Fluidity Silver taky!/

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 08:56

SIGNATURE - Montblanc

A tu opět proběhlo to, co už delší dobu ne, tedy mezistátní anketa, protože jsem si říkala, že Signature bude k vyzkoušení v Praze i v Paříži, takže – jak se vám líbí?

Radek: „Velká, sladká, bílá, květinová. Není ona trochu teatrální? Jako nějaká operní diva? Ne? No mně to tak přišlo...“

Etienne: „Ty si pořád vybíráš ty velké náměsíčné vůně – jak z Balzacova nebo Hugova románu. Je krásná, ten flakon taky. Kdybys ji měla ty, ztratil bych se v ní, ztratil bych se ve vás, jestli mi rozumíš...“

Rebecca: „Vůně pro večer v Opéra National de Paris, k černým sametovým šatům a rudé rtěnce. Velká, ale čistá, vkusná.“

A co já?

Slunce schované v bílých mracích. Jeho svit je tlumeně zlatavý, ostýchavý, proto se ukrývá v nebeských stínech, co vypadají jako mléčná pěna, na ní okvětí pivoněk – vzdušné loďky, co plují s nákladem pudrového pylu do neznáma…

Ano.
Líbí se mi.
Asi to nejlepší z portfolia Montblanc.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 11:05
Reakce na euridike:

SIGNATURE - Montblanc

Asi to nejlepší z portfolia Montblanc.

 

​Moje řeč

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 12:16

euridike jerry 

...jo, je moc pěkná.!.

Jen bych ráda, aby to na mně byl oblak vůně...

(i ten L´Interdit Intense, jako Signature, se mi drží u těla... Ale drží celkem slušně)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 13:57

euridike ja kdyz jsem zjistila, ze timto "nahradili" mou milovanou fialovou Femme, malem me trefilo

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:01

L´Interdit Givenchy EdP

...pomerančový květ.

Hustý, šťavnatý, smetanou krémový, klouzavě hedvábný/hedvábně klouzavý.

V počátku jakási větrovost, delikátní matně zelená tlumeně čerstvá dřevitost

(vetiver, pačuli).

A pak, v puse žvejka "huba bubba" s luxusním pomerančovým mýdlem...

...je toho v ústech moc a tak, občas z chřípí vykoukne, nafoukne se, chvíli se vznáší vzduchem a nakonec pukne

dutá duhová kulička, mýdlová bublina...

...na kůži mi voní  do maxima vyšlehaný hustý bílokvětinový krém, ochucený namletou hruškou máslovkou navláčnělou tinkturou, na lise právě vymačkanou, z okvětních plátků jasmínu, pomerančového květu a tuberózy, s měkce aldehydovými podtóny...

L´Interdit EdP má typově blízko například k 24Fabourgh EdT, ale oproti vůni Hermes má Givenchy jakousi černou šmouhu - něco černýho, drzýho, nezpůsobnýho, jemně temnýho...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:32

andry Na mně byla Femme de Montblanc nepěkně kyselá, ale věřím, že při správné konstelaci mohla být moc pěkná... Na mně hezky voněla Présence d´Une Femme Intense - a to nemám ráda ve vůních ani ananas, ani karamely...