Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:30

Nezkoušel jste někdo už novou GOOG GIRL SUPREME?

...a jestli jo, jak vnímáte rozdíly s původní EdP, a není "slabší"/"řidší"?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:38

černá káva no jo, všichni v rouškách, jen ti co sedí u jídla je nemaj

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:38

Miru budu ho vyhlížet

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:39

alibi 

...nooo, i když...

...teď jsem dočetla recenzi od teeny a...

Tak třeba budeš taky otrávená jak malajskej šíp...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:40

Miru :D

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:49

...no a já...

...furt chci něco sladkýho a úúúžasnýho a jsem votrávená z kvality vůní versus jejich cen, tak jsem sáhla po výrobku, co asi nejvíc zdobí kikivopíčený stolky mrkajících jůtůberek.

Hm, no, co už.

Je toho kýbl a za tu cenu.? Kdybych to měla rozstřikovat po místnosti...:

BARE VANILLA Victoria´s Secret

Lahodnost.

Hebkost. Hedvábná hebkost.

Vymazlená, do maximální nadýchanosti vyšlehaná Cuir Beluga řízlá Tonkou Imperiale v krásně éterickém, a jakoby v - v tom nejlepším smyslu slova - dětsky neškodném

provedení.

A nebo - mlha z vůně Serge Lutense Un Bois Vanille.

Jo, to si nechám.

Stručně?

Delikátní vanilka.

...a má přesně tyhle barvy:

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:56

Miru Já na tu vanilku moc nejsem, ale až bude příležitost, vyzkouším, díky za tip...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:56

... a jak se tu bavíte o Scandal, tak jsem taky vytáhla ze šuplíku starou recenzi, ale nemám morálku hledat nějakou fotku...

SCANDAL BY NIGHT J. P. Gaultier

Věci jsou někdy tak banálně jednoduché, až je to na pováženou…

„Chceš mě?“

//Zeptal se poněkud přímočaře Scandal By Night.//

„Chci tě...“

//To jsem odvětila já, snad jen s lehce stydlivým zaváháním.//

A tak se věci mají.

Scandal By Night se mi líbí.

Hodně.

V mrazivém dni mi byl hřejivě decentním společníkem, který mi sice v křivolakých uličkách naléhavě nerecitoval Samainovy verše, ale s příjemně ležérní dikcí mi odvyprávěl příběh o medonosných květech, které tiší a krotí svoji sladkost hořkou čokoládou, to vše jen proto, aby se vzápětí oddaly mámivé vůni pačuli, které si poklidně pluje po lesním medu.


… a pak …
… pak už nešlo říci to mé, dobře naučené a vštípené, „ne“...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:00

euridike 

...jo. Jedna z mála dobrých vůní za poslední roky

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:02

euridike pocit podobný, čeká mě pořádná zkouška. Ne jen na papírek 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:53

euridike ano, to je on! ja ho mam zarazeny kratce a nepoeticky jako paculi v medu a karamelu. a uz se tesim:-)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 15:22

viktorka_od splavu No já mám sice jen odstřik Scandal by Night, ale na zimu už se na něj taky docela těším... A Ty mě tady zase dráždíš tím Knot Eau Absolue, ten jsem si rozmluvila už loni, teď už jsem skoro pozapomněla - a díky Tobě můžu začít zase od začátku!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:59

euridike do toho knotu jsem se uplně zbláznila předloni na podzim, flakon padl a hned pořídila další a.. jak už se mi tak stává, nějak mě omrzel. s podzimem jsem ho teda teď vytáhla, že by mohl znovu zabodovat, ale... už nic:-( takže vlastně je volnej!:-))

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 21:42

L´Interdit Eau de Parfum Intense (Givenchy) - od samého začátku sladká, hustá a temná jak melasa (ale ne tak sladká). Barva flakónku nebyla zvolema náhodně. A pačuli - suchá, zakouřená, vypodložená sušeným pomerančovým květem. V dojezdu pak se suchou prachovou vanilkou. Jedno z nejhezčích provedení pačuli, které znám.

Chloé Rose Tangerine (Chloé) - suché seno plné lučního kvítí, v dojezdu pak lehoulinké krémové dřevíčko s několika málo molekulami "univerzálního" ovoce. Začátek je pěkný, konec už méně. Ale je to celé takové slaboučké, skoro nedetekovatelné.....ovoněná voda.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 11:07

SWEET SUN Dior

Horké odpoledne uprostřed prázdnin.

Lenivé slunce se povaluje těsně za zenitem, je rudozlaté jako španělský pomeranč, jeho paprsky jsou sladce hřejivé jako mazlivý pasát, který kdesi před chvílí ochutnal zázvorky s jasmínovým medem.

Radostná bezstarostnost.

Sweet Sun = sladký pomeranč + jemně kořenité zázvorky + medový jasmín

PREMIERE LUXE Avon

Dárek k lehce předimenzovanému nákupu tělového oleje Planet Spa.

Dopracovala jsem se k jedinému možnému použití - "osvěžovač" vzduchu v době nouze nejvyšší, kdyby třeba nešlo otevřít okno, nevím...

Cítím //a vidím, žel bohu// mýdlo.

Hnědé.

Mazlavé.

Prý pralinky a bílé květy...

No ale co jste s nimi, sakra, provedli?!

- Ale není to ode mě asi úplně hezké, cpát Dior s Avonem /a tyhle dvě konkrétní vůně/ do jednoho postu...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 18:29

...na zkoušení vůně musím mít klid, pohodu.

Když už mě nic a nikdo neruší.

A taky - smím zkoušet vůni až po...

...takže se zvýšenou tepovkou a s hlavou totálně prázdnou,

protože zase nevím...

(i když vlastně jo, ale...),

skláním nos ke své kůži s

Good Girl Supreme Carolina Herrera

...černý lesní plody uvězněný v tlustostěnný sklenici z tmavě hnědýho skla, udušený v asfaltovým lektvaru ze silného černého espressa  noci...

...skelná, hutná, chromově lesklá black pasta a v ní mega strong esence z jasmínovejch a tuberozovejch květů.

...loďka snů, zklamání a nezřízenýho chtíče houpající se na hladině temnejch dní a prázdnejch slz...,

houpající se na dark level of the boundless ocean všech křehkostí...

(to vetiver, tuny nákladu vetiverejch lan se pomalu noří do nekonečnejch hlubin hustý černý,mazlavě klouzavý vody, do hlubin všech  černejch pochybností...)

...a v tý tuhý sirupovitý mase, s občasným platinovým zablejsknutím okvětních plátků delikátně živočišnejch květů se občas objeví i pár momentů, pár opatrnejch černorybízovejch pohlazení.

...a pak, k tý vší náloži, ke konci, aby to člověka neudusilo, jak deka z neprodyšnýho téru,

jemný prachově vláčný, s podprahovejma mikročástečkama mýdlovosti, se objeví i příjemný tóny sena, dusného letního pylu na horkem lepkavý pokožce...

"...jsi má úniková cesta..., a tohle jsem teď našel, pro Tebe...":

https://www.youtube.com/watch?v=69dioVo0E4I

...prý to jsem já, prý věděl hned, že je pro mě...

Good Girl Supreme je vůně luxusu, požitků.

Good Girl Supreme je mixem námětů Good Girl - její povrchnosti, Code Cashmere - její originality, intenzity, rozpínavosti, Sí - jejího pozlátka a pak toho něčeho, co cítíte u vchodů parfumerií a vnímáte lesk i bídu, nejen kurtizán...

Slušnej mainstream.

(padesátka L´Interdit Intense vzala za své, tak teď zatím tohle. Slušná náhrada)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:13

So Scandal Jean Paul Gaultier

...sice jen z papírku, ale - příjemná leč neškodná limonádka. Něco na způsob odlehčené Sí...

Abych jí nekřivdila, zkusím příležitostně na kůži

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:33

Miru

No výborně, tak teď musím jít otestovat ještě Good Girl Supreme... Proč mi tohle děláš?!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 19:50

euridike 

....těším se moooooc!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. zaří 2020 20:04
Reakce na Miru:

Nezkoušel jste někdo už novou GOOG GIRL SUPREME?

...a jestli jo, jak vnímáte rozdíly s původní EdP, a není "slabší"/"řidší"?

​Asi už to není aktuální, když jsi sama vyzkoušela, ale mně se líbí víc původní EdP. Supreme mi při prvním zkoušení přišla nezajímavá a tuctová. Ale vzorek, myslím, mám v krabici, takže vyzkouším i v klidu domova. Zkoušky v parfumeriích pro mě nejsou vypovídající.