Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. července 2018 05:19

Renusatko 

...dnes ji vynesu mezi lid...

(uvidím, zda ji ze mě ucítí mé okolí.?.)

Ale líbí se mi. Koukala jsem na cenu, ta je fakt příjemná. Takže mě láká, pokud bych kupovala znovu, časem i tělové mléko...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. července 2018 05:20

Fleur 

...kjo

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. července 2018 05:59

Rychlovka:

Jimmy Choo Fever

Bonbon Viktor Rolf říznutý původní Jimmy Choo EdP.

Komu se líbí B/bonbon, může sáhnout po - časem určitě - levnější variantě...

Nomade Chloé

...k této vůni mám(a teď mohu použít konečně slovo, které zní tak učeně, zasvěceně.!)

ambivalentní vztah -

nádherný flakon, značka  CHLOÉ, tak to přece MUSÍ být kvalitní a dobrá vůně!

Jenže když si onu voňavou tekutinu představím v regálu drogerie za cenu, řekněme 300,- káčé, nekoupila bych si to. Takže...

...takže nevím, jestli mě to uráží, a nebo mám dělat, jako že vím, že je to děsně dobré...

Ovšem příjemné tp je a držák taky solidní.

A nejlepší, podle mě, k jednoduchému outfitu.

J´Adore in Joy Christian Dior

...prý je vůně éterická, ok, diplomaticky řečeno. Prostě  - slabá...

Zpočátku se tak opravdu tváří - jemně, nenásilně.

Jenže omyl.

Na kůži se vám usadí vytrvalý, zvláštně příjemný odér...

...odér, jako když si velmi brzy ráno otevřete okno a vpustíte do pokoje příjemný pach probouzejícího se dne. Vnímáte hutnost vzduchu - zatím v něm jen tušené všechny jeho budoucí vůně, jež během dne rozkvetou a vybarví ho, nyní jsou však ještě obrušovány distingovaným chladem časných hodin.

Neznala jsem při zkoušení složení, ale byla jsem si jistá, že tam určitě je ylang. Syrový, nemáslový, silný a současně křehký.

Pak květiny - ty už mi až tak určit nešly(no, troufala jsem se domnívat, že přírodní, broskví naovocnělá tuberóza. Uvedena však není...).

A asi i nějalé blíže nespecifikovatelné ovocné aroma(ha, to by byla ta broskev...).

Jenže jak ty květy, tak i ovoce - oboje bez cukru. Bez jakékoliv sladkosti.

Pravděpodobně mezi ingrediencemi zmiňovaný solný květ - díky němu, na mě J´Adore in Joy působila jako koncentrát hustého svěžího vzduchu ve čtyři ráno nad letní, ještě zavitou květenou, kdy víte, že za horizontem je moře...

Ani gram cukru, ani kapka sirupu, ani lžička nektaru. Nic.

Jen vzduch.

Překvapivě velmi dobře Diorova Radost držela...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 20. července 2018 08:35

Miru Velmi příjemné čtení po ránu...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 20. července 2018 09:01

janejane 

...kuju

Online jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 21. července 2018 20:32

Nomade (Chloé) - čekala jsem chyprovku a ona to zatím rozvářka ze slivek a angreštu zasypaná pepřem, která skončila jako sladkokyselé syntetické cedropižmo.

Lovely(Liu Jo) - příjemná květinová pižmovka se sladkokyselým ovocem, univerzálně použitelná, povedená, svým způsobem dokonce i originální. Jen ten flakón na mě působí dost infantilně... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 23. července 2018 15:40

3x Daisy (a 3x bieda):

Daisy Twinkle: Transparentné jemne natrpklé bobule so vzdialeným závanom jemných kvietkov. Bohužiaľ končí pracopráškovým pižmom, aj keď musím uznať, že nie veľmi ostrým, skôr hebkým.

Daisy Eau So Fresh Twinkle: Twinkle zahustená troškou šľahačky. Pozoruhohodné, ak sa to vôbec tak dá nazvať, že keď šľahačká vyvanie, ostane ako trolinku sladšia Twinkle, ale bez toho pižma.

Daisy Love: Trochu kašmeranu, trochu generickej ovocnokvetinovej zmesi a biely flakón. Neviem, čo sa dá vôbec dodať.

a jedno príjemné osvieženie:

Aqua Allegoria Passiflora: Príjemné ovocné osvieženie, s jemne trpkastým bergamotom, citrusmi, dužinu tomu dodá mučenka a príjemné letné slnečné teplo štipka ylangu. Keby som potrebovala dovolenkovú letničku, tak rozhodne jedna z prvých volieb.

Online jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 23. července 2018 21:45

Flower by Kenzo Red Edition (Kenzo) - nasládlý květinový pudr smíchaný s jemným sladce ovocným pylem a rozsypaný na sluncem prohřátých kamenech. Po několika hodinách místo kamenů spíš kamenný prášek. Každopádně ale zajímavá vůně.

Liu•Jo Gold (Liu Jo) - medově sladká, se syntetickým dřevitým jakožeoudem. Snaha o "evropskou" arabku skončila poblíž drogerie.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. července 2018 23:49
Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 24. července 2018 08:56

alibi ach!

(sprav si prosím odkaz, nefunguje, ale na stránkách jsem článek našla:-)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. července 2018 13:48

alibi Mohla bys vydat knihu. Krásná recenze! 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:01

Dalia 

Naughty Alice (Vivienne Westwood)- úvodní ovocná jednoduchá vůně se uhladí nejprve pudrem, poté pudr vyvane a přichází saténové pižmo. Zprvu je vůně šťavnatější, jiskřivější a popravdě trochu naivní. Poté zvláční a zhoustne, ale není ulepená a už nepůsobí tak teenagersky - cítím švestky, nevím, kde se mi tam vzaly? Měla jsem ji na ruce spolu s mnohem dražšími vůněmi a (krom výdrže, která není omračující) obstála. Trochu mi typově připomněla Kapsule Woody (Karl Lagerfeld) bez vodního tónu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2018 11:18

alibi Kdysi jsem Naughty Alice zkoušela a líbila se mi. Nevím, jak bych ji vnímala teď, ale tehdy mě zaujala.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2018 16:42

Euphoria (CK)

V rajských uličkách …

Smaragdově zelené odlesky se v nestálosti měnících se tvarů neklidně odrážejí v každé sebedrobnější kapce ruděfialové ovocné šťávy. Vzduchem se rozpíná kyselkavá sladkost orámovaná sotva postřehnutelnou trpkou zelení. Chvíli je vše jasné a šťavnaté, takřka gejzír smysly probouzejících vjemů … a pak se celý svět vnoří do smetanové lázně, aby se v ní i čas požitkářem stal a k pokušení lenivosti samotný život zval.

Hedvábná vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:07

Dalia Kam ty chodíš na svoje básnické obraty...?

...aby se v ní i čas požitkářem stal a k pokušení lenivosti samotný život zval.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:31
Reakce na Korsičanka:

Dalia Kam ty chodíš na svoje básnické obraty...?

​Že? Aj ja ich obdivujem! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. července 2018 17:40

Korsičanka Biely kvet Nevím ... to samo. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 26. července 2018 22:02

Cašmir Chopard

sladké, nějaké přezrálé ovoce, cukr a med. ale není to hnijící, ani přeslazené, je to docela fajn!

hlavně to není vůbec pudrově hnusné, tjo, nad očekávání:-) příjemná sladká hřejivá vůnička na zimu. síla a výdrž odpovídající ceně

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 26. července 2018 22:04

Extrait de Cologne: Cassis Frénésie Roger & Gallet

kyselé, rybíz a pelargonie, cedrát a galbanum. levandule. taková "rozplizlá", hm, asi za hodinu se rozvoní pěkná mýdlová růže se zelenými listy, fíha, to jde. něco rozčvachtlého utopeného tam ale furt zůstává:-/ no ale nijak dlouho se nezdrží, tak 3 hodinky

Online viktorka_od splavu
Avatar
46046 příspěvků moje polička 27. července 2018 10:30

LouLou Cacharel

sladce štiplavá, nějaké přezrálé ovoce... nebo spíš "přezrálé" odkvétající květiny, s pylem?
veliká kytice, možná svatební? obří kytice... už tak dva tři dny odkvétající, se kterou mě někdo praštil do obličeje:-) kytice se rozsypala a jsou vidět i jednotlivé větvičky a stonky, okvětní lístky se rozlétly, pyl se práší všude kolem.. jsem upatlaná od nektaru z květů... a hle, na veselce se pálily santalové tyčinky.. trochu mi připomíná Insolenci, tou kombinací květin a santalu, zde ale místo fialek bílé a žluté květy. no a ještě později se připojí mandle, hezky zpracované do marcipánu. zřejmě zbytky svatebního dortu:P hezké to je, vida:-)
bohužel ta nálož kytek by mi mohla přivodit bolehlav:-/