Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. ledna 2018 12:12

Alberta Ferretti

Elegance všedního dne …

Křehká frézie odlehčující krémovou tíži ylangu, avšak zaoblující se jeho mléčností. Perleťové nuance vrchních tónů postupně zlehka potemní díky pačuli a zároveň získávají na lesku díky jemné štiplavosti pepřových zrnek.

Nevtíravě elegantní ženskost.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. ledna 2018 10:51

Valentina Poudre (Valentino) 

Pudr všude, kam se podíváš …

Těžký závoj smetanově vonícího pudru proslazeného vanilkou. Dokonce ani mnohdy tak sytá tuberóza nemá příliš šancí ukázat své já. Jen takřka éterický květinový tón malinko odlehčuje pudrovou masu a o něco výrazněji se prosazující santal dává celkovému vyznění něco hloubky a zajímavosti.  

Online Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 07. února 2018 19:32

Balenciaga B

Vůně křehce měkce

křupavá.

Teple čerstvá/svěží.

Má v sobě ostrost a jas televize ve full HD rozlišení,

má v sobě natrpklou svíravost nezralých jablek, jež vám stahují dásně lépe než Lacalut,

má v sobě jakýsi nadrzlý fresh současných malých puberťaček,

kdy vůně jejich samotného těla již osciluje na hraně dětské nevinosti a dospělé ženskosti...

"Béčko" není klasická líbivka.

První přivonění si ke kůži fakt osvěží, a i probere z případné letargie

(prostě vás probudí).

No, po chvíli, po určité době Balenciaga B 

vyměkne a

už jen tak něžně hladí a hebce čistě chlácholí...

Tahle vůně vám pomáhá dýchat v po zimě ztěžklém vzduchu,

ve vzduchu s deštěm, jenž líně, až téměř špinavě, se zbytky zimy klouže po deštníku...

Tahle vůně vám usnadňuje otevřít oči a dostat do nich světlo...

...světlo z prvních odvážných slunečních paprsků ukazujících svými dlouhými prsty cestu k zemi...

Flakon s voňavou nude tekutinou mi evokuje nahou postavu za vodou pokrytým sklem...

Delikátní teple pudrovofougere vůně pro dámy, jež mají rády ústa plná rozkousaných jablek granny smith.

A nebo jinak  kříženec vůně Body Burbery a Simply Jil Sander v delikátním provedení.

A ještě jinak - jemné nekomplikované osvěžení.

Online Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 07. února 2018 19:37

Ad 

Balenciaga B

(vrrr, nesnáším svůj retro tablet, nejde mi na nem  pinterest a tim padem vkladat obrazky z něj sem. Ale snad příští týden budu mit notes...

Úplně mi totiž u předchoziho popisu vůně obrázek chybí...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. února 2018 19:52

Právě jsem v Sephoře vyzkoušela novou Muglerovu Auru. Nalákána krásným flakonem jsem si ji flákla rovnou na zápěstí. A buď mě Thierry Mugler nenávidí nebo se už definitivně pomátl na rozumu. Smíchat rozmačkaný rebarborový listí s allurovským pomerančovým květem a tunou kašmeranu, že i Alien je proti tomu řídká vodička? WTF?!

A na tomhle pracovali hned 4 věhlasní parfuméři zároveň?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. února 2018 19:57

wendulka 

Třeba to na někom skutečně voní Nějaké pozitivní reakce to má...

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:04
Reakce na wendulka:

Právě jsem v Sephoře vyzkoušela novou Muglerovu Auru. Nalákána krásným flakonem jsem si ji flákla rovnou na zápěstí. A buď mě Thierry Mugler nenávidí nebo se už definitivně pomátl na rozumu. Smíchat rozmačkaný rebarborový listí s allurovským pomerančovým květem a tunou kašmeranu, že i Alien je proti tomu řídká vodička? WTF?!

A na tomhle pracovali hned 4 věhlasní parfuméři zároveň?

​To vieš, priveľa kuchárov v jednej kuchyni:)))

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:16

wendulka Muglera prostě nemůžu, tohle je teda super ulítlé, naštěstí jsem ji měla jen na papírku.

Jediné co zvládám je Womanity. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:21

Ellen No proto zmiňuji možnost, že Aura je Muglerovou osobni pomstou vůči mně .

Urcitou roli asi hraje i dnešní mrazivé počasí, přesto to na prodejní hit nevidim. To se snad raději dobrovolně navonim Angelem a to je co říct - viz moje recenze na něj. Tak asi tak 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:23

wendulka Ale to, že Alien je proti tomu řídká vodička, mě zaujalo! 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:32
Reakce na Ellen:

Třeba to na někom skutečně voní Nějaké pozitivní reakce to má...

​Tak třeba mně přijde Aura zajímavá . Klidně bych se s ní zase někdy navoněla. 

Zelená, šťavnatá, povedeně evokující tropické pralesy a exotické rostliny (jo, včetně jedovatosti). A kdo vydrží, může objevit krásný, jemně kouřově vanilkový základ s vůní lesa a kapkou orientu. Navíc je to mnohovrstevnatá vůně, tam vnímám tu invenci skupiny parfumérů.  Jj, baví mě, že ač určená pro mainstreamový trh, nedá se říct, že by šla vkusu mas naproti. Je sladká, ale jinak. A body získává za to, že v ní cítím vazbu Eden, což je mi také příjemné.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:34

wendulka 

Prostě muglerovina (nebýt Mugler Cologne a mandarinkového Aliena, tak bych si taky myslela, že proti mě Mugler něco má - viz klasický Angel a Womanity).

Ten jedovatě zelený flakón je zjevně výstižný

Nechám se překvapit na vlastní kůži...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:37

domenica Musím vyzkoušet. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 07. února 2018 20:39

Miru tvůj popis Balenciaga B je sugestivní a moc krásný 

Já ji testovala jen jednou a tohle k ní napsala.

 po prvním přivonění bych přísahala, že voní, jako když rozkoušete malinová zrníčka. Sladká, ale kyselkavá, lehoulince dřevitá po rozdrcených semíncích. Na malinách momentálně ujíždím. Tak jsem si ji šplíchla i na ruku i na svetr. Z kůže se vytratila brzy, ale na svetru drží doteď. Kouknu na složení a cože??? Hrachor, konvalinky a mošusové semínko, kosatec…??? Můj rezultát – konečně vím, jak asi voní mošusové semínko a že mi voní jako maliny.

Si myslím že ještě vyzkouším znovu

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 07. února 2018 21:02
Reakce na domenica:

Zelená, šťavnatá, povedeně evokující tropické pralesy a exotické rostliny (jo, včetně jedovatosti).

Tak tropy se u mě fakt nějak nedostavily. Spíš jsem si vybavila tuhle scénu od 1:11 min. https://www.youtube.com/watch?v=RMvgzxJpQ9Q .

A kdo vydrží, může objevit krásný, jemně kouřově vanilkový základ s vůní lesa a kapkou orientu.

​Jo, teď už ten kouřový vanilkově lesní základ pomalinku leze. Ten už je snesitelný. Ale přijde mi to jako variace na již stávajícího Aliena

Renusatko No Womanity mě kdysi nejprve taky vyděsila, ale to bylo v době, kdy jsem ještě neměla ujasněný vztah k fíkovkám a k slaným vůním, kdežto ke kašmeranu, kyselé zeleni a Allure už ho teď přece jen vyřešený mám. Momentálně bych od Muglera mohla nosit jedině Angel Muse.

Ellen Myslela jsem to čistě jen z hlediska obsaženého kašmeranu. Jinak intenzitou je s Alienem srovnatelná.

Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. února 2018 07:38

Na Basenotes niekto poznamenal že Aura vonia presne ako Pepto Bismol. Trefa, len som to nevedela identifikovať. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. února 2018 08:59

Tethys Co to je?

Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 08. února 2018 09:04

Pepto Bismol je také ružové mliečko na trávenie, predáva sa v Amerike. Možno aj v EU pod iným názvom, neviem. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. února 2018 09:09

Tethys Aha, tak to věřím, že takhle strašně může vonět leda nějaký lék.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:06

Len tak z rýchlika popri iných nákupoch:

Yves Saint Laurent - La Collection Nu: No. Z pôvodných verzií som skúčala len EdP, neviem, ktorá koncentrácia ako má byť toto. Tá pôvodna EdP bola plnokrvná, mnohovrstevná bielokvetinová vôňa s kadidlo. Tak sem teda dali aspoň to kadidlo, no. V decentnej miere. Nie je to zlé, sú to veľmi jemné dymové závany, ale napriek hojnému nástreku na ruke fakt veľmi, veľmi jemné.

Yves Saint Laurent - La Collection In Love Again: Ako majiteľka pôvodnej verzie môžem celkom schvaľujúco potvrdiť, že sa podobá. Je trochu syntetickejšia a trošku sladšia a trolilinku menej iskrivá, ale TO základné TO, duch vône, či ako to nazvať, tam stále je.

The Body Shop - English Dawn White Gardenia: Jemná vzdušná gardénia s morskými tónmi. Veľmi príjemná, pohodová a negýčová.