Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 15. října 2017 22:18
Reakce na blackviolet:

Děkuji

@Wendulka přesně tak

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 16. října 2017 15:44
Reakce na alibi:

Popisuješ jen korektně svoji zkušenost. 

Stejně jako ostatním mluvíš z duše i mně. Když se nějaký vztah vyčerpá marnou snahou, je čas přestat hledat chybu u sebe a začít křesat jiskry tam, kde to druhá strana ocení  

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 17. října 2017 13:17

Komu se líbí Code Satin nebo Cashmere, doporučuji pozornosti starší odnož Code Ultimate Femme - v parfumeriích moc k vidění není, ale na Notinu se dá pořídit vzorek. Tyhle tři vůně mají mnoho společného - Satin a Cashmere jsou dle mého nosu do velké míry odvozeniny Ultimate, která je vedle nich krásně čistá. Žádné pačuli, žádné pralinky, žádná kůže. Jen plnotučná vanilka, jasmín, pomerančový květ a trocha hořkého pomeranče. Špetka zázvoru a pár zrnek kávy, ale aspoň na mojí kůži se tyto přísady neprojevují nijak výrazně. Rozdíl oproti Code EdP je docela znatelný, i když příbuznost tady určitě je. Ultimate Femme je mnohem méně svěží, plná až do pudrového dojmu, ale tenhle pudr v nose hladí. Skvěle drží a krásně jde do prostoru.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 17. října 2017 21:51
Reakce na Jitka77:

Nesouhlasim.

Resp.

vůni Code je nejbliže podobná

Code Satin - klasika s jemnějším pomerancovym kvetem, vetsí porcí naslehané vanilky a hutnym kakaem, ale pořád Code

Code Ultimate je nejgurmánštější, kávová, hutná, černohnědá, s koženým pohlazením

Code Cashmere - hodne jiná, od Code klasiky nejvzdálenější. Je to codetuberoza s hardcore vanilkou ve sprostém kosatci a s dechem plným kouře/mekké kadidlo.

Je sexy. Je velmi chválená.

Osobitá, tětpžce uchopitelná.

Skoro víc podobná, než klasice Code, tak klasice La Vie Est Belle...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. října 2017 22:09
Reakce na Jitka77:

Code a Satin Code se mi moc líbí. Ultimate už je na mě moc gurmánka. Cashmere neznám. Satin jsem si teď chtěla koupit, malinkou 30ml, ale bohužel ji mají jen v Praze. 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 17. října 2017 22:48
Reakce na Renusatko:

Třeba ti ji ještě někde naskladní :)  Pro mě je Ultimate takřka totožná jako Satin, v té mi ale už trochu moc vystupuje zázvor a kakao mě šimrá v nose. EdP mi přijde úplně jiná, horký pomeranč s medem, průzračná.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. října 2017 19:21

Parfémy s růží vnímám jako zkapalněné ženství a rozhodně jim sluší slunečné letní počasí, nebo alespoň teplo a sucho. Dnes celý den pršelo, ale já dostala chuť na zkoušení vůní s růžemi.To se mi moc často nestává, takže jsem toho musela rychle využít. Růžím se většinou záměrně vyhýbám, na mě (třeba i přes slibný začátek) nevyznívají moc dobře. Ale o to větší radost mám, když najdu růži, která mě okouzlí.

První, které se beze zbytku podařilo si získat mé srdce, byla Rose America (Une Nuit à Montauk – Une Nuit Nomade) - Z kyselkavé, lehce kovové růže se rozvoní jako růžemi prosycený sladko-slaný vzduch. Disponuje hřejivým dřevitým tónem, který vnímám jako sluncem sušené listy maliní rozemnuté mezi prsty. Je jako má druhá kůže z růžových plátků. A další růžička, která si mě podmanila je Privé Rose Alexandrie (Armani) - Růžové kvítky s neroli, které osvěžují citrusy a objímá vanilkový pyl s mimózou. Křehká vůně, která mi ale dodává energii. 

Tak jsem se vrhla do zkoušení. Mám ráda hromadné zkoušení vzorků, protože je můžu navzájem porovnávat a hodnotit. Jenže možnosti mého těla jsou omezené, takže se mi dnes porůznu na paže a kolena  :-) vešlo „pouze“ 12 vůní. A tady jsou mé postřehy:

Lady Vengeance (Juliette Has a Gun) – Růže hřejivá s vanilkou. Líbí se mi až v té druhé, vanilkové, méně ukřičené fázi, kdy už růže ustoupí.

Rose Praliné (Les Parfums de Rosine) - Růže a kakao. Růže se tím jedlým houštím prodírá tak nějak samostatně a zdá se mi, že si s tím neví moc rady. Do prostoru se moc nedere.

Mille et Une Roses (Lancôme) - Růže a mošusové semínko, působí na mě cukříkovým dojmem. Kupodivu o sobě dává vědět do prostoru a je celkem zapamatovatelná. Možná i díky modré barvě flakonu - ta se mi zdá dost ujetá.

Roses Greedy (Mancera) – Zprvu smyslná růže s jasmínem a ovocem. Silačka. Pak se překabátí do něčeho dřevěného ohořelého a dost protivného. Nic pro mě.

First Rosée D'Or (Van Cleef & Arpels) – Růže, rozmočené mýdlo a za chvilku bylo po ní.

Perfume Calligraphy Rose (Aramis) - Růže s šafránem a labdanem. Růže a lakované housle z třešňového dřeva. Orientální kráska. Dnešní třetí místo.

Flowerbomb Rose Explosion (Viktor & Rolf) – Pro mě až vulgárně sladká růže. Růže utopená v pačuli a ovoci. Největší silák a otrava. Zdá se mi podobná jako La Vie Est Belle. Nebrat - ani na mě, ani na nikom v mé blízkosti.

Nudo Rose (Pomellato) - Růžová svěží vodička. Růžička, citrusy, pivoňka. Jemná, příjemná, ale hodí se spíš jako parfemace pro šampón.

Rose Extrême (M. Micallef) – Broskvová hřejivá růže a hřebíčkový karafiát. Ženská nerušivá vůně, ale dostatečně svá. Dnešní první místo.

Rosa Nobile (Acqua di Parma) - Růžová voda, dřevité stonky růží, drobná pivoňka, sladký pyl a krém.

Rose En Noir (Miller Harris) - Růže s tabákem a petitgrain. Netíživá vůně, neolejovitá. Ženská, která umí nosit vázanku. Dnešní druhé místo.

Valentina Rosa Assoluto (Valentino) - Tmavá kořeněná růže. Růže v doprovodu šafránu. Pěkná, ale nejsem si uplně jistá, že by mi slušela.

 

A když už jsem u toho výčtu růží, tak přidám namátkou pár postřehů k těm, které jsem už zkoušela dříve a pamatuju si je doteď:

Mon nom est rouge (Majda Bekkali) - Potemnělá čajovna s růží. Hodně koření, malinko kouře a citron. K té bych se ještě někdy ráda vrátila podrobnější recenzí.

Eau de Cartier Goutte de Rose (Cartier) – Jedna z prvních růží, které jsem kdysi zkoušela, a líbily se mi. Je jednoduchá a moc pěkná jako divoký růžový keř.

L'Eau de Chloé (Chloé) – Růžová vodička s citrusy, prádlová vůně čistoty. Musí se s ní šetřit, aby nebyla otravná.

Coco Mademoiselle EdP (Chanel) - Marmeláda z růžových okvětních lístků a mandarinky.Můžu ji jen jednou za čas, jinak je trochu vlezlá.

Lipstick Rose (Frederic Malle) - Klasická rtěnková růže.

La Rose de Rosine (Les Parfums de Rosine) – Holčičí rtěnková růže s bonbónkovým nádechem.

Rouge Nocturne (Terry de Gunzburg) – Růže, kterou převálcuje pačuli, nic pro mne.

Une Rose de Kandahar (Tauer Perfumes) – Růže a sladký suchý tabák. Silačka, která mě málem porazila i z papírku.

Nin-Shar (Jul et Mad) - Zprvu jsem zajásala, že tam mám růži krásnou, ale brzy ji převálcoval oud a já drhla.

A ještě pár postřehů, které jsem si zapsala, ale vůbec si je nepamatuju:

Incense rosé (Tauer Perfumes) – Hustá růže s dřevem a citrusy.

Attar de Roses (Keiko Mecheri) – Přestože ve složení růže uvedená není, voní jako bulharský růžový olej.

Pétale Rose (Sinfonia di Note) - Růžová pudrová pižmovka.

Á la Rose Maison (Francis Kurkdjian) - Průsvitná růžička s nenápadnými citrusy.

Café Rose (Tom Ford) – Večerní růže sladká olejovitá. Pačuli kyselkavé vysušené kávou.

Essences Insensées - Rose de Mai' Fragrance (Diptyque) - Vosková růže s ovocnými akordy.

Taif Rose (Illuminum) - Pelargonie a růže. Schytala jako jediná palec dolů.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:21
Reakce na alibi:

Máš dvě 3.místa a druhé jsem nenašla:)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:39
Reakce na Korsičanka:

Děkuji za upozornění. Opraveno.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. října 2017 21:56
Reakce na alibi:

Hezky jsem si početla, Libu - díky za přehled. Moje pořadí z těch tvých, jež znám, tj. mimo Tauery, by znělo:

1) Lipstick Rose (FM)

2Essences Insensées - Rose de Mai' Fragrance (Diptyque)

3) Nin-Shar (J+M)

 Akorát že ty moje sem nepatří - nejsou mainstreamové

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. října 2017 22:14
Reakce na Korsičanka:

Nin Shar mi k Tobě pasuje nejvíc.

Nojo. Já nevěděla, kam to zařadit, tak jsem to dala do mainstreamových :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. října 2017 22:15
Reakce na alibi:

Ty jsi teda měla zkoušecí den . Krásné čtení. Už jsem si některé poznačila k vyzkoušení. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 22. října 2017 22:16
Reakce na alibi:

No jo, ale někdy se člověk chce cítit jako jemná žena a ne jako dračice:)) K tobě zas pasují ty jemné růže

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 23. října 2017 12:54

Shalimar Soufflé Intense mají i v Olomouci v Marionnaud, jsem včera zjistila. 

Soufflé jsem nakonec poslala dál, protože na mě byla nijaká, žádný "šalimar", málo "suflé" a po dvou hodinách jsem si o ní mohla nechat jen zdát.

Intense na tom bude určitě lépe. Hned po vyzkoušení mi došlo, že za chvíli se peče vánoční cukroví. Hlavně linecké, křehké tak, že se rozplývá na jazyku, se spoustou citrónové kůry a vanilkového cukru. A nadýchané pusinky s pravou vanilkou. Na stole voní mísa s mandarinkami a pomeranči a já se těším na Vánoce jak malá. Vychladlé cukroví rovnám do krabic už v pyžamu a u toho popíjím lahodný jasmínový čaj. A když jdu pzdě v noci spát, vlasy mi voní vanilkou, já se zachumlám pod peřinu a já se cítím tak - nevím, jak to popsat - smířená s celým světem. 

Dnes mám Shalimar Soufflé Intense na sobě a kromě toho, že se mi líbí, evokuje ve mě intenzivní vzpomínky na dětství. Nevím proč, ale je to krásné.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:00
Reakce na Alena_In:

Takže podle všech popisů to vypadá, že ho budu muset vyzkoušet. Doufám, že ho nebudu muset mít 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:07
Reakce na Renusatko:

Že ho určitě nebudu potřebovat, jsem byla přesvědčená ještě včera dopoledne. Dnes opatrně připouštím, že ho asi budu potřebovat. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:07
Reakce na Alena_In:

krásný popis i ikonka :)

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 23. října 2017 13:08
Reakce na alibi:

děkuji 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 23. října 2017 16:51
Reakce na Renusatko:

Když skončil parfémový útlum ... tak nevím, nevím.. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. října 2017 17:02
Reakce na janejane:

No právě se začínám bát. Já jsem si snad dva roky nic nekoupila...mimo medvědů...a teď najednou zase nakupuju . A ještě se nechci ničeho vzdát, i když to třeba ani nenosím.