Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 12. června 2017 12:16

Pokud jde o tu "babičkovatost" aldehydů - možná jsou v tom trochu nevinně. Pro mě je třeba First nebo Arpege starosvětská vůně, ale určitě ně kvůli aldehydům. Spíš to dělá nějaký akord, který v podobných vůních vnímám - broskev, vetiver, pelargonie nebo karafiát, případně ještě spojení s nějakým tím živočichem. U Arpege aldehydový začátek vysloveně miluju, po rozvonění se to ale aspoň na mojí kůži zvrhne do nenositelné podoby.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. června 2017 12:45
Reakce na ISON:

Z vůní dostupných (v řetězcových parfumeriích) ještě:

Dolce & Gabbana (klasická - myšlen název vůně, ne značka)

Caleche (myslím, že  je v Douglasu, ale úplně jistá si nejsem)

White Linen (to je další aldehydový "prototyp)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:20
Reakce na barbucha:

To jsem z toho teda jelen. "Něžná, jemná a růžová"... To, co já cítím z flakonu, na papírku a ještě hůř - na ruce, je čistá a tvrdá syntetika v tom nejhorším slova smyslu. Hu!

Jinak s aldehydama (jejich pověstí) souhlasím... ale však zase přijde jejich čas! 

Tos ji zkoušela teď někdy? Já žiju s letitou miniaturou a vzpomínkama na občasné nošení kdysi dávno. Byla rozkošná, ale na mě až moc romantická.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:23
Reakce na Jitka77:

Nejvíc babičkovsky (v našem prostředí) působí, jak jsem vypozorovala, kombinace aldehydů s chypre tóny. A pak některé sušší bylinné kolínské s levandulí.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. června 2017 15:23

Je vlastně ještě dostupná Sicily? To byly nádherné moderní aldehydy. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 16:13

Dnes jsem zkoušela Chanel 5 EDP (aspoň myslím, že to byl EDP) na testovacím papirku. Vonělo to jako rozmočený papír (papírový ručník nasáklý vodou). Co bylo špatně?   Na kůži jsem ho poté nestříkala, i když zpětně si říkám, že jsem to asi měla zkusit.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:27
Reakce na domenica:

Je vlastně ještě dostupná Sicily? To byly nádherné moderní aldehydy. 

Není. Už jen na ebay.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:28
Reakce na Krehutka:

Aldehydy je potřeba zkoušet na kůži - na papírku je to zbytečné. To je taková "specialita" aldehydů.

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:32
Reakce na domenica:

Tos ji zkoušela teď někdy? Já žiju s letitou miniaturou a vzpomínkama na občasné nošení kdysi dávno. Byla rozkošná, ale na mě až moc romantická.

Jen aby v tom nebyla nějaká reformulace

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 12. června 2017 17:42
Reakce na jerry:

Hm, no tak už aspoň vím, kde byla chyba. Mně bylo právě divné, že tam necítím vůbec nic z popisovaných složek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. června 2017 19:30
Reakce na domenica:

Tos ji zkoušela teď někdy? Já žiju s letitou miniaturou a vzpomínkama na občasné nošení kdysi dávno. Byla rozkošná, ale na mě až moc romantická.

Zkoušela jsem ji sice nedávno taky, ale působila na mě úplně stejně, jako před lety. Prostě se mi nikdy nelíbila, vždycky jsem tam tu chemii cítila.

A Sicily na mě páchla jak záchodovej osvěžovač  Kdysi jsem si ještě stihla pořídit odstřik, abych prozkoušela, na co se pějí ty ódy... no děs běs. Člověk holt nemůže mít všechno 

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:31

Turpentine (Demeter Fragrance Library) - čerstvě pokácený smrkový kmen plný smůly, rozřezaný na kusy ...aneb  zavedená pila za plného provozu. A do toho zelené cypřišové listy. Typově (a částečně i faktická - tím cypřišem) podoba s Encre Noire a Sycomore.  

Live Irrésistible (Eau de Parfum Délicieuse) (Givenchy) - sladké ovoce přikryté vrstvou cukrové vaty s třešňovou příchutí a karamelizující se krystaly cukru. Účastnice širšího finále soutěže o co nejvěrnější napodobení La Vie Est Belle.  

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 13. června 2017 11:22

Tak jsem dnes vyzkoušela Kenzo Slona a už chápu ty zvěsti o zbrani hromadného ničení. Stačilo malé otření plastové tyčinky z vialky a vůně se šíří opravdu daleko a intenzivně. Kupodivu musím říct, že není nepříjemná, ačkoliv sladkým vůním moc neholduji (a tady se mi dokonce podařilo identifikovat i nějaké koření). S umírněnou aplikaci by to asi šlo, 1 ml vzorek mi bude stačit na velmi dlouho. Sečteno podtrženo milé překvapení.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 13. června 2017 18:53
Reakce na jerry:

A euridike 

Děkuji, píšu si :)

Chanel No. 5 jsem k této příležitosti dneska zkoušela v parfumerii, tak mám aldehydy čerstvě v paměti :) Bohužel platí to, co dříve, vůně na mně nedrží a není to úplně můj šálek kávy.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 13. června 2017 21:07
Reakce na ISON:

Není to sice mainstream, ale na skamarádění s aldehydy bych navrhla Dia pour Femme od Amouage, a vlastně i v Superstitious  (Malle) mně aldeydy připadají velmi čichatelné .

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 13. června 2017 22:12
Reakce na Hanka H:

Dia mě tedy nebrala vůbec a ani nenám chuť ji znovu zkoušet, ale Superstitious je pro mne pořád pecka, i když na ni nemám náladu každý den.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 14. června 2017 12:20

Guerlain - Terracotta le Parfum  Jako brodit se máslovým krémem na útěku před palbou zralých kokosových ořechů. Neuvěřitelně hutná, mastná, žlutobílokvětinová vůně - jasmín a pomerančový květ mocně podepřené ylangem. Když začnou zemdlévat, přijde jim na pomoc vanilka. V téhle fázi už je vůně přece jen lehčí - ležíte vyčerpaní na zemi a díváte se skrze větve obtížené květy směrm, kde tušíte volný prostor a svěží vzduch. V zimě, aplikovaná velmi lehkou rukou (a nejlépe na někom jiném :)) může být určitě krásná.

Annick Goutal - Eau de Charlotte  Velmi zvláštní vůně. Cítím v ní něco jako saponát, ale není to vůbec nepříjemné, jen nemám lepší pojmenování pro tenhle druh svěžesti. Lilie i se zelenými stonky ve váze plné chladné vody. Mimóza ještě napůl zelená, neomamná. Konvalinky mírné, vanilka něžná. Po rozvonění tělový krém s kakaovým máslem. Decentní a klidná ženská vůně. Velmi se mi zamlouvá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:24
Reakce na Jitka77:

S Terracotta Le Parfum se shodneme do puntíku. Super recenze.

Můžu potvrdit, že v zimě je to s ní o něco lepší, ale raději na někom jiném než na mně.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 14. června 2017 13:38
Reakce na wendulka:

Když je silný zážitek, slova přicházejí sama

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. června 2017 14:11
Reakce na Jitka77:

To mi povídej.