Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 14. června 2017 19:33
Reakce na Krehutka:

Tak jsem dnes vyzkoušela Kenzo Slona a už chápu ty zvěsti o zbrani hromadného ničení. Stačilo malé otření plastové tyčinky z vialky a vůně se šíří opravdu daleko a intenzivně. Kupodivu musím říct, že není nepříjemná, ačkoliv sladkým vůním moc neholduji (a tady se mi dokonce podařilo identifikovat i nějaké koření). S umírněnou aplikaci by to asi šlo, 1 ml vzorek mi bude stačit na velmi dlouho. Sečteno podtrženo milé překvapení.

Tak pro všechny, kdo touží po Slonovi, ale zároveň se ho bojí  : Neprodleně vyzkoušejte Etro - Magot.

Na začátku zavane levandule s pačulí, ale po pěti minutách je to jen hřebíček, hřebíček... hřebíček... přislazenej vanilkou a cedrem - a pozor! naprosto věrnej, ale nadlehčenej, krotkej a neškodnej Slon. Ačkoliv výdrž má velmi dobrou a rovněž se nedá zařadit mezi slabé vodičky, neohrožuje ani majitelku, ani její okolí. 

Na sraz můžu přinést vzorek. Nebo přeposlat případné zájemkyni - jedna zkouška mi stačila  Jinak za pěknou cenu ho mají na notinu.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. června 2017 19:37
Reakce na wendulka:

Vendulko, konečně přišla na řadu LHB Edt. Vyzkoušela jsem ji dnes a přiznávám, že tato koncentrace mě moc neoslovuje. To "cosi" z Unspoken, o čem jsme se bavily, vnímám spíše v extraitu. A ten se mi taky ohromně líbí!

Toaletku bych jistě také unosila, ale cíleně bych do ní nešla. Když dostanu chuť na odlehčenou LHB, rozhodně mi více sedí L'Heure de Nuit.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 16. června 2017 20:51
Reakce na Dalia:

Já mám toaletku ráda teď přes léto, kdy je L´Heure de Nuit už moc sladká, tím pádem mi ta čtveřice naprosto dokonale vyplňuje celé roční období.

Ale souhlasím, že extrait je prostě nejlepší a ano, jen v téhle koncentraci je to "něco" z Unspoken.

Díky za sdílení dojmů.

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 18. června 2017 12:07

Cara Mia (Etienne Aigner) - nasládle kořeněné dřevité pižmo se suchým pepřem a kašmeranem. Sladce pačuliová stopa jen doplňuje dojem teplé krémově hladké vůně. V záplavě tuctovým mainstreamových vodiček na jedno brdo ale pořád lepší průměr.

Flower by Kenzo Eau de Lumière (Kenzo) - svěží květiny s pudrem a hodně povedeným jasmínem v podobě  lehkých, orosených, sladkých a průsvitných okvětních plátků. Jen ten konec šel nějak mdle do ztracena...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. června 2017 23:51

Burberry: Brit (Eau de Parfum)

V mém případě se Brit s výjimkou úvodní fáze, kdy na mé kůži vynikají především trpké zelené mandle s kousky nezralé ledové hrušky, naložené, macerované v limetkové šťávě, mezi něž se přimíchala i pár mandliček v cukru se slabounkou vrstvičkou bílé čokolády, nijak zvlášť gurmánsky nechová. Po rozvonění se mi totiž díky pivoňce a bílému pižmu s ambrou promění v čistě vyžehlené ložní povlečení, vyprané v květinové aviváži.

Prada: Prada / Amber

Na základě doporučení jsem se těšila na pěknou ambrovou pačuliovku, ale bohužel jak už to v případě mojí kůže s vůněmi Prada bývá, zase nějak zvrhlo a dočkala jsem se starého zaprášeného sklepa s vlhkou plesnivějící omítkou. Akorát tenhle se někdo snažil vydezinfikovat citrusovým savem.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 19. června 2017 09:51
Reakce na wendulka:

Na tobě to pačuli opravdu někdy dost řádí .

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. června 2017 12:56
Reakce na blackviolet:

No to mi povídej.

A přitom, když se na mně nějaká pačuliovka rozvoní tak, jak má, to je taková nádhera.

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 19. června 2017 14:01
Reakce na wendulka:

"Prada: Prada / Amber

Na základě doporučení jsem se těšila na pěknou ambrovou pačuliovku, ale bohužel jak už to v případě mojí kůže s vůněmi Prada bývá, zase nějak zvrhlo a dočkala jsem se starého zaprášeného sklepa s vlhkou plesnivějící omítkou. Akorát tenhle se někdo snažil vydezinfikovat citrusovým savem."

"Amber" v názvu jsem úplně nepochopila - na mě to byl pro změnu akorát santal, ale ambra ani omylem (a pačuli už vůbec ne). Ovčem pořád lepší než plesnivý sklep, vylepšený savem.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. června 2017 14:36
Reakce na wendulka:

No to mi povídej.

A přitom, když se na mně nějaká pačuliovka rozvoní tak, jak má, to je taková nádhera.

A zkoušelas Patchouli Intense od Nicolaï? Co jí říkáš???

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. června 2017 14:59
Reakce na Korsičanka:

Ještě ne. Chystám se na ni příští měsíc ve Vavavoom.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. června 2017 16:02
Reakce na wendulka:

Tak prosím vyzkoušej, Wendulko; mně se líbí, ale  ještě nevím, jak moc:) Musím se s ní přestříknout trochu víc než ze vzorku.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 19. června 2017 22:54
Reakce na wendulka:

K Pradě všeobecně si nemůžu najít cestu. Ze všech vylézá nějaký děsný tón. 

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:05
Reakce na Renusatko:

Uf, no to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Už jsem si začala připadat nenormální.

Pro mne se u Prady jedinou čestnou výjimkou stala Infusion de Mimosa. Jestli budeš mít schválně někdy cestu do Prahy, tak ji v Douglasu v Palladiu schválně vyzkoušej (mají ji jen tam).

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 19. června 2017 23:26
Reakce na Korsičanka:

A zkoušelas Patchouli Intense od Nicolaï? Co jí říkáš???

Mně se spousta vůní Patricie de Nicolai líbí, hodně! Ale Patchouli Intense zrovna ne (a pro jistotu jsem si to dnes připomněla a platí to pořád). Teda... začátek je parádní, osvěžující pačuli... ale brzy vyleze takový zvláštní, nasládlý gumový tón... připomíná mi vůni čerstvě koupené panenky z měkké růžové gumy a je mi dost protivný. To samé vnímám v Idylle Rose Patchouli. Evidentně výsledná kombinace pačuli + růže + xy + já.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 20. června 2017 17:58
Reakce na wendulka:

Já mám toaletku ráda teď přes léto, kdy je L´Heure de Nuit už moc sladká, tím pádem mi ta čtveřice naprosto dokonale vyplňuje celé roční období.

Ale souhlasím, že extrait je prostě nejlepší a ano, jen v téhle koncentraci je to "něco" z Unspoken.

Díky za sdílení dojmů.

Já mám toaletku ze všech nejradši!  Je téměř aldehydová... vzdušná... přitom samozřejmě není pochyb, že to je LHB 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 22. června 2017 16:48

Tealogy - Black Rose Tea: Príjemná, nenáročná, ľahunká, oddychová čajovka s nie ktovieakou výdržou.

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 26. června 2017 23:28

Arrogance pour Femme (Arrogance) -  počátečními ledově zelené aldehydy se proměnily v sytě zelenou květinovku s výrazným hyacintem, vypodloženou sladkým santalem a znatelným živočišným tónem. Typická "osmdesátková" opulentní vůně - bohatá, sytá a při nestřídmé aplikaci zabijácká.

Pink Fresh Couture (Moschino) -  pižmovka - přiměřeně sladká, přiměřeně ovocná, přiměřeně květinová. Tuctová a fádní, ale není laciná ani syntetická.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:16

Sice ne dnes, ale byla jsem nedávno konečně u Guerlainů, paní mi toho dala vyzkoušet (papírky) spoustu a šla mi hlava kolem... Nejvíc se líbily L´Heure Bleue, Vol de Nuit a Jicky, pěkná je i Aprés l´Ondée, zajímavá je Jardins de Bagatelle, i když bych ji asi nevydýchala na sobě... Zřejmě jsem objevila Guerlain, který mě doposud jako značka (soudě dle vůní dostupných v kamenkách) dost míjel...  Asi si tam budu muset udělat cestu častěji a otestovat to, co zaujalo, důkladněji.

Mmch, jsem ve správném vlákně? Je-li mainstream to, co se sežene jednoduše v kamence, tak asi ne... ale je to tedy niche? To mi taky nepřijde...

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 27. června 2017 13:06
Reakce na Panenka:

S vyjmenovanými jsi tu správně.

On je to spíš problém distribuce v těch kamenkách - vrátila jsem se z Itálie a tam v parfumerii na relativně malém městě (cca 25 tis. obyvatel) měli Mitsouko, Shalimary, L´Heure Bleue, Vol de Nuit i Jicky.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 27. června 2017 13:36
Reakce na Panenka:

Nádherná klasika... přeji příjemné objevování. 

Jinak mainstream nebo niche... ? Ony jsou ty kategorie už tak dost rozostřené, ale v tomto případě je to ještě o něco složitější. V našem prostředí to mainstream rozhodně není, pokud jde o distribuci i pokud jde o povědomí o těch vůních (což jsou samozřejmě spojené nádoby). V zahraničí ty vůně v kamených obchodech jsou celkem běžně dostupné, ale nepatří mezi masově prodávané (kromě klasického Shalimaru). Mají tedy jisté atributy mainstreamu (dostupnost) a s přimhouřením oka i jisté atributy nikovek (taková Vol de nuit se rozhodně nepodbízí masovému vkusu a je tam spíš snaha uchovat ji v co nejpůvodnější podobě... zázrak, že se stále vyrábí). Pokud ale tady zatím nemáme kategorii klasické vůně, tak bych řekla, že jsi přeci jenom ve správném vlákně.