Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 15:16
Reakce na continuity:

Tak na to koukám ono je to téměř celé zelené?

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_5c7c208664.html

​JJ, pokud nevadí alkohol ve složení (resp. pokud na něj pleť nereaguje podrážděním), tak ten Ryor má i docela dobrý obsah aktivních složek (ceramidy, aminokyseliny, lecithin, vit. B3, glykoly, ženšenový extrakt, mateří kašička, hedvábné proteiny), žádné pekelné hrůzy (hydrogenovaný ricinový olej -> PEG má svoje opodstatnění) - ten opravdu vypadá dobře

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 15:18

prďola toto je ale odkaz na ten korejský zázrak. Ten dimethicone nevadí?

To jsem myslela, že je špatně. 

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 15:25

continuity aha! tak jsem se přehlídla v názvu a spletla si ho s Ryorem

Dimethicone vadí, ale podle mě je ho v tom krému spíš opravdu málo - je uvedený pod mateří kašičkou (Royal Jelly Extract) a ta mívá povolené maximum kolem 1%, takže ani dimethicon pod hranicí 1%.

Je otázka, jestli opravdu nevadí alkohol vysoko na seznamu nebo nemůžeš být alergická třeba na mateří kašičku  

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 15:37

continuity Ještě mě k tomu krému napadá - to složení z Cosdna je stejné jako na produktu samotném? Oni totiž výrobci korejské kosmetiky dost často nedodržují povinnost uvádět pořadí ingrediencí v sestupném pořadí. Takže na Cosdna by mohlo být něco jiného než na krému

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 16:25

prďola aha tak jsem na to koukala lépe. Já mám krém a ampule - no ani tomu říkají ampule, ale je to lahvička s pumpickou, ty jsou více méně stejně jako to, co jsem posílala a ten krém je toto a tam jsou ty silikony vysoko. 

Zkusím jenom ty samotne ampule, co to udela, já si opravdu myslím, že mi vadily ty silikony, já můžu propolis i jíst .

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 16:39

continuity jj, to druhy je jiny kafe! 

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 17:04

prďola za mne dobrý, vyhodím jenom půlku

Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 17:11

prďola každopádně ti hrozně moc děkuji za pomoc

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 17:11

continuity A pokud bys ten první ustála, tak ten opravdu vypadá dost dobře i z pohledu aktivních složek. Ale samozřejmě nejdůležitější bude, jak ti sedne.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 20:04

...snad nebudu už otravná, ale lépe hodnocenou značku jsem nenašla než:

http://www.cosdna.com/eng/product.php?q=whamisa

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 14. ledna 2020 23:09

barbucha Já se v tom složení ani povrtat nemůžu, protože se mi ho nedaří najít. Ryor ho na svých stránkách neuvádí, takže jedině na krabičce toho konkrétního produktu

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 08:36

prďola 

Aha tak nic, já ty krabičky hned vyhazuju. Hele nevadí, buď si příště vzpomenu a vozvu se, nebo prostě budu žít i nadále v sladký nevědomosti. Jako evidentně mi to neškodí, tak co už.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 10:38

barbucha Jestli si vzpomeneš, tak to ráda omrknu anebo pokud by složení těch dvou krémů vyštrachal někdo místní...

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 10:48

prďola Mohla bych taky poprosit o názor, až budete mít chvilku času? Je to oční krém, primárně by měl být na redukci kruhů pod očima. Na přírodu si to nehraje, spíš by mě zajímalo, jestli to opravdu může být funkční. Děkuju!

Aqua , Cyclomethicone , Ethylhexyl Stearate , Aluminium Starch Octenyl Succinate , Butylene Glycol , Glycerin , Cetyl Alcohol , Prunus Armeniaca Kernel Oil , Ceteareth-25 , Glyceryl Stearate , Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables , Steareth-20 , Hydroxysuccinimide , Chrysin , Acetyl Hexapeptide-3 , Palmitoyl Oligopeptide , Palmitoyl Tetrapeptide-3 , Parfum , Glyceryl Caprylate

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:15

prďola ja bych taky chtela poprosit - slozeni masky Belathena. ma to byt uplny zazrak, je to drahe jako blazen, tak me zajima, jestli to muze neco delat. 

Voda, Glycerin, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Hexylene Glycol, Ceratonia Siliqua Gum, Chondrus Crispus Extract, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Cellulose Gum, Beta-Glucan, Allantoin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Potassium Chloride, Maltodextrin, Sucrose, Dipotassium Glycyrrhizinate, Sodium Hyaluronate (300ppm), Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Portulaca Oleracea Extract, Royal Jelly Extract, Ascorbyl Glucoside, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Fragrance

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:18

prďola 

Hele tady jsem našla podobný. Ten Aquaton nemam protivráskovej (to už jsem dávno vzdala ), jen obyčejnej - ale snad mezi nima neni takovej rozdíl...

A krém s levandulí nemam v dávkovači ale v kelímku, ale taky by se měly v zásadě shodovat.

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:35

Ava Jestli toto složení bude fungovat je poměrně těžko posoudit už jenom proto, že důvodů proč se tvoří kruhy pod očima může být víc a ne všechny se dají vyřešit krémem.

Ale podle aktivních složek bych v tomto krému postrádala jednu poměrně osvědčenou ingredienci, která se právě na problém kruhů pod očima používá a to phytonadione (což je de facto vitamin K1).

Skvělé jsou peptidy uvedené ke konci seznamu (jedná se o Matrixyl 3000 a Arginine), které určitě oční okolí zlepší, ale jsou využívány spíš jako protivrásková péče a určitá náhrada botulotoxinu.

O silikonu v tomto produktu se asi nemusím zmiňovat

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 12:37

baltik Teď už to nestihnu, ale večer napíšu

barbucha Skvělé! Omrknu, napíšu

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:24

prďola Ava Jáj, kruhy pod očima řeším furt... teda spíš "řeším", ne že bych pro to něco extra dělala, páč nevím moc co a jak - a když jsem si občas něco na to určeného koupila, tak efekt žádný. Jak se to teda řeší? Kromě spánku, pořešení případných zdravotních problémů, aplikace zastíracích prostředků a tak... tj. myslím z toho kosmetického hlediska - ten phytonadione mám hledat ve složení? Ještě něco dalšího?

Mmch, koukala jsem na toto a toto a přišlo mi to s mou omezenou znalostí jako ok složení... prďola, jestli na to jukneš, můžeš napsat názor? (ale koukám, že máš mnoho čekajících žádostí, tak se mnou nenech honit)

Offline prďola
Avatar
3739 příspěvků moje polička 15. ledna 2020 13:36

Panenka ráda se na to večer podívám A jak jsem psala - ten vit. K1 ve složení by měl upravovat drobné problémy s tmavými kruhy nebo viditelnými žilkami, tj. s lokálním prokrvením.