Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 09. června 2020 19:38

prďola děkuju ti moc za informace :)

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 09. června 2020 22:38

prďola Ounz 

Omlouvám se, že vám do toho vstupuji, ale mně se na suchou pokožku velmi osvědčily krémy a emulze od Hádka, např:

https://eshop.karelhadek.eu/lecitinia-body-balm-exkluzivni-lecitinovy-telovy-balzam

https://eshop.karelhadek.eu/mandlovo-trezalkovy-masazni-olej

https://eshop.karelhadek.eu/tamanu-derm-regeneracni-krem

Co se týče suché a podrážděné pokožky, tak na Hádka nedám dopustit. Chemik nejsem, takže ve složení moc nevyznám, ale hodně přípravků lze použít současně jak na obličej, tak i na tělo.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 09. června 2020 22:55

Ify Díky za tip :)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2020 01:06

Ify Krémy od Hádka znám a určitě jsou echt přírodní a účinné. Mně moc nevyhovují svojí hutností, což je dané tím, že bývají často založené na lecitinu. Ten je sice pro pleť přínosný, ale ve větším množství vytváří velmi hutnou konzistenci, která mi není moc příjemná.

Ounz Požadované množství zjistíš takto (zadej si do excelu):

Do buňky B3 napiš nebo zkopíruj tento vzorec =+(B2/(100-B2))*B1

Pak do buňky B1 doplníš váhu krému, který máš k dispozici (já jsem jako příklad zadala 70g), do buňky B2 napíšeš podle doporučení na stránce s ceramidy, jaké procento této složky chceš, aby krém obsahoval (já jsem jako příklad zadala 2%). V buňce B3 (vyžlucená) budeš mít požadovanou váhu ceramidů, které v krému rozmícháš (ideálně něčím sterilním - stačí přestříknout lihem - klidně vodkou - nebo vařenou vodou). V tomto případě není nutné dodržet váhu úplně přesně, stačí zaokrouhlit na celé gramy nebo desetiny.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 10. června 2020 06:48

prďola děkuju moc :)

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2020 06:58

Ounz Není zač

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:09

prďola dá sa to takto jednoducho pridať aj do jednodruhového oleja (asi hej, keď sa to dáva do olejovej zložky )? Resp. má to zmysel, ak ho len používam na telo po sprche? Ako myslím tým, že len na premastenie suchej pokožky si viem vybrať priamo vyhovujúci olej, ale keby to malo aj ďalšie účinky...pôsobí to nejako na spevnenie/elasticitu pleti?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2020 12:33

slniecko Jestli máš na mysli ty ceramidy, tak ty jsou hydrofilní (jakože rozpustné ve vodě), takže přidáním do oleje by sis vytvořila dvousložkový produkt, který by po protřepání byl samozřejmě naprosto funkční

Smysl to podle mě má - žádný olej ti tak účinně neobnoví ochrannou lipidovou vrstvu. A když ji budeš mít obnovenou, nebude potřeba promašťovat suchou pokožku tak akutní

Zpevnění a elasticita je něco jako hledání svatého grálu. Tedy ne, že by to neexistovalo, ale je to úplně jiný level.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 10. června 2020 14:03

OliveOyl Já bych ráda, ale z ciziny je to pro mě sci-fi. Taky bych se případně přidala. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 10. června 2020 16:57

prďola ale ja chcem svätý grál !!!

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 10. června 2020 18:33

slniecko To já chci taky !!!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. června 2020 19:02

prďola 

Prosím, co říkáš na použití bio kokosového oleje na obličej.? 

(Samozřejmě nanášet na obličej vlhký.)

Má vůbec nějaký efekt.?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2020 22:14

Miru Záleží na tom, co od něj očekáváš Kokosový olej obsahuje poměrně vysoké hodnoty kyseliny laurové (45%) a myristové (20%), jejichž účinek na pokožku je antibakteriální a čistící. Proto se kokosový olej dost často používá v deodorantech. Ostatní mastné kyseliny, které jsou pro péči o pleť důležitější, jsou obsaženy v poměrně nízkých hodnotách.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 10. června 2020 22:35

slniecko Tak vyzkoušej nějaký produkt s ASC III

Třeba tento krém se mi složením velice líbí, to je vyloženě luxusní. Přes deset let jsem si žádný krém nekoupila, ale toto bych byla ochotná koupit a vyzkoušet

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. června 2020 03:28

prďola 

děkuju

A jak doporučuješ krém proslniecko , je, prosím, něco podobného dostupného i v českých eshopech.?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 11. června 2020 06:43

Miru Všimla jsem si, že Ryor nabízí krém s ASCIII, ale těžko říct, jestli je podobný a bez dalších nevhodných složek. Ryor se nezatěžuje poskytováním informací o složení

Nebo jiná obskurní značka zde

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 11. června 2020 16:10

prďola Mohla bych opět poprosit o analýzu? Narazila jsem na tento kréma je tam na mě moc položek ve složení,  kterým nerozumím. Nemám nastudováno no. Mám pocit, že Natura Siberica by měla být přírodní kosmetika, tak snad by tam nemělo být moc nežádoucích složek,  ale prostě to neumím posoudit, a navíc jen o tom to není, že...

Jo, a do páru je tento.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 11. června 2020 18:52

prďola 

...kuji.

No, ale když mně přijde Ryor moc obyčejný, jakože nefunkční...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 11. června 2020 22:08

Ify že? Podľa mňa je to jedine primeraná požiadavka!

prďola veci ako Svätý grál, alebo hlavy Jána Krstiteľa sa vždy nakupujú na podivných miestach, čo ? Máš s tým obchodom nejaké (ideálne dobré) skúsenosti?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 12. června 2020 11:07

Panenka Napíšu v průběhu víkendu

Miru To neumím posoudit, já bych ho bojkotovala hlavně z toho důvodu, že nepodává pro zákaznice potřebné informace

slniecko S tímto eshopem vůbec, i když jsem ten krém našla i jinde, bylo to vždy v US. Chtělo by to najít ho někde blíž a pak klidně vyzkouším