Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. října 2016 21:37
Reakce na RoSa:

Mrkla jsem na to Nip + FAB sérum, ale není tam např. zmíněno, kolk % vit.C obsahuje, to složení mi nepřijde extra účinné.

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 06. října 2016 22:47
Reakce na whiskas:

Díky za analýzu!

No nejspíš asi žádný vit.C neobsahuje, protože to vůbec nepálí... ale jak píšu: může to fungovat na jiným principu - což by pro mě bylo moc fajn, protože s tou kyselinou mám fakt problém...

Počkám ten měsíc a uvidím.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 07. října 2016 10:37
Reakce na RoSa:

ja jsem kdysi kupovala kamaradce serum mission perfection od clarins, je primo na pignemtove skvrny. Chvalila si ho a je tady nova diskutujici, ma novy nick, myslim, ze lady mary nebo tak podobe, mohla by poskytnout kdyz tak detaily.

https://www.alza.cz/maxi/clarins-mission-perfection-serum-30-ml-d3026226.htm?kampan=adw1_dsa-alza_Male-spotrebice-Pece-o-plet&gclid=CKDN1_WkyM8CFa0V0wod55wEoA

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 07. října 2016 11:07
Reakce na RoSa:

Ja mám rovnaký problém, keď už to raz začne pigmentovať, tak definitívne riešenie neexistuje. Tiež som zvažovala dermabráziu, ale moja doktorka mi ju neodporučila, resp. nechala to na mňa, len mi vysvetlila, že v mojom prípade  to po čase aj tak zapigmentuje znova. Záleží vraj na tom, ako hlboko to je uložené a čo to spúšťa, u mňa je to hormonálna nerovnováha, takže efekt by to vraj malo až tak po 50tke 

Mne pomáhal Pigmanorm creme, môže ti ho napísať dermatológ ale recept by si si musela vybrať v zahraničí, ja som ho vyberala v Rakúsku. Obsahuje totiž hydrochinón a ten je u nás zakázaný, ale bohužiaľ, nič účinnejšie zatiaľ nevymysleli. (inak, myslím,že ho obsahovala aj Neostrata)

Inde sa ale používa v dermatológii bežne, len teda s rozumom.

Používa sa len v zime, po vybielení potom už celoročne vysoký UV faktor. Ale v lete to aj tak niekedy neustrážim

Tiež si mi pripomenula, že zas treba pichať do čela

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 07. října 2016 23:59

Mne zabral na pomerne veľkú škvrnu tekutý dusík, robila mi to kožná lekárka, za tri dni bola preč, po jednej aplikácii. Asi fakt závisí ako hlboko je v koži. Ja som mala škvrnu viacročnú, keď je to len po lete, tak je to rýchle riešenie. 

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:05
Reakce na Tassia:

dusík je na bradavice, ne? není to na pigm. skvrny silný kalibr?

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:13
Reakce na RoSa:

Áno aj na bradavice, dcéra sa ich takto zbavila. Ja som bola u kožnej s iným problémom, ukázala som jej škvrnu a ona hneď, že mi to skúsi zamraziť,  samozrejme, že to netrvalo tak dlho ako u bradavíc, jednoducho mi tú škvrnu spálila, odpadla mi vrchná kožička. Je to už 5 rokov, a ani v lete nič nové sa mi neurobilo. To je moja skúsenosť.

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:20
Reakce na Tassia:

aha... jenže vypálení znamená strup - a strup má na mé olivové kůži za následek pigm. skvrnu... takže tím si asi nepomůžu...

Offline olilla
Avatar
81 příspěvků moje polička 08. října 2016 09:16

V létě se u mne objevil stejný problém na čele a to i přesto, že jsem používala faktor 50 a na hlavě měla klobouk. Bohužel je to asi vedlejší účinek léků. Ale docela dobře mi zabírá toto

http://www.parfums.cz/la-roche-posay/pigmentclar-pletove-serum-proti-pigmentovym-skvrnam/

Používám už přes měsíc tón pleti je opravdu vyrovnaný, ztrácí se i ty skvrnky po boláčcích a celkově mám teď lepší pleť. Myslím, že v nějaké solidní lékárně by mohli mít i vzorek na vyzkoušení.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 08. října 2016 10:30

Keď sme pri pigmentových škvrnách....mne sa každoročne -UV krém/neUV krém v lete vyhodí pár pieh, nikdy som to neriešila, lebo jednak počas jesene vždy zmizli, jednak mi ani esteticky nevadili. Len toto leto sa mi na líci akoby zliali do takej tmavšej škvrny a mizne to podstatne pomalšie, ako minulé roky. To je ono? Resp. to je nejaký začiatok? Kedy je treba s tým začať nejako bojovať? Myslím inak, ako UV denným krémom, to je asi samozrejmosť.

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 08. října 2016 10:58

Tohle nejspíš vzhledem k ceně fungovat nebude, co?

http://www.parfums.cz/floslek-pharma/white-beauty-belici-krem-pro-lokalni-osetreni/

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:32
Reakce na RoSa:

Kromě podezřelé ceny tam chybí detailnější složení, protože "bělící komplex" toho moc neřekne.

Online RoSa
Avatar
8201 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:34
Reakce na whiskas:

že jo? a ještě Polsko...

(ale možná by to složení parfums.cz na dotaz poslali - na krabičce to určitě bude)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. října 2016 21:34
Reakce na RoSa:

Volila bych raději prověřené značky, viz např. Neostrata se kterou pracují i dermatologové. Je-li to možné, šla bych do nějakého dermocentra osobně.

Offline VandaRybna
Avatar
160 příspěvků moje polička 09. října 2016 20:35

Momentálně používám kombinaci Neostrata Ultra smoothing cream na noc a Avon Anew Vitale SPF 25 na den. Úplně se mi zklidnila pleť, má vyrovnaný tón, rovnoměrné póry. Neostratu používám už léta, ale krém od Avonu za bratru 150 kč mě velice mile překvapil.

Offline jajkaz
Avatar
23 příspěvků moje polička 14. října 2016 06:00

Ahoj vsichni! Akorat jsem prolezala lookfantastic a maji v nabidce Mega Mushroom sadu s 50ml serem! Spousta z vas si ho na MP chvalila (a ja taky :)) a vim, ze se Origins v Cechach jeste neprodava (kdyztak me opravte). Tak mi to prislo jako fajn tip pro nekoho, kdo treba shani.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. října 2016 09:29

Není to tedy krém, ale doporučuji enzymatickou dýňovou masku od Peter Thomas Roth. Dostala jsem vzorek a zatím jsem ji použila dvakrát. Pleť vypadala jasnější, vypnutější, maska i čistí póry a sjednocuje barvu pleti. 

Offline hibiki
Avatar
48 příspěvků moje polička 14. října 2016 10:41
Reakce na whiskas:

Já jsem kdysi měla enzymatickou masku od REN a ta byla taky perfektní, asi si ji koupím znova.

Offline hibiki
Avatar
48 příspěvků moje polička 14. října 2016 10:46
Reakce na jajkaz:

Origins jsem viděla prodávat na parfums. Jinak se ale bohužel musím přidat k menšině, které to sérum nesedlo (a to jsem si po zdejších ohlasech koupila rovnou velké balení, ach jo).

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. října 2016 10:58
Reakce na hibiki:

Děkuji za tip, REN chci vyzkoušet.