Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 14:40

Zeny, jdu si pro radu. Nekolik z vas tady psalo o cviceni na zada. Ja s tim zoufale potrebuju neco udelat, protoze ac cvicim a pohybuju se celkem pravidelne, zada jsem leta zanedbavala a zacinam to pocitovat. Potrebuju posilit ochable svaly a narovnavat se. Jak na to? Cvicim jak ve fitku, tak doma, takze uvitam jakakoliv doporuceni! 

A plavani by na zada melo taky pomahat, ze jo!? 

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 22. března 2017 14:56
Reakce na MP Marge:

Plávanie je určite super. Mne dosť pomohol pilates - cvičím doma. Naučila som sa ho cvičiť podľa videa, ale ak máte možnosť, stálo by za to skúsiť pár lekcií s lektorom, aby vám poradil ako presne cviky robiť.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 22. března 2017 14:59
Reakce na MP Marge:

Pokud můžete chodit pravidelně ( tak 2-3krát týdně ) plavat, tak by to Vašim zádům ( a nejen jim ) pomoct mělo. Ale musíte umět plavat správně ( tzn. žádná "paní radová" ) a střídat styly ( motýlka bych teda vynechala, pokud ho náhodou umíte ).  Když tohle všechno splníte, budete mít na zádech "svíčkovou" jedna radost.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 15:06
Reakce na carries:

Tak to je super, protoze pilates se cvici v nasem fitku! Hned se jdu podivat, jestli maji lekce, které se mi vejdou do programu, diky! 

Offline carries
Avatar
1110 příspěvků moje polička 22. března 2017 15:07
Reakce na MP Marge:

Rado sa stalo :) Dúfam, že to pomôže.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 15:15
Reakce na Emerald:

Chodim dvakrat tydne po praci, ale prave se bojim, ze neplavu uplne spravne. Umim totiz jen kraula (kdyz nepocitam prsa a la "pani radova) a naucila jsem se ho az v dospelosti. Na kurzu na me dohlizel instruktor, ale ted uz nikdo a ve vode se sama nevidim - a porad mam pocit, ze delam nejakou chybu, to je prave to.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 15:16
Reakce na carries:

Dam vedet 

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 22. března 2017 15:18
Reakce na MP Marge:

Tak pokud Vám to za to stojí, asi bych toho trenéra zase vyhledala. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 22. března 2017 16:49
Reakce na Luna:

Ovsem 96 cm neni zadna kentauri p.del. Ehm.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 22. března 2017 16:50
Reakce na Mutziputzi:

Já se obávám, že cvičením se zadek nezmenší nikdy, jenom vytvaruje. Nedočetla jsem debatu moc zpátky, ale nechtělo by to řešit spíš jídlo a nezadržujete vodu?  Odvodnění kolikrát udělá zázraky!

Souhlas! V momente kdy telo nezadrzuje vodu, tak je to jiny kafe. I proto se treba nevazim, je to desne zavadejici. Mereni je fakt lepsi. Skrouhly cukry mi taky fungujou, akorat se to proste musi dodrzovat. jako asi vsechno teda...

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:29
Reakce na 0zero7:

Já se teda přiznam, že bez sacharidů asi umřu, nedokážu to..já dokážu ledacos, mám na něco fakt výdrž, ale tohle ne..asi není žádnej fígl, co 

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:36
Reakce na MP Marge:

urcite neplavat jenom kraula, zrovna ten potrebuje k sobe jako protivahu znak. (jinak znak je uplne nejlepsi styl na zada, tady ani tolik nehrozi tak velke riziko, ze se plave spatne)

kraula urcite dychat na obe strany. a k prsum: pokud nekdo doufa, ze kdyz dava hlavu pod vodu, plave je spravne, tak odhaduji, ze prvni trener ho vyvede z omylu. jak by rekl matematik dychani pod vodu je podminka nutna, nikoliv dostacujici. prsa jsou na zada ten nejproblematictejsi styl.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:44
Reakce na Emerald:

Tak pokud Vám to za to stojí, asi bych toho trenéra zase vyhledala. 

Coz o to, ja bych rada, ale to bylo jeste na skole, zapsala jsem se na to v ramci uspokojeni pozdavku "physical education"  Ted bydlim v jinem meste a co jsem tak koukala, tak kurzy jsou tady hlavne pro deti. No, uvidime. Pokud budu mit moznost, tak bych fakt rada, ono me navic to plavani fakt bavi, je to neco, na co ze vylozene tesim

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:47

jinak na dobra zada je potreba posilit, co comu se moderne rika core, na to posilovna uplne vhodna neni.

je na to vic sestav, da se to dohledat na netu, potiz trochu je, ze neni uplne trivialni provadet ty cviky spravne, je lepsi, kdyz to zkontroluje fyzioterapeutka.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:48
Reakce na MP Marge:

detsky trener je na plavani uplne nejlepsi! oni plavat umi, i naucit to a jsou na ty deti hodni, navic to jde dospelemu lip, protoze ma lepsi koordinaci.  takze je z vas nepretrzite nadsen. pokud se daji zaplatit soukrome hodiny, smele do toho.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:48
Reakce na continuity:

urcite neplavat jenom kraula, zrovna ten potrebuje k sobe jako protivahu znak. (jinak znak je uplne nejlepsi styl na zada, tady ani tolik nehrozi tak velke riziko, ze se plave spatne)

kraula urcite dychat na obe strany. a k prsum: pokud nekdo doufa, ze kdyz dava hlavu pod vodu, plave je spravne, tak odhaduji, ze prvni trener ho vyvede z omylu. jak by rekl matematik dychani pod vodu je podminka nutna, nikoliv dostacujici. prsa jsou na zada ten nejproblematictejsi styl.

Hm, tak to jsem namydlena  Prsa tedy neplavu, pac to uz jsem slysela, ze nejsou dobra na krcni pater, takze jsem prestala; ale znak neumim vubec a pri kraulu dycham jen na jednu stranu! Tak to vypada, ze budu muset fakt poslechnout Emerald a nejakeho trenera najit, anebo se na to vykaslat a zacit radsi chodit na pilates - tam aspon vim, ze je tam instruktor!

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:49
Reakce na Ounz:

Asi neni, telo si akorat zvykne, ja uplne bez taky nemuzu. Ono staci kolikrat i zmonitorovat kolik mate prijem za den a trosku snizit, ne moc.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:50
Reakce na MP Marge:

tak dobre plavana prsa krcni pater protahnou a jsou na to vhodna, pokud se kombinuji s jinymi styly, ale spusobu jak zrovna prsa prasit je nepreberne.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:52
Reakce na 0zero7:

tak ja si teda bez sacharidu nezvyknu. ony mi ani tak nechybi, ale smeruji vzdy k depresi milovymi kroky. a to jsem nedrzela zadny extremni low carb, ale tehdy popularni delenou stravu, takze vetsinou v jidelne zeleninu s masem, ale jedla jsem i hodne ovoce a samozrejme i bezmasa jidla, ale min, nez by bylo pro mne zdravo.

Offline MP Marge
Avatar
5831 příspěvků moje polička 22. března 2017 17:53
Reakce na continuity:

detsky trener je na plavani uplne nejlepsi! oni plavat umi, i naucit to a jsou na ty deti hodni, navic to jde dospelemu lip, protoze ma lepsi koordinaci.  takze je z vas nepretrzite nadsen. pokud se daji zaplatit soukrome hodiny, smele do toho.

Ja uz vidim, ze me to ted bude stat hrozne penez - soukrome lekce plavani, fyzioterapeut a kdo vi, co jeste  Ale je fakt, ze to je investice do zdravi a do budoucnosti, takze do toho asi fakt pujdu! Ja se ptave bojim, ze kdyz si zacnu cviky hledat sama na YouTube, tak budu cvicit blbe a jeste to vsechno zhorsim...