Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline jerry
Avatar
9016 příspěvků moje polička 30. května 2022 20:41

Woody 

Máš 2 možnosti:

1. výběr za pomoci metody "ententýky 2 špalíky"

2. všechno

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 30. května 2022 21:02

jerry 

ententyky hraju pravidelne....

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 30. května 2022 23:55
Reakce na Woody:

MiN New York ...Dahab nebo Barrel? Nebo Beaufort Terror? Nebo Aesop Hwyl? Nebooo EtLO Rien? Nebooooo CDG Jaisalmer?

​Ak sa pýtaš, či kúpiť, alebo nekúpiť, tak kúpiť

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 18:03

Tak nějak přemýšlím nad nákupem tužebníkové  Promesse de l'Aube od MDCI. Původně jsem zamýšlela nakoupit od ALZD?

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 17:56

Přemýšlím, jakou vůni z níže uvedených pořídit a budu vděčná za vaše rady:

1. Bal D'Afrique - překrásný vetiver; zase něco jiného, než zbytek mé poličky, ale nejsem si jistá výdrží. Po aplikaci paráda, ale do pěti minut jen slaboučké náznaky. Ovšem testovala jsem v tomto horkém týdnu.

2. Alba - voněla mi okamžitě, v košíku jsem ji měla nesčetněkrát; ale obávám se toho, aby mě po nějaké době nezačala nudit. Opětovně jsem testovala v tomto týdnu, držela krásně a bylo mi s ní příjemně.

3. Baccarat Rouge 540 - už jednou jsem jej měla a šel dál, ovšem pokaždé, když objednávám z Ingredients, přihodím si vzoreček a celý jej s chutí spotřebuji. O výdrži mluvit snad ani nemusím. Vůni chci ale na běžné nošení. Pracuji v justici a obávám se, že Baccaratu bude "všude plno", tím však nemyslím, že by ho měl kde kdo, o čemž jsem tady už někde četla .

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 18:10

Makiiii Pokud ji chceš na běžné nošení, tak bych vybírala mezi Bal d´Afrique a Albou. Výdrž je v tomto dusném vedru obecně slabá, takže po zbytek roku s tím možná problém mít nebudeš.

Baccarat Rouge 540 bych na běžné nošení do práce nezvolila (a sama to asi vnímáš podobně, když zmiňuješ vlastní pochybnost). Je to dost výrazná vůně a také často napodobovaná, ne každému je příjemná (ano, já jsem zrovna ten případ ).

A kdyby hrozilo, že tě Alba začne nudit, tak ji na čas odložíš a pak se k ní klidně vrátíš.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 18:52

Makiiii 

...vlastně jsi si odpověděla sama, resp. dle Tvých komentů bych šla do Alby. Nudit.? Tak ji na nějaký čas nenos, a pak se k ní můžeš vrátit. Případně prodat. Voní kvalitou, elegantně, drží.

Moje zkušenosti:

vůně od Byreda jsou na mně obecně slabé. O horkém počasí ani nemluvím.

Bal d´Afrique je krásná vůně, nekonfliktní, na kamkoliv. 

(v horku mizí většina vůní. Čest vyjímkám...)

Baccarat Rouge - na mně intimní vůně, výdrž podprůměrná. Pokud Ti voní, ale máš obavy z intenzity, tak když dáš jeden střik dozadu na krk pod vlasy, to nikoho neudusí...

Vůně od Profumum Roma - bez komentáře. Kvalita, výdrž, neobvyklost a přitom chválené

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 19:14

Fleur Děkuji. Zejména co se týče vyjádření ohledně Baccarat Rouge 540. Uvědomuji si její sílu a také si uvědomuji, že ne každému je příjemná, jak píšeš.

Miru Také děkuji. Vůně od Profumum Roma znám téměř všechny. Pořídila jsem si Battito, Soavissimu a Vanitas. Poslední jmenovanou jsem ale po nějaké době poslala dál, protože mi přišla až příliš jednotvárná, proto ta obava u Alby. Vůně od Byreda mám ráda, ale s výdrží to s nimi mám jako na houpačce.

Zatím se tedy víc přikláním k Albě.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 20. srpna 2022 22:35

Makiiii Asi bych ještě prozkoušela Byredo v méně extrémním počasí na tvé poličce by to bylo zajímavé osvěžení. Alba je krásná, ale u takto lineární vůně mi dlouhá výdrž připadá jako velmi dvojsečná vlastnost.

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 00:29

Jitka77 Mám to v plánu. Líbí se mi právě, že je z jiného soudku, než co běžně nosím. A u Alby bych rozhodně uvítala menší balení. 

Offline jerry
Avatar
9016 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:11

Makiiii

Dočítám až teď a shoduji se s Jitka77 - z daných variant mi Bal d´Afrique přijde jako nejlepší volba.

Nevím, na jaké pozici v justici pracuješ, ale i když se mi Baccarat na jiných líbí, několikahodinové jednání by při jeho rozpínavosti nemuselo být pro okolí v menší soudní síni komfortní (hovoří ze mě vlastní zážitky s jinými vůněmi). Pokud se ale jednání neučastníš, tak by se ale Baccarat dal. 

Alba mi připadá docela jednotvárná, ale to může být jen můj problém, možná pro tebe je to přednost. Akorát balení není praktické ( holt Profumum Roma, no). Měla jsem Sorriso a časem šla na jinou poličku právě kvůli jednotvárnosti a nutnosti přestříkávat do refanu.

Pokud se ti Bal d´Afrique líbí a na poličce nic podobného nemáš, tak zvaž prozkoušet opakovaně - podle mě je to celoroční vůně s výjimkou extrémně vysokých teplot (poslední dny a týdny byly tak akorát na CPO). Není rozpínavá a tím, že oproti předchozím je nejvíc unisexová, tak mi připadá jako prototyp kvalitní "kancelářské" vůně. 

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:58

jerry Děkuji, mě to stejně k Bal d´Afrique táhne pocitově nejvíc. Dnes se rapidně ochladilo a na zápěstí mi drží od samého rána, zvládli jsme spolu vaření i nedělní pečení a cítím jej při každém pohybu ruky. 

Baccarat jsem už pustila k vodě, nosila bych jej s obavami. Pokud se mi po něm zasteskne, pořídím si odstřik pro volný čas a můžu s ním třeba makat na zahradě . Jednání v soudních síních se sice neúčastním, ale co druhý den mívám porady snad v té nejmenší místnosti našeho soudu.

A co se Alby týče, mám obavy, že by to dopadlo stejně jako u tebe se Sorrisem. Ze stejného důvodu jsem poslala dál Vanitas. S Battitem ani Soavissimou to tak ale nemám .

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 17:08

jerry Makiiii Kdyby Profumum Roma nabízelo 30 ml balení, klidně jen za polovinu ceny velkého flakonu, měla bych na poličce nejmíň tři... 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 17:22

Aktuální přání, dlouhodobé přání, příští nákup - Amouage Memoir. Až na něj našetřím. 

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 18:01

Jitka77 A jaké bys vybrala? U Battita mi ten stovkový flakon nevadí, mám ho půl roku a půlka je pryč. Soavissimu jsme si dali na polovic s mamkou a je to tak akorát, ale je fakt, že u ostatních vůní bych ty třicítky brala taky. 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:27

Makiiii Na mojí kůži je Battito trochu nevypočitatelné, občas v něm cítím něco jako odlakovač nebo lak na vlasy, takže by mi menší balení bohatě stačilo - něco mě na té vůni pořád láká, asi právě i to, že není jednotvárná. Alba by se mi taky líbila, nad tou jsem kdysi uvažovala dost intenzivně. Potom Sorriso, i když - co jsem pořídila Gourmand Coquin, ani jsem si na tenhle vzorek nevzpomněla... možná i Confetto. A nějaký sladký citrus by byl zajímavý, ty ani nemám prozkoušené

Offline jerry
Avatar
9016 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:46
Reakce na Jitka77:

Kdyby Profumum Roma nabízelo 30 ml balení, klidně jen za polovinu ceny velkého flakonu, měla bych na poličce nejmíň tři... 

​Bylo by nás asi víc (já bych se tedy spokojila i s 50 ml balením).

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:54

jerry A nedojde jim to a nedojde

Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 23:00

Makiiii kdybys chtěla odstřik Baccarat, tak se ozvi - mám čerstvý v juli a asi ho pošlu dál... když jedu k našim, tak se mamce hrozně nelíbí (připomíná jí nemocnici), a tuhle jsem se s nim navoněla a v Lidlu doplňovači regálů demonstrativně omdlévali a ustupovali... mně se teda líbí moc, ale odezva v okolí špatná...

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 07:59

RoSa Nestras, mam odstrik na ceste a chci ho nosit do skoly :-)