Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 05. října 2021 13:59

33lejaby Já nevím, jak moc je to oficiální informace. Nám ji řekli ve Vavavoom a spíš jako velice pravděpodobnou, vzhledem k situaci v Afganistánu. 

Offline 33lejaby
Avatar
469 příspěvků moje polička 05. října 2021 14:24

Renusatko 

Nj, to je fakt. Tak dalece jsem nepřemýšlela. Do Vavavoom jsem si udělala výlet jednou, a ještě se mi tenkrát udělalo dost blbě, takže jedinou vůni kterou si pamatuji byl MALVS od Nobile. Budu to muset napravit, a udělat si výlet znovu a nebo objednat naslepo. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 16:08

Mám aktuální přání a tím je Infusion d'Iris od Prady. Nějak jsem se s těmi lehčími vůněmi rozjela.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 19:59

Mimo celý parfémový pořadník, mám na cestě Encens Mythique. Celý flakon starší verze

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 21:17

Renusatko 

Bylo to velké pokušení, že? Ta starší verze je jiná liga (novou jsem si koupila a nešlo to).

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 19. ledna 2022 23:29

jerry Já ji koupila vedle. Dala jsem si inzerát a čekala jsem spíš tu novější, ale tohle je mnohem lepší. Potom se objevila i tady. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:01
Reakce na jerry:

Renusatko 

Bylo to velké pokušení, že? Ta starší verze je jiná liga (novou jsem si koupila a nešlo to).

​Jak moc se prosím ty dvě verze liší? Dá se popsat, v čem? Nemám vyzkoušenou novou verzi, myslela jsem, že je stejná a teď jsem taky v pokušení :)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:39

Martula 

Já jsem si právě taky myslela (a různé zmínky i tady mě utvrzovaly), že je to jen změna designu a objemu flakónu. 

Nová verze ztratila na "hustotě", je méně kadidlová (a ambry taky ubylo), zato víc pižmově živočišná. . 

Porovnávala jsem i se zbytkem odstřiku původní verze a rozdíl byl i ve výdrži.

Pokud člověk nezná tu původní, tak se mu nová verze líbit bude. V opačném případě to může být zklamání (koupila jsem celý flakón a šel nakonec do inzerce). Takže rozhodně vyzkoušej dopředu. 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 08:46

jerry Díky

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 09:41

Martula 

V tuto chvíli je opravdu lepší - pokud ještě seženeš a bude v dobré kondici - Encens Mythique d´Orient v původním balení z řady Les Déserts d´Orient. Když vůně přešla do nového balení a nové řady, byla v původní verzi a kondici ještě nějakou dobu. To byl zázrak! Po čase bohužel došlo - nuceně - ke snížení procentního zastoupení extraitu evernia furfuracea a tím vůně ze své velkoleposti ztratila. Je pořád hezká a zajímavá, ale není to to zlatě chyprové waw!

Což mi přípomíná, že od března vstoupí v platnost zákaz pro další, poměrně velkou skupinu složek, používaných v parfémech a kosmetice. A vypadá to na celkem masakr. Hlavně v řadách niche a exkluzivek různého typu to bude bolet, ať už půjde o reformulace nebo konce... Mnozí výrobci, distributoři a prodejci z toho teď mají těžkou hlavu.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:02

domenica Děkuji za potvrzení, že nemám váhat a po starší verzi skočit :)

No a ty zprávy ohledně dalších restrikcí.. ach jo , co k tomu dodat.. Utěšuji se tím, že řada indie značek + značek mimo EU pojede dál svou obvyklou kvalitu, ale co to udělá s velkými značkami typu Guerlain, Chanel..toho se hodně bojím. Asi začnu intenzivně křečkovat to, co se mi líbí

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 11:38

domenica jerry Děkuji za vysvětlení! Zkoušela jsem tu aktuální verzi nedávno, líbila se mi, ale všimla jsem si právě té vyčnívající živočišnosti, kterou jsem si z minulosti nepamatovala; přičítala jsem to spíš tomu, že jak jsem nevlastnila celý flakón, neměla jsem vůni v tak dobré paměti.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 13:55

domenica tak z toho mam ted tezkou hlavu i ja

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 16:22

domenica Ach jo, to je špatná zpráva - Encens Mythique d´Orient v původním balení z řady Les Déserts d´Orient - je mojí nesmírně oblíbenou vůní. Vůbec mě naivku nenapadlo, že jiný obal rovná se i reformulovaná vůně ........

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 16:33

Ify 

není to tak vždy, naštěstí, ale v tomto případě... i když až po čase, ano.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 20. ledna 2022 19:58
Reakce na jerry:

Martula 

Já jsem si právě taky myslela (a různé zmínky i tady mě utvrzovaly), že je to jen změna designu a objemu flakónu. 

Nová verze ztratila na "hustotě", je méně kadidlová (a ambry taky ubylo), zato víc pižmově živočišná. . 

Porovnávala jsem i se zbytkem odstřiku původní verze a rozdíl byl i ve výdrži.

Pokud člověk nezná tu původní, tak se mu nová verze líbit bude. V opačném případě to může být zklamání (koupila jsem celý flakón a šel nakonec do inzerce). Takže rozhodně vyzkoušej dopředu. 

​Teď zkouším obě porovnat a souhlasím do posledního slova. A souhlasím i s tím, že jsem starší verzi neznala, tak mi to nepřišlo, ale tím porovnáním teď ano. Osobně mi nevadí ani jedna, ale je to tím, že jsem ji na té poličce do teď neměla.

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 21. ledna 2022 20:30
Reakce na domenica:

Což mi přípomíná, že od března vstoupí v platnost zákaz pro další, poměrně velkou skupinu složek, používaných v parfémech a kosmetice. A vypadá to na celkem masakr. Hlavně v řadách niche a exkluzivek různého typu to bude bolet, ať už půjde o reformulace nebo konce... Mnozí výrobci, distributoři a prodejci z toho teď mají těžkou hlavu.

​Já jsem poslední dobou trochu chyběla, tak nevím, jesltli už se to neprobíralo. Mají ty restrikce nějakou souvislost s omezenou nabídkou základních (tzn. ne exklusivních) vůní Guerlain, protože jsem zjistila, že v českých e-shopech už je jen pár vůní. Chybí to, co bylo léta všude, Insolence, Idylle, Shalimar... Ty už má jen pár obchodů a ještě ne ve všech objemech. Může za to třeba jen změna obchodní politiky? Chtěla jsem doplnit pár vůní, které už mám na dně a s tímhle jsem nepočítala...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 08:32

...chtěla bych - 

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 09:58

Miru Už jsi zkoušela, nebo jen odhaduješ na základě složení? (Mimochodem nic pro mě, mléko mě vysloveně děsí ). Mně by se líbil ten flakón !

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. ledna 2022 10:02

Fleur 

...složení se mi právě líbí moc!

JENŽE -  ze všech Privé, co jsem kdy zkoušela, jsou na mně ty vůně téměř efemérní, snad jediná ta ambrová držela solidně i s normální intenzitou.

Takže já bych musela zkusit kvůli intenzitě a výdrži.

A ano, TOHLE je jeden z mála odstínů modré(s fialovými podtóny), který zbožňuji

A pak ještě vypadá parádně MAGENTA

(ale event. stejný problém...)

((opět odstín, který miluju, resp. když červenou, tak v tomto ladění - rtěnky, lesky, laky na nehty, oblečení...))