Pamatujete si svůj PRVNÍ parfém?

15. října 2014 21:49
Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. října 2014 21:36

Moje první vůně, která nepocházela z drogérie (v patnácti jsem používala pánskou Farao), byla tahle:

Kupovala jsem ji naslepo v Tuzexu v polovině 80. let a byla dokonce mou svatební . Sklízela jsem na ni jeden kompliment za druhým. Lituji, že jsem ten flakónek někde při stěhování pozbyla. Dnes mám Fleurs d´Orlane v jiném balení, spíše jen na připomenutí. Je to květinovka, trošku řízná, jak bylo v 80. letech zvykem.

Offline benvenuta
Avatar
56 příspěvků moje polička 16. října 2014 22:30

V poslednom čase som dosť spomínala na tie dávne vône a dokonca sliedila po Ebay...

Medzi prvými bola Anne Klein z miniatúry, ktorú moja mama dostala v roku 1990 od príbuzného z USA.

Potom En Vogue Creation Madame od Taxor Berlin, tiež mamin nepoužívaný. S čiernym vrchnákom a nálepkou.

Female Treasure od Moara Shira, kópia Trésoru. Od kamarátky.

Sea od Oriflame, ktorú mi kúpila mama.

Lavender, Green Tea  a mandarinka od The Healing Garden, ktoré som si kúpila sama v drogerke.

Prvú vôňu z parfumérie som si kúpila vo veku cca 23 rokov, ale neviem, či to bol Flower alebo Eau Torride od Givenchy.

Offline Lugh
Avatar
4 příspěvků moje polička 17. října 2014 11:46

Venezia Pastello, nádherná vůně, na kterou moc ráda vzpomínám. (Obrázek mi nejde bohužel vložit  )

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 17. října 2014 19:00
Reakce na Fleur:

Vidíš, málem bych zapomněla! Mamčino Diorissimo mě nezaujalo, ale chodila jsem tátovi na Balafre.

Měl ohromný flakón od kamaráda z Francie a možná ho má dodnes

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 17. října 2014 19:04
Reakce na evik77:

U mě to byl také Chanson d´Eau. Druhý byl Jovan Fresh Musk. Byla jsem do něj zblázněná. Zajímalo by mě, jestli by mi voněl tak moc jako tehdy. Škoda, že ho přestali vyrábět. A pak jsem si koupila cosi pudrového od Adidasu v průsvitném flakonu (marně pátrám po flakonu) - výdrž byla i několik hodin a všichni mi tu vůni chválili. A sstrááášně jsem se styděla, jak hýřím - že mám 3 vůně najednou!

Asi bys z Jovanu Fresh Musk byla zklamaná.

On by voněl jako tehdy, nebyl reformulovaný a občas se nějaký zapomenutý kus (z potopené lodi) sežene, ale tvůj vkus se patrně posunul jinam. Já to zkusila, koupila jsem si jich hned víc a jeden pak skončil u Zdensy a druhý u Ef. Dvakrát nevstoupíš do stejný řeky.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 17. října 2014 21:23
Reakce na Mitzi:

To je fakt. Co mi vonělo před 5 lety, nad tím už dnes ohrnuju nos. 

Offline qanik
Avatar
76 příspěvků moje polička 18. října 2014 10:01

Úplne prvá vôňa bolo ružové Fa v sklenej fľaške (asi deodorant), čo mi kúpil strýko v Nemecku a daroval na štrnáste narodeniny. Pamätám si sladkú, trochu umelú vôňu, aj to aká som na ňu bola pyšná... Nasledovali Limary a Impulsy z drogérie. Prvou vôňou, čo som si odniesla z parfumérie, bolo Sunni Frutti od Escady. Videla som na ňu reklamu v Elle, potom som ju ovoňala vo Fanne a bolo rozhodnuté.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. října 2014 12:46
Reakce na Mitzi:

Jé, tak to jsme měli společnou první vůni. U mě to byla taky Chanson d´Eau, vybrala jsem si jí k patnáctinám. Pak to nabralo poměrně rychlý spád přes vůně od Avonu jako Perceive, Pur Blanca nebo Summer White a maturitu už jsem slavila s mojí první nedrogérkovou vůní Envy (Gucci) a od té doby se to se mnou veze.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 21. října 2014 14:11
Reakce na wendulka:

Taky byla Chanson d´Eau moje první, od mámy, to bude tak 20? let Pak Indian Summer, něco od Oriflame /Eclat?/. První parfumérková Estée Lauder - Pleasures, pak dlouho Armani - Sensi. Pak ho přestali vyrábět a ve chvíli, kdy už ho nenašel ani můj muž na ebay, jsem se ocitla, no, kde asi...

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 22. října 2014 13:07

První značková byla 1881 Cerruti od maminky k narozeninám. Nevím kterým, nějaké pozdní -nácté to byly asi, možná brzy po dvacítce. Měla jsem ji (jen ten jeden flakon) určitě tak dva tři roky. Vonět se takovým luxusem denně neexistovalo...

Jinak osudová vůně byla Parfum d´Été Kenzo. Jednak ta vůně, druhak ten flakon. Ten starý, co mám v ikonce. Moje srdeční záležitost. Žádný jiný flakon ho asi už nepřekoná. A ta vůně... Teď už to není ono. Buď jsem se posunula nebo byla reformulovaná - a nebo oboje.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 23. října 2014 01:14
Reakce na Panenka:

Ten flakón je od génia Serge Mansau. Souhlasím, že nic v mainstreamu ho asi nepřekoná.

Překonal ho později v jeho skleněném "pokračování" (QVLP)

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 23. října 2014 08:49
Reakce na Mitzi:

Vím, svého času jsem si vyhledávala, co všechno dělal za flakonky... Taky živě pamatuju, jak Oleka nabídla nějaké vzorky za vyluštění hádanky, co mají společného některé vůně - byl to flakon od Serge Mansau a tehdy ty vzorky poslala mně, protože mě to napadlo (právě díky listu z Parfum d´Été). Ale to už je dávno. Jinak myslím, že je to sochař a flakonky má jen jako koníček a "vedlejšák" - ale to už jsem četla někde taky moc dávno, snad si to nepletu.

QVLP máš v ikonce ty, že? Je též moc pěkný.

Btw, ten flakon k 1881 Cerruti dělal podle Fragranticy též on a do tohoto flakonu bych to tedy byla neřekla.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. ledna 2015 10:53

Taky jsem měla Charlie, ale toužila jsem po Smitty, kterou nosila kamarádka. U nás se nikdy neprodávala, kamarádka si ji vozila z Anglie.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 05. ledna 2015 17:38

Môj prvý skutočný parfém bola Diorella, kupovaná v Tuzexe za bony a dostala som ho darom vo svojich 21 rokoch. Bol to v tej dobe super luxusný rozmar a patrične som si ho aj užívala a cenila. 

Offline MS61
Avatar
58 příspěvků moje polička 24. ledna 2015 21:02

Protože právě uklízím svou poličku /de facto debordelizuju obsah jedné police a několik krabiček/, přímo to vybízí k rekapitulaci. První vůně, kterou jsem dostal spolu s prvním holicím strojkem do tanečních byl Denim Moschus (musk) - a dosud mám na dně ve flakónu zbytek... Pořád mi voní a hezky se rozkládá (což jsem tehdy vědomě nevnímal). Poté následovalo několik různorodých vod po holení (Ferrari, Ulrica de Varens), na které si pořádně nepamatuju. S jednou výjimkou - Agua Brava /Puig/, na kterou jsem byl příliš mladý a proto mám dodnes víc než půl flakónu.

No a první opravdová vůně? To vím shodou okolností přesně. Bylo to ve slušné parfumérce někde ve Zlíně, kde jsem s prodavačkami projel řadu zajímavých vůní a získal první vzorky (DG p. H, Kouros (!), Baldessarini). Vyhrála to novinka - Opium pour Homme. 1995. Bylo to na tu dobu odvážné rozhodnutí a O. jsem nosil při slavnostních příležitostech. 1/4 ještě mám. Následoval celkem nekonfliktní mainstream, koneckonců vůně jsem nepotřeboval každý den, že.

S věkem jsem přišel k rozumu, k Arome - a zbláznil se. Dál to už znáte (viz polička).

Michal // MS61

Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 28. ledna 2015 17:24

Revlon Charlie, darček od mamy

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 31. ledna 2015 15:58

Já jsem měla jako první vůni Chanson d'Eau, jako asi dost lidí tady. Pak hned Exclamation!
, tu jsem měla spíš jako večerní. A z jedné z prvních výplat jsem si koupila Tendre Poison, který je doteď mojí láskou.

Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 11. února 2015 02:17
Reakce na barbucha:

Když jsem šla do tanečních... od tetičky, která se tehdy občas dostala do Vídně, jsem dostala Miss Balmain.

Ale! Byl to mini flakonek, v luxusní, látkou vyložené krabičce s víkem... sklo měl tmavohnědé (nebo to bylo jen tekutinou?), ale jinak tvarově připomínal spíš flakon Balmain de Balmain, včetně nalepení viněty "přes roh".

Pro mě je to dodneška záhada... ale často jsem na něj vzpomínala, mám ho pořád před očima... A vůně to byla naprosto úžasná, dneska bych ji popsala jako hutnou, těžkou chyprovo orientální, a jedna kapka držela několik hodin.

A určitě se to jmenovalo Miss Balmain, protože jsem tenkrát na to téma s tetičkou žertovaly, že jako pro slečnu se to zrovna hodí i názvem. Kde to tenkrát vzala, netuším... a nikde jsem o tomhle typu nenašla zmínku. Fakt záhada.

Vzpomínky jsou (po těch desítkách let) možná poněkud přikrášlený, tak to mohla bejt i miniaturka, kterou teta někde dostala k nákupu... všechno je možný. Ale vzhledem a názvem si jsem úplně jistá... a moc ráda bych věděla, co to vlastně bylo. Už se ovšem nemám koho zeptat

Ale mohla bych vlastně někde splašit vzorky starejch Balmainů, jestli se mi nějakej nepřipomene...

Přesně takhle ten flakonek vypadal, až na barvu a název. Jdu si dát poptávku

Je to ono?

http://www.1parfemy.cz/toaletni-voda/balmain-miss-toaletni-voda-50ml-8267.html

na tohle jsem dnes narazila:

http://www.1parfemy.cz/

Ten obchod je celý nějaký zajímavý, zatím není funkční, ale když začnete hledat, najdete tam léta oplakávané poklady, přemýšlím, jestli ještě ty nepřeformulované? Patrně výprodej po záruce....ale....

hlavně se nedívejte na Guerlaina, Hermése, Diora....dokonce ani na YSL

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 11. února 2015 09:09
Reakce na ntiti:

Ježišikriste! Kdy ten shop zprovozněj?!

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. února 2015 09:30
Reakce na barbucha:

Ty přece nevěříš na pohádky !