databáze 128677 vůní od 8807 značek a 1667 parfumérů

Fou d'Absinthe L'Artisan Parfumeur

Fou d'Absinthe
značka: L'Artisan Parfumeur
parfumér: Giacobetti, Olivia
rok: 2006
určení: pro muže
hlava: absint, andělika, poupata černého rybízu
srdce: badyán, pepř, hřebíček, muškátový oříšek, zázvor, pačuli
základ: borovicové jehličí, labdanum, jedlová pryskyřice
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (31.7.2019 )

Suše bylinková vůně zapudrovaná jemně mletým bílým pepřem a zasypaná kupou suchého jehličí. A absint - ale ne v podobě doma páleného jedovatě zeleného blivajzu v hořčičném servisu, nýbrž v podobě jemného nápoje v křišťálové sklence na stopce v luxusním baru. Krása...

Avatar
janejane (06.2.2018 )

Počáteční příjemný svěží závan vody po holení s vůní rozdrceného jehličí a alkoholu se později přehoupl do vůně pánského toaletního mýdla, nasládlého a lehce kořeněného s výbornou výdrží. Na ženě si ji představit nedovedu.

Avatar
wendulka (23.4.2016 )

Tak konečně ji mám, svého vítěze mezi Oliviinými výtvory. Je jí tahle kořenitě zelená vůně absintu. Olivia ho tu zkombinovala se sladce zelenou vůní anděliky a rozdrcenými listy rybízu. Zpočátku je hlavně i díky zázvoru jiskřivě svěží, ale jakmile se přidá zemitost pačuli společně s dalším kořením jako je větrově nasládlý až "lékořicový" badyán a palčivě dřevitý hřebíček s muškátovým oříškem, vůně najednou získá stabilitu.

V další fázi se znovu zazelená zásluhou borovicového jehličí, přičemž nasládlá jedlová pryskyřice s dřevitými podtóny a kouřovým labdanem ji posunou ještě trochu víc směrem do lesa. Nechápu, proč je vedena mezi pánskými vůněmi, podle mě je to jasný unisex a na l´artisaní a vlastně i většinu Oliviiných vůní překvapivě slušně drží. A vlastně když nad tím teď tak přemýšlím, řekla bych, že Panorama (Olfactive Studio), kterou mám na poličce se v ní typově částečně inspirovala, jen jde ještě víc do zelena, což je mi příjemnější.

Avatar
opoponax (14.2.2015 )

Medovníkový mužíček na zjedenie- bez akejkoľvek sladkej polevy! Studený, zelený, cool v čiernych okuliaroch Jamesa Deana...ale aj tak medovníkový, neodolateľný! Sladne len jemne do orieškova s anízom niekde uprostred cesty (pripomína mi v istých fázach Méchant Loup)..no potom znova: korenie; vonia ako jemne zadymené ihličie s korením do medovníčkov.
Výdrž je výborná!