Pamatujete si svůj PRVNÍ parfém?

15. října 2014 21:49
Offline ntiti
Avatar
364 příspěvků moje polička 19. února 2015 13:36
Reakce na barbucha:

100 rublů asi za 36 kč, takže asi třetina uvedené ceny, to naopak výhodné vůbec není, a to mě uklidnilo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 19. února 2015 14:32
Reakce na ntiti:

Tak to jsem na to šla stejně. V tom případě si to můžou nechat!

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 20. února 2015 17:49
Reakce na ntiti:

Maj tam v nabídce původní Organzu Indécence.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 09:26

Pamatuji si své první tři dražší vůně. Jednu z nich stále mám a občas nosím, na zbylé dvě vzpomínám s nostalgií v srdci a nezbývá mi než zamáčknout slzu. 

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 11:07

Můj první byl Graffiti Vanilla od Naf Naf, dodnes po něm nostalgicky toužím a dosud jsem bohužel nepřišla na to, čím ho nahradit.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 11:58

Modrej chupa chups, pur blanca od avonu a v cca 18 jsem si poridila prvni eden, po kterym jsem touzila uz od detstvi, kdy mati dostala od zname miniaturu a dala mi ji, protoze ji to smrdelo. Eden kupuju dodnes 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 19:58

Môj prvý bol Cerutti Image a bol v tom čase šialene drahý.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:24
Prosim pekne znalkyne,hledam vuni ktera se prodavala v 70.letech (mozna intimspray ne parfem)ktery se prodaval ve flakonu s krajkou ,pry vice verzi (ruzova/cerna)mamka si na nej vzpomnela kdyz citila Habanitu,v nazvu bude asi Fleur,napada prosim nekterou pametnici?
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. července 2019 07:48

teena-s Zkusím zapátrat, úplně ten růžový deodorant s bílou krajkou vidím před sebou. Nejsem si jistá, zda to nemohlo být starší balení Vionellu .

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:21

Já měla jako svůj první velkej tenhle.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. července 2019 08:28

Fleur mamce by udelalo velkou radost takovou vuni mit ale pouzivala ji jako"dorostenec"a dala ji tehdy tete, uz se urcite nevyrabi-kdybyste ale mela tip na nejakou vuni ktera by se ji podobala sehnala bych ji nahradu,ja vubec netusim jak mohla vonet-popis takova kytickova mi moc nerekl, na mou Habanitu mamka rekla ze smrdi starobabsky a pri tom si vzpomnela ze takhle cpela cerna a ona mela ruzovou verzi neceho...za nazev dekuju-zkusim se zeptat jestli ji to bez obrazku prijde povedome ;) nicmene pry bylo Fleur alespon soucasti napisu,mimochodem krasny nick :D

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 19. července 2019 10:13

teena-s Myslím, že mám pár stop .

V 70. a 80. letech bylo na trhu několik "dezodorantů" či "intim sprayů" z české produkce i z dovozu. Vedle už zmiňovaného Vionellu z Rakouska (možná pak byla nějaká česká licence) byly na trhu AB intim spray (ten měl flakón ve spodní části s krajkovým motivem) a Fleur (ten vyráběl Astrid), který měl flakón s motivem stylizovaných květů. Jak přesně voněly, to už si nevybavím, ale v té době většina těchto deodorantů měla květinovou (občas mírně do pudrova) vůni.

Sama jsem nick zvolila podle svého prvního opravdového parfému, který jsem si pořídila v polovině 80. let v Tuzexu. Byla to vůně Fleurs d´Orlane a komplimenty mi na ni tehdy jen pršely.

Zkusila bych tedy mamince nějak nenápadně nabídnout nějakou květinovou vůni buď říznějšího a optimistického typu (zmiňovaná Fleurs d´Orlane, Nina Ricci Love in Paris), nebo i lehce pudrovou; hledala bych mezi vůněmi vzniklými v 80. a na počátku 90. let, protože ty se budou vyzněním blížit nejvíce tomu, co maminku kdysi okouzlilo.

Ale sama vím, jak je čichová paměť zrádná a ošidná - to, že se mi kdysi líbila nějaká vůně, neznamená, že bych ji chtěla nosit i dnes. Fleurs d´Orlane mám jako archivní flakon, občas nostalgicky přivoním, abych přivolala svých dvacet let, a pak zase uklidím do parfémové zásuvky.

Tak přeji, ať se podaří najít něco, co maminku potěší !

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. července 2019 14:55
Reakce na teena-s:

na mou Habanitu mamka rekla ze smrdi starobabsky a pri tom si vzpomnela ze takhle cpela cerna a ona mela ruzovou verzi neceho...

​Prosím Ťa, netušíš, čo by to "čierne"mohlo byť? Moja babička totiž používala niečo, čo sa vôňou veľmi nápadne podobalo na Habanitu a ja vôbec netuším, čo to mohlo byť (pokiaľ sa teda nedala Habanita niekde splašiť v Tuzexe, alebo na čiernom trhu, alebo ju ešte mohla zásobovať sesternica z cudziny...ale v tom treťom prípade by ju asi nemohla mať na sebe prakticky furt...)

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 19. července 2019 15:30

Anais Anais, dárek od kluka asi v šestnácti :-). A první pořádný, který jsem si koupila sama, byl Poison. A kdyby tenhle původní dělali, tak si myslím, že bych si ho kupovala pořád.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:51
@slniecko Nejsem bohuzel pametnice-tu vuni zminila moje mamka a netusi nazev-po tom jsem se prave tady pidila-Fleur mi zkusila dat nejaky tip ale bez obrazku pochybuju ze si mamka vzpomene...
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:52

Môj prvý ozajstný parfum bol Cerutti Image, keď som si ho pred mnohými rokmi kupovala, až sa mi ruky triasli, bol v tom čase veľmi drahý a na ten deň nikdy nezabudnem. Aj ma kúpa chvíľu trápila, že koľko korún som utratila za vôňu a čo všetko iné som si mohla kúpiť. Ale bol to zlomový deň, vedela som, že už nebude cesta späť. 

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. července 2019 17:55
@Fleur dekuju za napad-osobne bych to videla na ten AB,zkusim na ni par starych dobrych ze svych zasob,nicmene si myslim ze zasobovana je azaz protoze nestiham policku plenit sama tak toho spoustu "podedi"slo spis o to ji vylozene dat cichnout jak pises-jejiho mladi.
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. července 2019 18:00
Reakce na milacka:

Môj prvý ozajstný parfum bol Cerutti Image, keď som si ho pred mnohými rokmi kupovala, až sa mi ruky triasli, bol v tom čase veľmi drahý a na ten deň nikdy nezabudnem. Aj ma kúpa chvíľu trápila, že koľko korún som utratila za vôňu a čo všetko iné som si mohla kúpiť. Ale bol to zlomový deň, vedela som, že už nebude cesta späť

​Keď pozerám na tú Aube Rubis, ktorou si navoňaná, tak evidentne nebola

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 19. července 2019 19:19

slniecko  posun k Aube Rubis má na svedomí naše parfumové fórum, som mu za to vďačná♥️

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 19. července 2019 20:20