Pamatujete si svůj PRVNÍ parfém?

15. října 2014 21:49
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. července 2019 21:21

Různé druhy Moschusů, jimiž mě zásoboval z Tuzexu můj budoucí manžel ještě za svobodna:)

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 19. července 2019 23:33

Na věneček, na maturitní ples:

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 20. července 2019 07:46

teena-s Sice ani jeden není ten s krajkovým flakonem, pamatuji oba jak s bílou krajkou, tak s černou ( měla jsem osobně raději s bílou, byla to květinová vůně lehce poprášená pudrem, ta s černým už byla taková "večerní" možná že by Habanita odpovídala spíš jí ), ale tyhle dva maminka určitě taky pozná Vionell a Fleur.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. července 2019 08:40
@Poéma díky za obrázky-ukážu a třeba jste se trefily,teď druhá část-co z dnes dostupných vůni"kopíruje"? :D mám na sobě Instant Magic a představuji si že takhle nějak by to mohlo vonět...případně slabší verze v podobě pudrové živáňské Dahlie Noir
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2019 09:46
Reakce na 999:

Anais Anais, dárek od kluka asi v šestnácti :-). A první pořádný, který jsem si koupila sama, byl Poison. A kdyby tenhle původní dělali, tak si myslím, že bych si ho kupovala pořád.

Anais Anais byla taky jedním z mých prvních dívčích parfémů, nádherná, jemná, křehká vůně, milovala jsem i všechny vizuály, flakón...  V průběhu let se vůně měnila, já jsem se měnila... ale v roce 2014 byla uvedena verze Anais Anais L´Original a ta se povedla. Je té původní z roku 1978 velmi blízká a opravdu mě dokáže vtáhnout na moment do minulosti. Nenosím ji, ani jsem si ji nepořídila, ale mám takový už skoro rituál. Pokaždé když odlétám z Prahy, v letištním parfumérii si ji stříknu na zápěstí. Příjemný společník.

Poison byla bomba. Vůně, tak intenzivní, plná, viděla jsem ji i zřetelně poletovat ve vzduchu, jako malé fialové částečky... v místnosti se držela a jiskřila ještě dlouho po odchodu nositelky... Jedna z mých nejoblíbenějších vůní kolem osmnácti.

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 20. července 2019 09:52

domenica To jsi napsala přesně :-). Rodiče věděli, že jsem u nich byla, i když nebyli doma. A tričkem, navoněným Poison, které jsem hodila do špinavého prádla, nasákl celý koš :-).

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2019 10:06

Jinak, já úplně nedokážu s přesností identifikovat ten PRVNÍ parfém. Trochu mi to splývá, líbílo se mi toho hodně, něco jsem měla u sebe v sekretáři, něco vozil tatínek ze zahraničí mamince a já na to chodila, Tuzex...

ale byla to tato skupinka:

První parfémy, které jsem objevila/dostala/koupila si jako -náctiletá / First three perfumes I discoverd/recieved/bought as teenager: Anais Anais, Arrogance, Clin d´Oeil, Ellipse, Janine D, Haute Couture, Magie Noire, My Melody, Poesie, Poison, Shalimar… (plus deo spreje Limara !!, hlavně zelený s plameňákem, žlutý žvýkačkový a modrofialový orientální)

...vytaženo z blogu Guerlinade, kde jsem se snažila zařadit parfémy i do dalších kategorií jakési vzpomínkové parfémové mapy:

http://guerlinade.cz/parfemovy-portret-guerlain-chanel-serge-lutens/

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. července 2019 17:47

Taky jsem měla Anais Anais mezi mými prvními vůněmi. Měla jsem ho moc ráda. Ale i když je Anais Anais l'Original hodně podobná, něco mi v ní chybí. A nebo jsem jiná už já.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 20. července 2019 17:52

blackviolet 

nejspíš obojí

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 20. července 2019 17:56

domenica Asi ano .

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. července 2019 18:44

já jsem, tehdy -náctka, jako velkou svátost dostala sadu miniatur a překvapivě si je docela pamatuju: Anais Anais, Fidji (mám i dnes), LouLou, Paloma Picasso a pak tam myslím byla nějaká Nina Ricci.

sama mám asi chronologicky první vzpomínku, že jsem si kupovala Thais (Puig). a docela mám chuť si to z ebaye ještě ulovit - kdyby se někdo chtěl svézt se mnou, mají tam celkem výhodné dvoubalení

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 20. července 2019 20:41

mitford sister 

lze i tady 

Thais jem nosila v polovině 90.let a pořád váhám, jestli si ho připomenout.

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. července 2019 21:05

jerry vida, moc díky! za tuhle cenu neváhám, budu se tím polejvat na jogu a tak, střídat s body shop white musk

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 20. července 2019 22:35

teena-s Instant Magic znám velmi dobře, Vionell voněl jinak. Našla jsem, že byl nejvíc podobný Pleasures od E. Lauder, ten by měl být k sehnání (  i tady  by ho mohla nějaká dobrá duše mít a poslat vzorek či odstřik ), možná je někde v parfumerii k očichání. 

Pokud bys chtěla risknout a utratit nějako kačku pro vyzkoušení nynějšího Vionellu, který se vyrábí v Německu, tak ho zkus odtud objednat. Nemusí být ale totožný s tím původním.

http://www.nakupznemecka.cz/vipservices/eshop/3-1-Kosmetika/-4-/5/656-VIONELL-Intim-Mild-Deo

Přeji úspěšný lov při hledání.

Offline JitkaV
Avatar
2 příspěvků moje polička 20. července 2019 22:57

mitford sister 

Nebyla v té sadě miniatur jako pátá vůně Guy Laroche Clandestine? 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 20. července 2019 23:05

Kupovala jsem si tuto vůni ještě dalších asi deset let. Když se přestala vyrábět, nesla jsem to velmi těžce.

Offline mitford sister
Avatar
1380 příspěvků moje polička 20. července 2019 23:20

JitkaV ne, to mi nezní ani povědomě. aji jsem si našla ten flakon (i v miniatuře), a nepřijde mi...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 21. července 2019 08:01
@Poéma Moc díky za nápad -zkusím :*
Offline JitkaV
Avatar
2 příspěvků moje polička 21. července 2019 08:36

mitford sister 

Já jsem měla sadu miniatur v této kombinaci, tzn. první čtyři zmíněné plus Clandestine. Bylo to cca v roce 1988.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 21. července 2019 12:20

Jedna z mých oblíbených, svého času