Které vůně z vaší poličky teď nosíte nejčastěji?

20. zaří 2014 19:45
Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 10:10
Reakce na moajli:

Mě to moc netěší... je moc hezkej, ale už bych si ho znova nepořídila.

Offline Venea
Avatar
170 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 11:38

u mě momentálně Tobaco Vanille, Cuir Beluga, lehkou rukou i Tonka Imperiale, SPDV a Velvet Orchid...teď se k nim přidají asi dva nové přírůstky French Kiss a Cuir d Ange...

jinak letos nějak zanedbávám svou skoro signature Instant Magic

pro mě je v zimě strašně těžké odhadnout co si vzít, protože venku je zima, popřípadě i sníh,jenže pak člověk přijde do přetopené kanceláře, jednačky nebo restaurace a rázem je vůně do chladného počasí jaksi na obtíž, máte na to nějaké řešení/fígl? Stává se vám to taky?

Offline jaccckie9
Avatar
13 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 13:51

Cuir Beluga

Boisé Torride

Insolence

Iris Ganache...

A sem-tam niektorú arabskú vanilku.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. listopadu 2014 16:28
Reakce na Venea:

u mě momentálně Tobaco Vanille, Cuir Beluga, lehkou rukou i Tonka Imperiale, SPDV a Velvet Orchid...teď se k nim přidají asi dva nové přírůstky French Kiss a Cuir d Ange...

jinak letos nějak zanedbávám svou skoro signature Instant Magic

pro mě je v zimě strašně těžké odhadnout co si vzít, protože venku je zima, popřípadě i sníh,jenže pak člověk přijde do přetopené kanceláře, jednačky nebo restaurace a rázem je vůně do chladného počasí jaksi na obtíž, máte na to nějaké řešení/fígl? Stává se vám to taky?

Já to někdy řeším kombinací různých koncentrací: lehce se navoněním LHB EdP třeba na kabát a na šálu, do vytopené místnosti pak na navonění vezmu EdT. 

Teď jsem si pořídila L´Instant (po letech jsem na něj dostala chuť) a je mi jasné, že ve vyhřáté kanceláři ho budu muset něčím rozředit, patrně posílím jeho citrusovou složku prostřednictvím Eau d´Hadrien.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. listopadu 2014 13:42

V posledních dnech nejvíc sahám po Kenzo Flower. Zvláštní je, źe po většinu roku si ji nevšimnu, ale jak nastane podzim, začne mě bavit, pořád i po těch letech pořád u mě na políčce přežívá nájezdy nikovek :) .

Offline Henri
Avatar
136 příspěvků moje polička 19. listopadu 2014 19:28

Shalimar a nejvice mi sedi edt. Ta vune je fakt bozska

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 09. prosince 2014 09:24

Amber Ylang Ylang, Cristalle a Shalimar - aj v takom poradí ich často používam. Amber je krásne ženská, po Cristalle siaham, keď potrebujem osviežiť a po Shalimar, keď vonku mrazí a chcem sa ohriať.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. března 2015 10:52

Asi procházím nějakou transformací  ...ale málokdy mám náladu na sladké vůně, které jsem dříve tak milovala. Vlastně celou zimu se jim spíš vyhýbám. Když už sladké, tak Orchidée Vanille nebo Hypnotic Poison (tj. mandle). A jinak spíš:

Dia

Iris Poudre

Bois des Iles

Jasmin Noir l'Essence 

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 01. března 2015 14:33
Reakce na Evanilla:

Dřív jsem taky milovala relativně sladké vůně - libovala jsem si v L, Wish, Hypnotic Eau Sensuelle, Femme de Montblanc... Nosila jsem dokonce i klasickou Ch.Aguilera s tou plastelínovou vanilkou a někdy jsem si ji vážně moc užila. A postupem času jsem tyhle sladké (a to asi ještě zdaleka nejsou tak sladké jak jiné) nemohla nosit a přesunula se jinam - přes lehce starosvětské vůně a květinové mýdlovky až po aktuální stav, kdy si hodně užívám dřevo, ambru a vysloveně svěží vůně, ideálně s něčím nahořklým.

Z poličky teď nejvíc nosím Fille en Aiguilles, Oud Orient a teď to bude asi vlna L'Eau du Temps. 

Jednou za čas mám i velkou chuť na něco echt sladkého, to zatím kompenzuju vzorky arabek, případně Lune de Miel. Ale je to u mě spíš výjimka. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. března 2015 14:40
Reakce na Lalaith:

Jak já bych si přála nosit Fille en Aiguilles! Na teď by byla úžasná, ale já v ní něco nemůžu. Ale ta mi zrovna přijde dost sladká :-)

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 01. března 2015 14:58
Reakce na Evanilla:

Hodně jsem ji nosila na podzim, tehdy skoro pořád, když nesvítilo sluníčko. A teďka v předjaří, kdy nesvítí slunce, ji nosím zase docela dost. Jenom mi i přijde, že kdovíjak moc nedrží... Mám dojem, že jásavé slunečné počasí prostě není pro ni. 

Zvláštní, mě sladká zas tak moc nepřijde, dominantní je pro mě rozhodně jehličí a dřevo, sládne na mě až v závěru, po tom sušeném ovoci. Ale ne nijak drasticky. A pořád mi to přijde jako "nejedlá" sladkost, i když teoreticky tam je to ovoce... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. března 2015 16:20
Reakce na Lalaith:

Fille en Aiguille je nádherná vůně, zrovna včera jsem si ji připomněla posledními kapkami vzorku. Ale nikdy jsem neuvažovala o jejím pořízení - je to pro mě spíše náladová vůně a vím, že bych ji nedokázala nosit dlouhodobě. Je v ní něco přirozeně bezstarostného (jehličí jako procházka lesem) a  zároveň majestátního (kadidlo);  měla jsem z ní trošku schizofrenní pocit.

Momentálně střídám Five O´Clock au Gingembre, L´Instant Magic a přecházím k jarním vůním, které pro mě jsou například Mur et Musc Extreme, Cruel Gardénia.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. března 2015 18:26

Coco 

Allure Sensuelle

Code Ultimate

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. března 2015 18:37
Reakce na Miru:

Miru, máš Coco EdP, nebo EdT? Už delší dobu ji nemohu dostat z hlavy (či spíš z nosu); moc se mi líbí, ale trošku se bojím, abych v ní "neztěžkla" - nenosím žádné trendy oblečení, tak aby mi třeba nepřidávala roky.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. března 2015 18:45
Reakce na Fleur:

EdT.

...Ty a vůní ztěžknout.?

Směšné.!...

Jinak - EdT jsem riskla, protože když jsem tuto vůni zkoušela naposledy - obě koncentrace, líbily se mi, myslím, obě svým způsobem. Resp. vadilo mi, že se mi nelíbí natolik, abych si jednu pořídila, pořád jsem tehdy na ně "vnitřně neměla"...

A tehdy přes ty tóny, co mi v ní vadily, byla pro mě právě EdT snesitelnější, tak jsem to riskla s ní...

A klaplo to.

Lebedím si v tom, jak si jsem za luxusní babu v té vůni.!, a nikdo mě v ní jakoby neotravuje, jsem neokázale Někdo...

(No, šetřím ji, takže kombinuji s Allure Sensuelle EdP.)

Láká mě samozřejmě zkusit znovu i EdP.

Ale

kupříkladu u Coco Mademoiselle mám raději EdT.

Když to sestručním - EdP je na můj vkus příliš chladná... Krásná, ale takový studenější čumák.

A u Allure Sensuelle mám EdP.

EdT je řídká nakyslá voda.

A Chance - brala bych znovu EdT - je taková "mladá", šťavnatá a osvěžující, čerstvá.

EdP jsem sice také měla, ale je těžší. Taková těžká zelenošťavnatěsladká vůně.

Omluva za OT.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. března 2015 21:04
Reakce na Miru:

Díky za odpověď! Já jsem uvažovala spíš o EdP, budu muset Coco EdT znovu vyzkoušet.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 01. března 2015 22:19
Reakce na Fleur:

Doporučuju při zkoušení nevynechat čistý parfém, je úžasný, cítím velký rozdíl od EDP, EDT nemám a tak dobře si ji nepamatuju. Měla bych ji zase vyzkoušet...

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 02. března 2015 07:56
Reakce na Fleur:

Fille en Aiguille je nádherná vůně, zrovna včera jsem si ji připomněla posledními kapkami vzorku. Ale nikdy jsem neuvažovala o jejím pořízení - je to pro mě spíše náladová vůně a vím, že bych ji nedokázala nosit dlouhodobě. Je v ní něco přirozeně bezstarostného (jehličí jako procházka lesem) a  zároveň majestátního (kadidlo);  měla jsem z ní trošku schizofrenní pocit.

Momentálně střídám Five O´Clock au Gingembre, L´Instant Magic a přecházím k jarním vůním, které pro mě jsou například Mur et Musc Extreme, Cruel Gardénia.

Schizofrenní pocit z Fille en Aiguilles? No, když se zamyslím, tak tam možná něco takového někdo může vnímat. Faktem je, že já tu jehličnatost a les neberu jako bezstarostnou prochajdu v lese, přijde mi právě, že je za tím něco mnohem víc (viz recenze). Proto mi s tím souzní i to kadidlo. Taková duchovní pouť hlubokými lesy. 

Five o'Clock au Gingembre mě taky hodně láká, ale spíš zase až na podzim, na léto se mi úplně nezdá. Ale je to krásná vůně, jen se mi zdálo (jen ze vzroku tedy), že moc nedrží... 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. března 2015 13:18

Code Ultimate

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 05. dubna 2015 16:02

Mám teď období lehkejch pižmovek, takže střídám Musc Bleu - Autour de l´iris - Cruel Gardenia - Jersey - Laine de Verre.

Nedávno jsem si na sebe takhle navečer dala Oriental Brulant a málem mě přizabil, nějak už ambru nemůžu mít kdykoli kdekoli jako dřív.