Které vůně z vaší poličky teď nosíte nejčastěji?

20. zaří 2014 19:45
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 19. července 2015 16:33
Reakce na Mirka:

...vím, že jste ji tady chválily...,

kde a za kolik se dá, prosím, sehnat.?

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. července 2015 17:21

V těchto vedrech mi stačí Maze, Shalimar (i mexický) a Samsara, nic jiného teď nenosím. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 19. července 2015 17:42

Vypadá to, že mým letošním hitem do horka bude asi Ivoire, verze 2012 (Balmain). Čerstvá dřevitost a listy - fakt mi voní jako na jaře ulomená a mezi prsty rozemnutá větvička břízy i s listy. V chladnějším počasí (tzn. pod 30°C )  na mně celkem ostrá až "řezavá", v horku trochu zjemní, krásně drží a vůbec se "nerozpadá". Je lineární, ale vedrech to nevadí, spíš naopak.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 19. července 2015 17:47
Reakce na Alena_In:

Maze všichni tak chválí, že budu muset sebrat odvahu a ještě jednou vyzkoušet. Při zkoušce loni v létě na mně tropila hrozné věci

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. července 2015 18:18
Reakce na wiv:

Maze všichni tak chválí, že budu muset sebrat odvahu a ještě jednou vyzkoušet. Při zkoušce loni v létě na mně tropila hrozné věci

Maze je nejkrásnější právě v tropických vedrech, ta její nahořklost je úžasně osvěžující. A taky neskutečný držák, bez problémů na mě vydrží do druhého dne, přežije i sprchu. Ostatní vůně mi v horku mizí rychle, tahle ne.

Jestli chceš, pošlu ti vzorek na vyzkoušení. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 19. července 2015 19:33
Reakce na Alena_In:

Tak teď jsi mě navnadila dokonale. Už jsem našla i vzorek, založený od loňska a hned po sprše jdu na to  Jsem fakt zvědavá, jaká bude MAZE tentokrát; zítra podám zprávu.

PS Děkuji za nabídku vzorku; i když ji nevužiji, je to od Tebe milé.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 19. července 2015 19:50
Reakce na Alena_In:

a to je edp nebo cpo?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 19. července 2015 20:26
Reakce na Miru:

Já se moc po eshopech netoulám, ale měli ji na jahodě.

Marni

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. července 2015 20:42
Reakce na andry:

EDP

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 19. července 2015 21:13

Shalimar edp, Shalimar extrait, Shalimar Cologne, Eau de Shalimar a Eau de Cologne Shalimar. Podle toho, ve které místnosti v bytě si na Shalimar vzpomenu, nebo který z nich mám s sebou venku (většinou edp v kabelkovém flakónku). To prokládám nejrůznějšími vůněmi ve vzorcích, co průběžně testuju. Ideální!

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 20. července 2015 12:20

Mně se do těch největších veder osvědčila N. Rodriguez Essence Eau De Musc, moc ji sice necítím, ale ostatní reagují pozitivně. V její společnosti trávím už druhý týden.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. července 2015 19:33

Já jsem byla první den v práci a ráno jsem se napatlala CPO Arba Wardat. EDT na přiživení se mi do práce nosit nechtěla, tak jsem v práci prohrábla šuplík a zbytek dne přežila s Yardley Lavande. Ná zítra se připravím důkladněji a vytáhnu nějakou ultraletničku, která drží - Aubepine Acacia, Interlude nebo Harmatan Noir.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 20. července 2015 22:12
Reakce na Alena_In:

Hurá! MAZE tentokrán předvědla i mně to, co v ní cítí ostatní  Takže už věřím, že je to vůně o hořkých bylinách, citrusech, i jasmín se zlehka objevil a oud byl jen základem, který nevyčuhoval a ostatní nepřehlušoval. Hezké to bylo. Výdrž vůně je parádní - po 12 hodinách přežila i sprchu  !

Jen pro srovnání, moje poznámky k MAZE z loňského léta :

Maze je pro mne řízný (!!!) oud, oud a oud. Po několika hodinách a několika umytích je to oud, snad s trochou bergamotu a pelyňku.  Paní v Anabisu mi vůni představila jako citrusy, které oud „drží“. V tom případě je to "držení" jako otrokářství.  Pro mne je to vůně, kterou neunesu.

Jako kdyby to psal někdo jiný

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 21. července 2015 09:29
Reakce na wiv:

To je bezva, že ti Maze sedí, asi se k ní musí dospět.

Já jsem to takhle měla se Shalimarem, ještě předloni při zkoušení jsem si říkala, že tohle nikdy a od loňska patří mezi mé nejoblíbenější vůně. Od opovržení k lásce (i obráceně) je někdy opravdu jen krůček. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 21. července 2015 15:48

V těchto horkých dnech nejčastějí sahám po Jil Sander Sun, Chance eau Fraiche a olejíčku El Nabil Royal Gold.

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 21. července 2015 18:21

Poslední dobou se pohybuju mimo civilizaci a pracuju v lese, k čemuž mi nejvíc seděj přírodní vůně a chyprovky. Takže jedu Annick Goutal (Duel je super osvěžující, Encens Flamboyant studeně vyklidněnej a Ambre Fetiche když mi to všecko přijde málo, Mandragora a Chevrefeuille a Rose Absolue se hodily když bylo chladněji) a občas to prokládám Vol de Nuit, Banditem a Safari.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 22. července 2015 12:09

Green, Green, Green, Rose Noir, Green,... a občas tu Pierrovu jachtařskou, ale zjistila jsem, že favorizovaná Entre Ciel et Mer to nějak nezvládá a calone mi leze na nervy.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. července 2015 16:53
Reakce na andry:

Tolik Green ve vedru by mě asi zabilo. Zkusila jsem to s ní před pár dny, ale nějak to nebylo ono. V menším teple se na mně rozvoní daleko líp.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 25. července 2015 17:45
Reakce na wendulka:

já ji do veder nosím už třetí rok. připadne mi osvěžující a mám na ni náladu. a drží (přiměřeně).

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 25. července 2015 19:18

V posledních dnech se voním Balafre (La Maison). Asi je víc pánská, než unisex, ale táák krásná a osvěžující! A připomíná mi dědu.