Voňaví lidé

12. srpna 2014 10:12
Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 08. července 2022 17:50

Daridari musím do některého z parfémových vláken, vybavuju si někde popis "velmi ženský santal" a nevím, k čemu patřil . Nechtěla bych vonět jako indický tyčinky...

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 08. července 2022 17:53

marieu Pre mňa sú obe spomínané úplne unisex a nemám v nich žiadne indické tyčinky, ale samozrejme, vnímanie je individuálne a pokožka tiež

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 08. července 2022 17:57

Daridari indické tyčinky jsem měla ve vzorku Voyage 2015 od Hirama Greena, ačkoliv není samtal ve složení. To jsem nevydýchala.

ale našla jsem, že chci zkusit Santalové od Nishane...

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 08. července 2022 18:05

marieu Santalové mám stále zozname, že chcem tiež vyskúšať. Trochu ju prirovnávajú k Samsare, tú si mala? tiež santal, hoci nie už tak výrazný ako v pôvodnej verzii. Ale je to krásna vôňa a práve horúčavy jej veľmi svedčia

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. července 2022 18:20

marieu Mně ten Lutensův Santal Majuscule indické tyčinky rozhodně nepřipomíná, je hebký a téměř jedlý, trošku do oříškova. 

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 08. července 2022 18:30

Fleur ano, četla jsem, že jsem spíš gurmánský. Nepsala jsem o souvislosti mezi Lutensem a tyčinkama, to je jen  nějaká moje obecná představa o santalu a tyčinkách. Santalovky nemám vyzkoušené vůbec, ani tu Samsaru- mám zásadní nedostatky ve znalosti klasiky. 

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 09. července 2022 16:47

marieu pokud nechceš vonět jako tyčinky - já naopak ano, takže můžu poskytnout poměrně rozsáhlý seznam toho, co asi nechceš Jinak Samsara/Santalové (už nevyráběná)/Santal Majuscule je úplně jiný typ santalu než Santal 33. Pokud bys raději takový "čistý" santal (ve smyslu hygienicky čistý a bez tyčinek) ve stylu Le Labo, zkus např. Tam Dao od Diptyque, podle mě lepší Santal du Pacifique od Perris nebo Radio Bombay od DS & Durga (pozor na měděné trubky - mě tam baví). Případně takovou mléčně zeleně vlahou verzi - Hermessence Santal Massoia.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 09. července 2022 16:53

andry no ale teda děkuju hezky za přehled!! Tam Dao mě neoslovila, ale vylovila jsem ještě Piano Santal od L'Orchestre Parfum. Dlouho jsem nic nezkoušela, tak budu mít zas na co se těšit.

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 09. července 2022 16:59

marieu osobně nemám ráda Tam Dao ani Santal 33, všechny ostatní zmíněné vůně se mi nějakým způsobem líbí. Piano Santal je taky ta hladká netyčinková verze.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 09. července 2022 18:23

marieu Piano Santal od L'Orchestre Parfum mám flakón,  ak sa ti zapáči, môžem poskytnúť odstrek.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 10. července 2022 08:39

Biely kvet děkuju za lákavou nabídku, píšu SZ. 
Včera jsem zašla do COSu pro trička a cestou se stavila v Ingredients pro pleťové sérum a tvářenku (mám ráda ten interiér a úplně zbožňuju ten podkres pračím zpěvem) a co se nestalo? Vybrala jsem si random vzorky od Le Labo a už si brousím zuby na Tonku 25 bez tonky

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. července 2022 08:47

marieu ...a jaké sérum, prosím.?.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 10. července 2022 09:17

Miru vitamin C od Onest. Dá se objednat normálně online, ale ráda jsem si tam došla.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 10. července 2022 09:39

marieu 

...aha, děkuju

Mně značka Onest nevyhovuje, měla jsem krém a ještě něco a pleť po tom děsná.

Ale nákupy v těchhle buticích také zbožňuji!.

Jo, a také máš štěstí, že na Tobě vůně od Le Labo drží. Na mně to jsou efémérní dílka. Což mě mrzí, protože se mi tam pár vůní líbí...

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 24. května 2023 11:05

V pondělí na Želivského dáma v krásných zelených šatech nádherně voněla Lost Cherry.

(A já jí asi zase aspoň trochu potřebuju...

jerry , máš ještě prosím?)

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 24. května 2023 15:21

Sweet Potato 

Mám

Já měla L.Ch. teď 2 dny na služební cestě a tohle počasí jí opravdu svědčí.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 31. srpna 2023 23:03

Neuvěřitelné. Ráno přišla pacientka navoněná LVEB, na ostatních mi to nijak nevadí a jsem ráda, že vůbec něco. Po ní paní doktorka (jako pacientka) s nějakou příjemnou vůní, nevěděla co to má, ale dobré to bylo. 

A najednou paní, strašně příjemná vůně, pořád si říkám, co to má. Tak ona, že z Vavavoom a hned mi to došlo Portrait of a Lady. Tak se paní rozpovídala o tom, co má ráda a mně voněla ordinace až do oběda. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 01. zaří 2023 10:58

Renusatko Tak to je hezké. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 01. zaří 2023 11:06

Renusatko To se pak jinak pracuje, co?

Offline jerry
Avatar
8992 příspěvků moje polička 20. října 2023 13:54

Včera navečer poloprázdný autobus MHD krásně provoněný BR540 - byla to asi nějaká arabská mutace, protože to vonělo moc hezky a bylo to malinko jiné (hladší, sametovější).