Voňaví lidé

12. srpna 2014 10:12
Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 16:57
Reakce na Panenka:

já si myslím, že na oblečení nezáleží. voním se tím, co voní mě a na co mám právě náladu. snažím se to s vůní nepřehnat. a na ostatní kašlu. jediný ohled který mám, tak na kolegu, kterému některé vůně vadí. tak je do práce nosím méně často.

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 18:31
Reakce na razorblade:

Já si teda vůni přiděluju podle nálady, teď třeba kontinuálně celý léto 'jedu' v Chanel N*19 poudre, a ty co sem měla jako letní loni, nemůžu ani cítit. Jenom doufám, že sem nikomu žádnou vůni nezošklivila tím, že jí mám na sobě zrovna já..a teda moje hezká kolegyně se voní něčím mainstreamovým, co mi ale děsně nevoní, a ta vůně zůstává v tý práci pořád  pro mě peklo tam chodit..

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 18:44
Reakce na Panenka:

To nesmíš brát tak doslova  Ale každej má nějakej svůj styl... a navíc, i vhodnej kontrast je dobrej. 

Na to se asi nedá napsat nějaký pravidlo, to se musí zažít, když se parfém k dotyčný nehodí (a to se pozná rychle, hlavně v tý mhd ). Taková ta typická baba s květákem a nadváhou, v umělohmotným vytahaným triku a tesilkách, zlitá Diorissimem například... naopak pubertální vychrtlina s akné, jíž z minisukně leze kostnatá zadnice, politá mocně lavýbelkou... Ale žádnej zákon na to není, samozřejmě 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 19:19
Reakce na Ounz:

Ja jsem teda rada, ze tech par zenskejch, co potkavam na chodbe, se voni. Oproti nekterym panum, kteri smrdi cigaretama a zatuchlinou na sto honu :D na patre mame dve takovy starsi zensky, ktery na sebe hrozne dbaj, a ty pouzivaj jiz zminenou lavieebelku a ta druha ma asi nejaky jadore. V jednom kanclu jsou jeste nejaky mladice nastrojeny, z tech ale nic necejtim, zvlastni. Po mne to nekdy musi bejt utrpeni jit po chodbe :D kor kdyz jsem minulej tejden zahorela po serge noire a v tom teplu se z nej vubec nestala hladka korenena vune, ale bylo cejtit jen kadidlo. Sedela jsem za stolem a pripadala jsem si jak v kostelni lavici :D jsem dumala, co si o mne okoli musi myslet :D

Offline Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 19:22
Reakce na razorblade:

Já sem taky ráda, že někdo pěkně voní, ale mám nějak citlivej čenich a něco mi vážně smrdí a vnímám to dost intenzivně pak. Kadidlo by mi ale nevadilo, vadí mi takový ty 'cukernatý' vůně, nebo jak to říct, takový bolavě sladký..

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 20:47

U nás v práci si taky užívám pěknejch závanů, chodby jsou plný hezkejch vůní. No aby ne, když jen zaměstnanců (z nichž jsou baj vočko tři čtvrtiny tetin) je bezmála dva tisíce...

Ale co mi příšerně pije krev, je takový to kolektivní chování (nic proti kolektivním šatům zde ) - vedoucí například k tomu, že na personálním oddělení většina používá mně nesnesitelnou Eternity 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 31. srpna 2017 21:12

chmchm mě nenapadlo ladit vůně k oblečení, ale k denní době, příležitosti a náladě - takže vlastně ano, protože přesně podle toho ladím i to oblečení:P třeba Angel je pro mě vyloženě večerní vůně, taková vhodná na ples a podobné příležitosti - zároveň ji ale použiju i ve dne když se tak chci cítit, když si chci navodit náladu že jsem krásná neodolatelná dáma v dlouhé róbě (=když mám depku voním po cukrové vatě:DDD

lidi kteří voní na dálku, obzvlášť během dne, v práci, mi docela vadí. denní vůně by pro mě měla být "krotká" a drže se svého pána/paní, tak aby byla cítit až třeba při podání ruky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 07:15

Zrovna Angel jsem před chvílí zavětřila na chodbě a doslova mě to pohladilo po duši. Sama ho brzy opět vytáhnu po letním spánku.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 09:15
Reakce na barbucha:

Dobře, já se tedy uklidním a jedu si dál to svý.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 09:58
Reakce na barbucha:

... nebo Bright Cristal na paní středního věku, konkrétně krátkovlasý omelírovaný padesátce v softshelový bundě (protože je to verzáče, tak to chtěla k ježíšku). To mě tak zrovna napadlo, protože přesně takovejhle případ jsem potkala jednou před vánocema ve Fannu. Ženská s manželem, kterej při placení prohlásil - doslova cituji - "mámo, tak už budeš mít to verzáče."

To je asi přesně to - nosit něco na efekt. Pokud někomu něco "prostě voní" nebo na to má zrovna náladu, tak je to intuitivní výběr a ladí to. Já bych třeba řekla, že takové Caleche nijak zvlášť nekoresponduje s mým vzhledem, ale prostě se hodí k tomu, jak se vnitřně cítím.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:38
Reakce na barbucha:

...no, tak já nedávám ani kolektivní šaty, ani boty ani vůně ani nic.

Pokud zrovna něco "frčí", tak mám v sobě blok, nejde mi to koupit si, byť mi to sluší, líbí se mi to.

Počkám nějaký čas, až je to alespoň trochu "out", a pak pořizuji.

(jasné, záleží na osobě, osobnosti, jak se k ní to či ono hodí, v čem se cítí dobře).

Včera v práci na jedné ženě Angel.

Bože!, to je taková klasika, krásná vůně, ale k ní to prostě nejde, nejde...

Jak píše Dalia, pomalu přichází jeho nejlepší čas, taky bych ho zase brala...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:46
Reakce na Hoolinkah:

"nebo Bright Cristal na paní středního věku, "

jaj takhle jsem mohla dopadnout kdybyste se me neujaly!:-))

(mne teda ta avivaz fakt voni, na verzace dlabu, akorat jsem sama citila ze uz to nejak pro me neni...)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:57
Reakce na Miru:

Mám to podobně. Na jaře jsem si zkoušela krásné zlaté tenisky, značkové, pohodlné, jak bačkůrky a ještě ve slevě, za pár korun. Prodavačka mě přemlouvala, ať si je vezmu, jen jsem vrtěla hlavou, zlaté? jsem se nezbláznila, přece, teď to nosí každý.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 10:58
Reakce na Mirka:

...jo, přesně.

Ta stádovost se mi vnitřně příčí.

Rozumím Ti úplně.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:01
Reakce na Miru:

Nejhorší je, když se v podstatě nic "mimo" nedá sehnat, u bot se to stává nejčastěji. Před 20 lety nic, než platformy, před 5 v létě jedině gladiátorky.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 11:41

co mas proti bright crystal na panich stredniho veku? :D vmoje matka ma bright crystal moc rada (ted ho zrovna na policce teda nema) a je pani uz vic jak stredniho veku a myslim, ze k ni docela sedi, protoze jeji nejoblibenejsi uniforma je dzinova nebo platena sukne a tricko, v zime sukni vymeni za kalhoty a prida tenkej propinaci svetr. takze proste takova obycejna duchodkyne s obycejnou vonavkou (ted pouziva takovou tu kulatou cerutti co ma v nazvu cisla, to je taky tak standardne prijemne vonici vonavka)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:05

"jaj takhle jsem mohla dopadnout kdybyste se me neujaly!:-))"

Tak já si netroufám trvdit, že to v žádným případě nejde. Moje mamka zase jeden čas nosila L de Lolita Lempicka. Spíš to prostě nefungovalo v tom konkrétním případě, co jsem popsala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 01. zaří 2017 12:13
Reakce na razorblade:

nic proti nim nemam jen to nechci byt ja:-)

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 21:51

Beluga v Bukuresti v metru :-o 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. zaří 2017 14:32

Ráno před školou kratičký moment, kdy jsem ucítila Hypnotic. Nejsem si ani jistá, jestli se mi to nezdálo. Ovšem vzhledem k tomu, že v mém novém působišti se s navoněnými lidmi setkávám mnohem častěji, tak bych věřila, že to nebylo jen zdání.