Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 15:03
Reakce na razorblade:

chapu. na me je prave spis jasavy, lehky kvetinkovy, oproti "klasickym" pudrovym kosatcum, ty vubec to je jasny

lalique se nemuzu dockat az zkusim:-))

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 15:46
Reakce na Korsičanka:

To je velká škoda:(( Nechceš se pochlapit a napravit to?:) Čím víc zpráv o něm, tím lépe!

už to nejde,  už nejsem v Praze

Offline Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 15:50
Reakce na janejane:

Aha, tak to zkusím já ve středu:)

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 17:57
Reakce na razorblade:

Hugo Boss Femme 2006

The Scent for Her

Ma Vie Pour Femme

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 07:21
Reakce na janejane:

Ale zase někdy budeš, viď? Tak to máš jako bojový úkol, bobříka zkoušení (a běda, jak nepodáš hlášení!) .

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 09:45
Reakce na Fleur:

Oj, když říkáš náčelníku,  provedu (příležitostně)! 

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 21:26

Prosím, poraďte vůni pro 10letou dívku.

Co třeba Laura, Ny Name, 1881, co myslíte? Máte nějaké jiné tipy?

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 22:56

yoyo nemá nejakú obľúbenú postavičku? Či chce "dospelácku"?

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 16. prosince 2017 23:30

slniecko

Chce dospěláckou. Dětské flakony ani vůně se jí nelíbí.

Zkoušely jsme spolu vůně v drogerrii,  u většiny vůní prohlásila, že se jí z nich dělá špatně a některé že jsou jako shnilé ovoce. 

Na papírku jsem jí dala ovonět pár vůní, líbila se jí právě třeba My Name, ale říkám si, jestli to na 10leté nevyzní  divně.

Zatím má Burberry Baby Touch, kterou jsem já nevyužila, tak jsem jí ji dala.

Taky se jí hodně líbila Mademoiselle Ricci ze vzorku, ale asi se nepřenesu přes ten kýčový flakon.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 00:05

yoyo má recht.

No, to je problém, dieťa s dobrým vkusom . Akože, s flakónom by som sa tak netoto, trocha gýču k malej princeznej je ok, lepšie nech si to užije teraz ako v tridsiatke:).

Hm, teplá, hustá, drevitá ruža...no, s tým bude 10-ročné dieťa pôsobiť trochu zvláštne., ale ak sa jej páči niečo takéto, tak potom Laura, alebo 1881 sa jej nemusí páčiť.

Čo takto sa odraziť buď od tej ruže, trebárs AA Flora Rosa, púdrovejšiu Ombre Rose od Brosseau, Roses des Reines od L´Occitane, niečo od Penhaligon´s - trebárs Peoneve, niektorú z Feerie od Van Cleef & Arpels (trebárs Rose des Neiges, alebo Rubys - len pozor, tam 30ml flakóny nemajú vílu!).

Alebo ísť do hustejšej, ale do olejovej arabky, tie oleje sa držia omnoho viac pri tele, tak to môže byť "dospelejšia" vôňa a majú úplne rozprávkové flakóny.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 00:15

yoyo A ešte som si čuchla k odstreku My Name a myslím si, že by nevyznela divne, je to taký sladší púder, na dieťati podľa mňa púder pôsobí pomerne priridzene, kozmeticky, pravdepodobne by si okolie mohlo aj myslieť, že ide o krém, alebo aviváž.

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 00:44

slniecko

Arabky asi ne.  Zkoušela jsem sice jen zběžně, asi jsem měla smůlu na druhy vůní, ale nechytly mě.

Jinak tedy jsem uvažovala v poněkud nižší cenové relaci, dejme tomu do 500,- max. 600,- Kč za menší flakon, přeci jen pro dítě ...

S těmi růžemi jsi mě přivedla na myšlenku - co Balenciaga Rosabotanica? Není to tedy hustá růže, je svěží, ale myslím, že mám vzoreček, źítra si ji připomenu.

Některá AA by asi taky šla, ale přeci jen už je dražší.

Díky za nápad s Van Cleef & Arpels, na ty jsem nepomyslela, přitom mají levné a dobré vůně, to je moc fajn tip. Konkrétně vůně, které jsi zmínila, zrovna neznám,  ale pročtu recenze a možná v Elninu bude něco i k vyzkoušení.

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 00:50

slniecko 

Takový dojem mám z My Name taky, že voní jako krém a drží se u těla.

Offline luciole
Avatar
1091 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 00:56

yoyo 

Dceři v tomto věku se líbí Mûre et Musc Extrême od L'Artisan Parfumeur (vůně ostružin) a voní na ní moc hezky.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 01:27

yoyo The Body Shop má vydarené vône v nižších cenách a (niekedy) aj pekných flakónoch.

https://www.thebodyshop.com/en-gb/fragrance/eau-de-toilette/atlas-mountain-rose-eau-de-toilette/p/p000477

https://www.thebodyshop.com/en-gb/fragrance/for-her/white-musk-smoky-rose-perfume-oil/p/p000464

len pozor, keď som z tejto rady objednávala z Elnina, prišiel mi obyčajný hranatý flakón.

Rosabotanica je fajn, skôr sviežejšia. Veď skús ju nechať ovoňať, uvidíš.

Tie VC&A, ktoré som písala, tak tá ruža je taká vyslovene jemne avivážová (mám ju v zime rada ako takú pohodovku) a Rubis je dosť ovocný bonbón. Tie som vyberala vyslovene aj s ohľadom na flakón pre malú slečnu. Inak aj tá 30-tka bez víly nie je úplne odveci, ale keď raz vieš, že ako to vyzerá s vílou...

50ml:

https://www.parfumanie.cz/files/perfumes/4908.jpg

30ml:

https://cdn.idealo.com/folder/Product/1564/8/1564842/s1_produktbild_mittelgross/van-cleef-arpels-feerie-eau-de-toilette-30ml.png

inak milé sú aj klasická modrá (fialky) a ružová (čerešňový kvet), stoja za vyskúšanie.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 07:33

yoyo A co nějaká citrusová či květinová od Yves Rocher?

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 10:57

luciole Na tu jsem si taky vzpomněla, ale dcera už už měla (možná ještě má zbytěk) ostružinu od Yves Rocher, tak hledám jiný tip vůně.

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:11

Fleur Yver Rocher vůni už měla, tak asi radši jinou.

slniecko  Tak Rosabotanica se nelíbí. Na VC&A a Body Shop mrknu.

Ale vypadá to na tu My Name, líbí se jí, prý je nejhezčí z toho, co jsme zatím zkoušely, cena taky jde.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 11:29

yoyo My Name je naozaj pekná, až sa prestane definitívne vyrábať Love, Chloé tak na ňu možno sama prejdem.

Offline yoyo
Avatar
48 příspěvků moje polička 17. prosince 2017 14:19

Ještě vybírám vůni pro paní ve věku 65 let, signature vůně Poison (mnoho let, takže původní i současná verze), další velmi oblíbená vůně je Jil Sander Sun, dále nosila Hypnotic Poison, Coco EdT, SPI, kdysi dávno Chanel 5 (asi EdT, ale jistá si nejsem).

Uvažuji o Gucci by Gucci EdP nebo Addict EdP. Co myslíte? Máte jiný návrh, kterým směrem se vydat? Nejlépe něco běžně sehnatelného v českých eshopech nebo parfumériích.