Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 16:59
Reakce na Dahllie:

Me taky napadla Verveine od Fragonard... Skoda, ze uz se nevyrabi Verbenas of Provence/Jo Malone, ta byla skvela, podobna je Lemon Tart, ale neni to ono...

Offline Veronicka
Avatar
5 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 13:12

Já měla Bvlgari Omnia Crystaline  poprvé (kupvaná v parfumerii)nádherná mladistvá, lehká vůně a podruhé něco obyčejného mýdlového ne moc příjemného to použít, nechápu, kupovala jsem na parfums dnes notino.  

Offline Veronicka
Avatar
5 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 13:14

NafNaf - jako pubertačka jsem jí měla nevybavuju si už moc dobře její vůni...taková zvejkačková? Bonbonková?

Offline Veronicka
Avatar
5 příspěvků moje polička 03. ledna 2017 13:19

Já teď mám DOMiNICO DE CAYO Women (oranžová krabička) a ta je taková sladší-teplé ovoce ale není to klasika ovocněnka s květinkama je v ní ještě neco co tu sladkost přetluče, takže je taková lehoučká se zajímavým dozvukem. Já teda nevím k čemu bych jí přirovnala ale lidi se mě ptají jestli to není MaxMara. Tak si budou asi tyto dvě nějak podobné, nevím.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 02. června 2017 15:44

Hledám parfém, který by voněl jako dřív vonívaly krémy nebo mléka na opalování. Existuje léto a pláž ve flakónku?

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. června 2017 15:51
Reakce na Sweet Potato:

Nemohl by tenhle požadavek splňovat Sun? Aspoň já ho takhle vnímám...

Fragrantica: https://www.fragrantica.com/perfume/Jil-Sander/Sun-618.html

A léto ve flakónku prý bývala Dune, ale ještě před reformulacemi. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. června 2017 16:02
Reakce na Sweet Potato:

... napada me Estee Lauder Bronze Goddess /2015/...

Pro me naprosto autentickou vuni opalovaciho kremu ma Maison Margiela Beach Walk... /proste mleko na opalovani s kokosovou vuni/

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. června 2017 17:37
Reakce na Sweet Potato:

Skús vône s ylangom.

V tejto sekunde som nejaká pripečená a žiadna ma nenapadá, ale sú ich mraky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. června 2017 18:40
Reakce na Ellen:

Já cítím vůni opalovacího krému díky tiaré v Terracottě.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. června 2017 18:53
Reakce na Fleur:

S Terracottou jsem si úplně neporozumněla. Ale máš pravdu, nějaký takový tón se mi tam mihl... ale rychle vzal za své. :(

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 02. června 2017 19:30

Zjistila jsem, že se mi letos nějak hrozně líbí vůně grapefruitu. Takže hledám nějakou vůni s převládajícím grapefruitem. Mám Pamlelune a jsem z ní nadšená. Poradíte mi nějakou další?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 02. června 2017 19:40
Reakce na Yvraine:

Z mainstreamu Jour d´Hermes (i Jour d´H. Absolu). A vlastně od Hermes i Eau de Pamplemousse!

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 02. června 2017 20:44
Reakce na Yvraine:

Pomélo Paradis(Atelier Cologne) tam cítim len ten grep, nič iné. Mohla by sa ti páčiť možno aj Blu Mediterraneo -Arancia di Capri(Acqua di Parma) 

A myslím, že grepový soliflor  má určite aj Demeter , ale ten som neskúšala.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:47
Reakce na Sweet Potato:

Hledám parfém, který by voněl jako dřív vonívaly krémy nebo mléka na opalování. Existuje léto a pláž ve flakónku?

Ještě mě s odstupem napadl Summer Splash (Lancaster)... není to nic sofistikovaného, ale to bych u letničky ani nehledala... rozhodně je příjemná a fajn, není to sice vůně opalovacího krému, ale léta určitě. Nepřijde mi tak tuctová, jak ji hodnotí jerry. Ale je tedy pravda, že jerry má načicháno nesrovnatelně víc než já... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 03. června 2017 22:53
Reakce na Ellen:

Děkuju za rady tobě i ostatním. Pro začátek zkusím Sun - obal je dost sugestivní.

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 03. června 2017 23:13
Reakce na Sweet Potato:

Sun určitě vyzkoušej, je to nádherná letní (a nejen letní) vůně s neskutečně dlouhou výdrží a moc nestojí. Pokud by se ti zdála příliš "mastná", vyzkoušej Sun di Gioia (Armani), také spadá do kategorie "vůně opalovacího krému", ale je vzdušnější. A jak píše slniecko, vyzkoušej vůně s dominantním ylangem, mně se velmi líbí Ylang in Gold (M. Micallef).

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 10:45

Jéé, diskuze pro můj problém. Ráda by si pořídila nějaký parfém, vůbec tomu nerozumím a z vybírání na mě padají mdloby. Velmi mě ale zaujala vůně z Avonu: Attraction (složení: ostružina, mošus a vanilková ambra). Nevíte někdo o nějakém parfému, co by voněl podobně?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 10:52
Reakce na Grizzlin:

Ostružiny a mošus jsou velmi pěkně zpracovány v Mure et Musc od značky L´Artisan.

Vůně je běžně dostupná i v internetových parfumeriích v ČR.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 15:17
Reakce na Grizzlin:

Amethyst (Judith Leiber) kúpiť sa dá aj tu https://www.notino.cz/judith-leiber/amethyst-parfemovana-voda-pro-zeny/

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 23:32
Reakce na Martula:

Děkuji.