Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:10

a poradíte i parfémovému zoufalci? parfémy mi nesmrdí, bohužel ale mám sama špatný čich, takže na sobě parfémy cítím naprosto jinak než okolí, a navíc mám špatnou kožní reakci, takže se na mně mnoho vůní mění na strašlivý puch 

i přes tyto překážky jsem zatím našla některé, které mi sedly, a potom různé, které mi skoro voní, ale ještě to není ono, a ráda bych zkusila něco podobného.

dobře se na mně rozvoní pivoňka, proto mi sedí london od burberry. fakt moc mi voní ford sahara noir, ale neodvažuju se to nosit na běžné nošení, asi bych někoho porazila. navíc se prý ruší   též dior duna a dior dolce vita jsou mi příjemné.

takže víceméně těžší parfémy. dost nesnáším vanilku a takové ty současné různé květinkové moderní vůně, které mi voní všechny stejně.

ráda bych si koupila něc jiného než ten london a prostě...nenacházím :( skoro jsem si koupila instant od guerlain, ale na třetí pokus se mi zdálo, že mi v něm něco vadí a nakonec jsem to vzdala.

takže vlastně asi hledám něco typově jako ty diory, ale současně trochu víc lehkého. žádné svěženky, žádné alieny (to jsem zkusila jednou a poprvé mě z vůně bolela hlava), žádné tuctové novinky. třeba aqua allegoria pamplelune a podobné mi voní hodně, ale nevoní mi na mně, nebo spíš asi nechci tak vonět, pokud to někdo pochopí :) nevím, jak to vyjádřit.

ps: mám ve vůni ráda skořici, mandarinky, med, koření, lesní tóny, ovoce (černý rybíz by byl úžasný, nebo něco jako seriózní i love love moschino :D ono samotné je strašně sladké, ale jeho základ mi přije příjemný).

vkládám do vás poslední zbytek naděje 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:29
Reakce na Jiná Realita:

Sahara Noir neruší

(vetsina lidí, co kritizuje druhé, ze moc nebo divne voní, bude kritizovat porád. Oni totiz povazuji vuni za jakysi zbytecny nadstandart. Clovek na urovni bud druhemu vuni pochvali, nebo mlcí, kdyz se mu nelibi. Lidi, kterí si "zaslouzi" kritiku, ze jejich vune jenooravdu silna, je zlomkove mnozstvi)

Takze - mas dobry vkus, Tom Ford... A urcite bych od nej zkusila dalsi vune, byt Tebou.

Dolce Vita, Dune - lety proverena krasna klasika.! Super.

(skoda, ze uz nevoní jako driv, ale porad jsou velmi dobre).

Kdyby jsi mela pocit, ze mas silnou vůni(ale na tohle tema ja bych se mohla rozhovrit, co to je davka parfemu...),

tak strikni jen vzadu na krk pod vlasy a na hrbet ruky, aby jsi si mohla k vuni na ruce dle libosti privonet a Tcoji vuni uciti jen nekdo, kdo bude hooodne blizko...,

nebo do konecků vlasů, nebo na lem kalhot, sukne, nebo striknout pred sebe a vstoupit do vonave sprsky...

Ja spis resim, kam se vsude navonet 

da...

Vsude..., mam rada impregnaci...

(holt, porad je "normalnejsi", kdyz nekdo puchne potem, než ze voní...)

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:35
Reakce na Jiná Realita:

Sahara Noir je krásna a tak silná, že to balenie, keď sa kúpi teraz njaký čas vydrží...

Keď sa dobre rozvonia pivónia, čo tak skúsiť niektorú z Pivoine od  L'Occitane?

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 11. října 2016 21:36
Reakce na Miru:

Sahara Noir neruší, ale bohužiaľ Saharu Noir rušia

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. října 2016 06:59
Reakce na Jiná Realita:

Zkus třeba:

Amber Absolu Tom Ford

Tobacco Vanille Tom Ford

Noir Extreme, Noir Pour Femme Tom Ford

Japon Noir Tom Ford...

Bois d' Armenie Guerlain

Cinéma YSL

Dior Homme Intense

Dolce Gabbana The One for Men

...a když pivoňky(ty také miluji, ale presne jak pises Ty - je spousta vůní, které na druhých přimo hltám, nemohu se jich nabazit, ale na sobe je nesnesu, jakoby me rozciluji/"jsou mi málo...", 

tak z kvetinových

Champs- Elysées EdT Guerlain

My Name Trussardi EdP(původní)

Chanel No.5 L'Eau - letošní novinka

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 12. října 2016 19:48

Zeny odbornice, prosim, existuje neco, co voni podobne jako PG Intrigant patchouli?

 nebo neco, kde je citit tohle?

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 13. října 2016 12:52
Reakce na Luna:

Skúsila by som na tvojom mieste Nemat Nag Champa

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. října 2016 13:22
Reakce na slniecko:

to vypada jako velka divocina, to zkusim nekde ocichat, dik. :)

Offline barbucha blogger
Avatar
30492 příspěvků moje polička 14. října 2016 22:01
Reakce na Jiná Realita:

To je teda zadani  Preferujes tezsi parfemy, ale radsi bys neco lehciho... kvetinkoveho nic nechces, ale pivonka ti voni... to je jako ta pohadka "jdi tam, nevim kam, prines to, nevim co" 

Ted nekdy tady byla rec o Grain  de Soleil - mas tam tu skorici, a vune je to vydatna dost, a tuctova neni.

Nebo bys mohla nekdy zkusit nejakou z rady tech Merveilles od Hermese, treba zrovna L´Ambre des Merveilles. Maji tu vyhodu, ze jsou lehce dostupny,  k vyzkouseni (v Sephore apod.). a ke koupi i na internetu.

Nebo lehci Eau des Merveilles.  Tam bys mohla najit i ty lesni tony. Obecne jsou to moderni, prijemny a zajimavy vune. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. října 2016 22:29

děkuji všem za tipy, já vím, že je to se mnou těžký 

Offline selenka
Avatar
7 příspěvků moje polička 15. října 2016 11:49

Poradí mi niekto prosím niečo, čo vonia ako Aigner Black (Etienne Aigner)? Skúšala som veľa iných podobných zložením, ale na mne sa vône kazia. Ale možno som hľadala podľa zlého kľúča, tak tu prosím o radu skúsenejšie.

Ďakujem

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. října 2016 15:03
Reakce na Jiná Realita:

Souhlasím s tipem od Miru na Amber Absolute (Tom Ford). Ta je nositelnější verzí Sahary Noir a vlastně z ní vycházela. Ale pozor, ta se vrátila pouze v limitované reedici (klasická výroba skončila někdy před 3 lety). Nicméně v Praze v Douglasu v Palladiu a snad i ještě Na Příkopech ji pořád mají, že se dá vyzkoušet i koupit.

Japon Noir od Forda se nevyrábí už přes tři roky. Tu už jako jedinou neseženeš. Ty ostatní ano.

Pokud se ti líbí původní Dune od Diora, doporučuju zkusit LP No. 9 (Penhaligon´s), v případě Dolce Vity zase Arles (Morph) - tu je možno očichat v Odéru v Černé Růži v Praze.

Offline Muslik
Avatar
185 příspěvků moje polička 18. října 2016 22:20

Prosim, pekne prosim, daly byste mi tez nejake zajimave podnety na parfemy?

Parfemove se stale trochu hledam, vetsinou nakupuji takovy ten asi nenapadity stredni proud na letistich, nejsem velky experimentator a spravnou parfemovou terminologii neovladam (takze omluvte prosim muj mozna zmateny popis preferenci). Obecne neholduji sladkym vunim, bombonum a tlamolepum (i kdyz nejake, zejmena darovane, bych doma na policce tez nasla) a takovym tem lehkym svezim vodickam a kolinskym.

Pri dotazu na oblibenou vuni bych asi bezprostredne odpovedela 1) Dior J'Adore, 2) Opium, 3) Channel No. 5. (Dale okrajove i obecne Poissony od Diora, Jasmin Noir Bulgari.) Za me tedy spise takove ty tezsi, sviravejsi (?) vune.

Nevim vlastne, jake z techto vuni lze udelat zavery z hlediska mych preferenci, spravne to asi nepojmenuji. A rada bych se inspirovala nejakymi tipy, ktere by se blizily tomu Opiu ci Dioru. 

Online delinka81
Avatar
7 příspěvků moje polička 20. října 2016 14:21

Dobrý den, dokázaly byste mi poradit parfém podobný l'eau de dolce vita?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. října 2016 23:47
Reakce na Muslik:

Zrovna před pár dny jsem zkoušela Maharanih Intense (Parfums de Nicolai) a okamžitě mě napadlo, že ta by se určitě mohla líbit těm, kdo mají rádi Opium. Ale ta se bohužel nedá vyzkoušet ani v Praze, jedině vzorek ze zahraničí.

Ale zajímavou a sehnatelnou alternativou k Opiu je určitě Kobako (Bourjois).

Pak mě napadá holubičková L´Air du Temps (Nina Ricci). Ta v sobě má jak karafiát, který je v Opiu, tak je i mýdlová jako Chanel No. 5. V našich českých řetězcových parfumériích jsem jí sice už dlouho neviděla, ale od té by neměl být problém sehnat vzorek na parfums (dnes už teda notino). A koukám, že jsi z Prahy. Tak to mám pocit, že v jejich prodejně ve Florentinu jsem snad ten tester zahlídla a v elninu v Černé Růži snad taky.

Možná bys i mohla zajít do Insitutu Guerlain v Dlouhé a zkusit tam L´Heure Bleue v koncentraci toaletní voda a pak klidně i EdP a čistý parfém, pokud sneseš tu toaletku.

V Douglasu můžeš teoreticky zkusit Vitriol d’œillet (Serge Lutens).

Z klasických aldehyhovek pak můžeš zase v tom Guerlain Institutu zkusit Liu.

Další klasickou aldehydovkou je Arpege (Lanvin), Caleche (Hermes) a rozhodně Vanderbilt (Gloria Vanderbilt), což je výborná aldehydovka, která se dá sehnat za pár korun v DM Drogerii.

To jsou ale všechno tipy jen k 2 a 3. K J´adore existuje alternativa Belle de Nuit od Fragonardu, ale s tím už v Pánské Pasáži skončili před pár lety.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 23. října 2016 23:53
Reakce na Muslik:

Opiu - milovala jsem tu vůni - se příjemně blíží Fate od Amouage. Vykoušet ji můžeš v Ingredients (nebo si nechat poslat vzorek).

A zastavila bych se u police s vůněmi Hermes (nebo v butiku značky v Pařížské). Taková Caleche (mýdlová, typově spřízněná s Pětkou od Chanelu) nebo super elegantní květinová 24, Faubourg s jasmínem a pomerančovým květem by se ti mohly možná líbit.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 24. října 2016 03:50
Reakce na Muslik:

Shalimar

Cherqui S. Lutens

Elie Saab Le Parfum

Narciso Rodriguez for Her

Narciso Narciso Rodriguez 2014

Idylle Guerlain

Bottega Veneta EdP

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:21

tak já bych se s dovolením taky zeptala - hledám vůni, která voní podobně jako koule Twilight z Lushe - připomíná mi to totiž hrozně něco z dětství, co mi hrozně voní (samozřejmě nevím co, nejspíš nějakou luxusní (na mý tehdejší poměry) žvýkačku nebo bonbony z Tuzexu, co jsem dostávala 1x ročně na Mikuláše), cítím z toho nejspíš nejvíc něco jako rybíz. 

Trochu podobně mi voní i Ricci Ricci a ještě jedno jablko taky od Niny Riccy (nevím přesně, které, má jich taky už milion, ale nějaké červené bylo, takže možná Nina.)

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33584 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:24

A pak mi taky hodně voněl z L´Occitane Thé Bergamote, tím bych se asi polívala od rána do večera, nebýt toho, že ho přestali vyrábět, mám ještě zbytek tuhého parfému a voní mi hodně.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:29
Reakce na Potrefenáhusa:

...neco jako žvýkačky

Tempore Donna Laura Biagiotti - ale ta už se asi nedelá

Diamond Rubies E. Taylor

Bonbon Couture Parfum Intense Viktor Rolf

Bouche a Baie Nez á Nez