Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:32
Reakce na Miru:

těch žvýkaček se spíš moc nechytejte, já si právě nemůžu vzpomenout, co mi to připomíná :-D

Ale děkuji, jdu to zkoumat!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:36
Reakce na Potrefenáhusa:

...aha, nemusí to byt žvýkačky.!

Sice tu kouli voňavou neznám, ale hezké jsou treba jeste

Bois de Paradis Parfum del Rae

People of Labyrinths Luctor et Emergo

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:40
Reakce na Miru:

tyjo, ty vůně vypadají fakt hodně zajímavě, ale prosím vás - dá se to někde normálně sehnat a očichat? Já nejsem žádný extra parfémový znalec ani nadšenec, dost vůní mi hodně vadí nebo mě z nich bolí hlava a tak chodím cestou nejmenšího odporu (Sephora a vzorky na parfums)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:44
Reakce na Potrefenáhusa:

...no, normalne asi ne..., resp. nejnormálneji dat tady v inzerci poptávku na vzorečky a pak na zahraničních int. obchodech...

Ale ten Bonbon Intense v Sephore mají...

A pak možná by šel i Wonderlust Michael Kors

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 26. října 2016 17:59
Reakce na Miru:

díky za tipy, Bonbon Intense mě teda trochu děsí

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2016 23:44
Reakce na Potrefenáhusa:

"tak já bych se s dovolením taky zeptala - hledám vůni, která voní podobně jako koule Twilight z Lushe - připomíná mi to totiž hrozně něco z dětství, co mi hrozně voní (samozřejmě nevím co, nejspíš nějakou luxusní (na mý tehdejší poměry) žvýkačku nebo bonbony z Tuzexu, co jsem dostávala 1x ročně na Mikuláše), cítím z toho nejspíš nejvíc něco jako rybíz."

Nevzpomínám si už úplně přesně název, ale pamatuju si, že jedna vůně od Lush mi taky voněla jako žvýkačka Pedro. Tak možná to byla zrovna ta Twilight. Podobný tón citím i v novém růžovém Narciso Poudrée (Narciso Rodriguez). Ta se dá zkusit normálně v Sephoře.

Nedávno jsem pak zkoušela v Odéru v Praze v pasáži Černá Růže zkoušela Hundred Silent Ways (Nishane Istanbul). Ta by možná v tomhle ohledu taky mohla jít.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2016 12:30
Reakce na Potrefenáhusa:

tak já bych se s dovolením taky zeptala - hledám vůni, která voní podobně jako koule Twilight z Lushe - připomíná mi to totiž hrozně něco z dětství, co mi hrozně voní (samozřejmě nevím co, nejspíš nějakou luxusní (na mý tehdejší poměry) žvýkačku nebo bonbony z Tuzexu, co jsem dostávala 1x ročně na Mikuláše), cítím z toho nejspíš nejvíc něco jako rybíz. 

Trochu podobně mi voní i Ricci Ricci a ještě jedno jablko taky od Niny Riccy (nevím přesně, které, má jich taky už milion, ale nějaké červené bylo, takže možná Nina.)

 

Twilight z Lushe som neskúšala, ale na tému sldkých červenoovocných cukríkov by som skúsila Apparition alebo Juste un Basier .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33662 příspěvků moje polička 29. října 2016 15:36
Reakce na slniecko:

Děkuji za tipy.  Ten twilight právě zas tak moc žvýkačkový ani bonbonový není. Popis uvádí levanduli, ylang ylang a tonku. Je to taková fialová vůně, možná proto mi to připomíná ty Niny Riccy a taky asi trochu Indigo od Kenza (tonka mi většinou voní). Levanduli bych v něm nehledala. Kdybych já si vzpomněla, co z dětství mi ta vůně připomíná , ach jo (pedro určitě ne, to teda žádnej luxus nebyl :-D)

Ty jiný koule do koupele z Lushe mě neberou, ale Twilight mi voní fakt hodně. (A ještě sprchový gel Olive branch, miluju bergamot)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 29. října 2016 15:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Tak by som sa na to asi vybodla a skúsila prelustrovať ebay, či ho tam ešte niekto nepredáva, ak je už ako parfém mimo ponuky (lebo určite bol).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. října 2016 22:56
Reakce na Potrefenáhusa:

...levandule, ylang, tonka.?

To mi naskočil Chanel Jersey

http://www.parfumanie.cz/database/detail/jersey-eau-de-toilette-chanel

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 29. října 2016 23:09

Zabloudila jsem do parfémových diskuzí, tak se rovnou zeptám, když jsem objevila i tohle vlákno. Parfémový svět je pro mě jedna velká neznámá, většina parfémů mi nějak nekonkrétně vadí a není mi příjemné cítit ze sebe nějakou vůni. Jedinou výjimkou jsou takové jakoby mýdlové vůně, nejlépe se dají asi přirovnat k plechové krabičce krému Nivea, který na nás maminka používala v dětství.

Existuje nějaká taková lehká, slabě vonící mýdlová vůně? Pro začátek něco levného, asi spíš toaletní vodu než parfém?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 29. října 2016 23:33
Reakce na žluťásek:

Tesori d´Oriente White Musk/Muschio Bianco

Na notinu mají jen sprcháč a nějakou koupel, vůně zatím nedostupná, ale třeba se dá sehnat i jinde a někdy ji mají i v Tescu nebo kde, je moc pěkná

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 29. října 2016 23:35
Reakce na žluťásek:

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 30. října 2016 11:34
Reakce na žluťásek:

ad ... lehká, slabě vonící mýdlová vůně? Pro začátek něco levného, asi spíš toaletní vodu než parfém?

Mýdlovky mám moc ráda. Moje první vůně tohoto ranku byla L´Aimant od Coty. Vnímám ji jako jemnou, mýdlově-pudrovou, pod tím lehce růže, ylang, dřevo. Třeba by se Ti na začátek taky mohla líbit. Dá se pořídit za pár peněz např. tady.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 30. října 2016 12:56

Miru + cinkja + wiv

Děkuji všem za tipy, půjdu si to někam očichat. Parfumerie obvykle míjím a ani mě nenapadne tam zajít, přitom nějaká slabá mýdlová vůně by mi vlastně byla docela příjemná. Asi :)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 30. října 2016 13:25
Reakce na žluťásek:

Noa od Cacharel

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 30. října 2016 15:14

Zdravím, potřebuji radu, už asi 20 let nemůžu zapomenout na vůni Graffiti Vanilla od Naf Naf, znáte nějaký parfém, který by se této vůni alespoň přibližoval?

Offline Dahllie
Avatar
23 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 15:43

Přestali mi dělat DKNY Pure Verbena. Napadá vás něco podobného?

Složení (neověřené)
HLAVA: bazalka, citronová verbena
SRDCE: jasmín, zimolez, pivoňka
ZÁKLAD: ambra, mořské řasy, vetiver

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 16:01
Reakce na Dahllie:

No není to úplně stejné, ale pokud ti jde hlavně o tu verbenu, tak opravdu krásná s heřmánkem je Verveine od Fragonardu. U nás se ale jejich vůně prodávají docela s přirážkou.

Nejideálněji by se vyplatilo objednat s někým a podělit se o náklady na poštovné (mají ho totiž docela vysoké - 19 euro).

Potom bych možná zašla do L´Occitane. Ten taky vyrábí pár verbenových vůní, ale nevím, jak je to se šířkou jejich sortimentu u nás. V jejich pobočkách Německu totiž obvykle seženu i ty vůně, které u nás od nich vůbec nejsou k dostání.