Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 21:16

Prosím vás, co je to za složku, kterou mi Samsara připomíná Feminité du Bois? Je to ta broskev? Takové ostré na začátku to je... mají pár společného, nejsem schopná to poznat. 

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 10:48
Reakce na Gellnerova:

To je tezko rict, pro me je FdB hlavne svestka a tu vuni nemam rada, kdezto v Samsare se muzu koupat. Ja to snad pujdu zkusit taky a porovnat.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 13:22
Reakce na Luna:

To je tezko rict, pro me je FdB hlavne svestka a tu vuni nemam rada, kdezto v Samsare se muzu koupat. Ja to snad pujdu zkusit taky a porovnat.

Tak já to mám přesně naopak, Samsaru jsem coby zdivočelé květiny dosud nevzala na milost, zatímo FdB je pro mě krásná vůně. Spojnici mezi nimi nevidím žádnou.

Offline domenica blogger
Avatar
7963 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 13:55
Reakce na Gellnerova:

No a já miluji obě tyto vůně. A chápu, že v nich vnímáš něco společného. I já. U mě ale nejde o konkrétní složku, kterou bych ti nabídla k posouzení. Je to celkové vyznění, které na mě působí tak, že mám obě vůně zařazené v jednom šuplíku (obrazně i de facto). Nádherné dřevité tóny propletené s květinami a střídmě proslazené zralým ovocem, se špetkou živočišnosti. 

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 08. prosince 2017 15:21

Fleur ja ocenuju krasu Feminite du Bois, ale bohuzel je na mne prilis "olejova" Mne strasne pripomina podklad pro malbu z orechoveho oleje. Schne to snad pul roku,dnes se to v podstate vubec nepouziva, ale voni to podobne.

A jinak termin "zdivocele kvetiny" si zapisuju, to je vystizne.

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 09. prosince 2017 19:09

domenica "Nádherné dřevité tóny propletené s květinami a střídmě proslazené zralým ovocem, se špetkou živočišnosti. " - necítím v tom ovoce (ani ve FdB necítím ty švestky, ať čuchám jak čuchám), ale jinak to tedy bude ono :). A ta živočišnost, ano. Tu tam vnímám. 

Jen na okraj teda poznamenám, že tyhle výraznější vůně jsou nádhera sama, ovšem ráno, když se sedne do vytopenýho auta, vyznívají obzvlášť výrazně .

Luna  Pokud jsi provedla to porovnání, tak mě to zajímá. Já tu FdB teď už nemám, ale prostě přišel moment, kdy jsem - navoněná Samsarou - najednou cítila totéž, co vyčnívalo i z té druhé.  

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 10. prosince 2017 16:52

Gellnerova Nejen do auta. Ja se minuly tyden navonela rano Shalimarem, pres den v tehle zime kolem me jen tak jemne povlaval, vecer jsem sla na kurz tance, tam pretopeno a najednou jsem citila, jak se rozvonel. Jen jsem se bala, aby to tam nekomu nevadilo, prece jen fyzicka aktivita... ale ja jsem si to teda dost uzivala. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 26. prosince 2017 19:08
Reakce na Fleur:

Tak já to mám přesně naopak, Samsaru jsem coby zdivočelé květiny dosud nevzala na milost, zatímo FdB je pro mě krásná vůně. Spojnici mezi nimi nevidím žádnou.

​Já jo... a to ten santal. Mně vždycky vyjde (na čemkoliv, kdykoliv) jako prvotní a nejzásadnější (je-li obsažen), tak možná to má Gellnerova  stejně...

Přála bych si v Samsaře ty zdivočelý květiny, ale protože moc divočily, dostaly výprask santalovou vařechou! 

Offline Anka F.
Avatar
17 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 15:02

slniecko a ostatní rádkyně citrusového parfému :-)

Znovu děkuji za rady a konzultace, něco jsem i s dcerou očichala během adventu, něco jsem nesehnala (např. bodyshop) a něco jsem dala dceři pod stromeček jako odstřik nebo miniaturu, ať si vybere. Největší úspěch měla https://www.parfumanie.cz/database/detail/aqua-allegoria-mandarine-basilic-guerlain  Ta je opravdu skvělá a vyhrála i mě i u dcery.

Mimochodem, kde se v ČR kupuje  https://www.parfumanie.cz/database/detail/satsuma-the-body-shop nenašla jsem ji ani na webu ani v kamenných obchodech.

Online slniecko admin
Avatar
17516 příspěvků moje polička 30. prosince 2017 18:22

Anka F. Teším sa!

Niekedy má niečo z tej značky Elnino, niekedy Fragrancedirect, ja mám na skok kamenný obchod The Body Shop v Rakúsku.

Offline Anka F.
Avatar
17 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 18:27

slniecko 

Děkuju za radu.

Online slniecko admin
Avatar
17516 příspěvků moje polička 07. ledna 2018 19:29

Anka F. no, nie je začo...jedine si to odsledovať.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 07. února 2018 19:49
Ahojte , prosim o radu, podobnost s Hypnotic Poison - hledám levnější verzi pro puberťačku, klidne i ekvivalent mezi arabskými vuněmi,originál je moc "drahý" :s
Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 05. března 2018 09:02

Dá se říci, že Dries Van Noten FM se typově podobá Jasmin Noir od Bvlgari?

Zkouším přes víkend Dries Van Noten a pořád mi připadalo, že jsem podobný akord (bílé květiny a gurmánská čokoládová tonka) už někdy v minulosti cítila a nosila. Nic jiného než Jasmin Noir mě nenapadlo.

Offline zdensy
Avatar
1046 příspěvků moje polička 05. března 2018 09:39

teena-s , snad Harem LR Parfums / Racine

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 06. března 2018 17:08

Ahoj všem, hledám náhradu za dva parfémy, které se postupně přestaly vyrábět -

Fraîcheur végétale: Thé Vert (Yves Rocher) a Thé Vert / Green Tea (L'Occitane).

Mám teď jako náhradu Green Tea od E. Arden, ale není to úplně ono, oba předchozí se mi líbily víc.

Napadlo by vás, co jiného podobného zkusit?

Vyřadila jsem z výběru nový zelený čaj od yves rocher (Thé Vert z řady Un Matin au Jardin), protože na mě nevydrží vonět ani hodinu, a Un Jardin Sur Le Toit, protože se na mě rozvoní do divné nasmrádlosti - jakoby zatuchlosti (už to tady někdo psal, že má podobný problém, jsem ráda, že nejsem sama). Ještě jsem zkoušela ostatní zelené čaje (s okurkou atd.) od E. Arden, ale také to není ono.

Předem dík za nápady!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 06. března 2018 20:50

gtea Zkus zelený čaj od značky Florascent. Výdrž a sillage sice nejsou omračující, to ale nebyly ani u čajů od L´Occitane.

Potom je hezká Au Thé vert od Bvlgari, ale pátrej spíš po této verzi Extreme: https://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-parfumee-au-the-vert-extreme-bvlgari.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 07. března 2018 05:08

gtea 

...neni to sice čajovka, ale osvěžující a přitom hladivá je a je nádherná.! Bílozelená

Vetyverio Dyptique

Offline gtea
Avatar
120 příspěvků moje polička 07. března 2018 06:36

Fleur Miru Díky moc, jdu to prozkoumat.

Offline Alexstrasza
Avatar
11 příspěvků moje polička 07. března 2018 09:28

Zkusím se také zeptat, třeba mi pomůžete. V současnosti používám Kenzo Jungle L´Elephant, na léto jsem měla od Kenza Flower. Na vůně jsem docela konzervativní, stačí mi 1-2, měním spíše po několika letech (obvykle v souvislosti s nějakou životní změnou). Dříve jsem používala např. Guess by Marciano nebo YSL Manifesto. Na Jungle mi je velmi příjemná skořice a to, jak zpočátku voní kořeněně, na mně pak přejde do vanilky a vydrží několik hodin. Nicméně bych teď na jaro/léto uvítala něco jemnějšího, Flower bohužel po hodince dvou necítím, ačkoliv ta pudrová vůně je mi také příjemná. Zkoušela jsem teď pár vzorků od Etat Libre, La Fin Du Monde voní krásně, hlavně ten sladký začátek, vydrží několik hodin, ale to co pak cítím nejsem schopná rozklíčovat a to mi vadí. Takže, dokázaly byste poradit něco zpočátku klidně výrazného, co se později rozvoní do sladší vůně (zase ne přeslazené), klidně té vanilky nebo pudru? Ideálně něco, co se dá objednat jako odstřik.