Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:08
Reakce na razorblade:

Dobrý den,

máte tipy na netradiční zajímavé vůně, které by mohly potěšit člověka, který bezmezně miluje Cacharel Eden, Bvlgari Black a Serge Lutens Chergui? Ráda bych si rozšířila poličku, ale nebaví mě chodit po parfumerce a testovat všechny dekadentně vypadající lahvičky. Díky :)

No Eden je tak specifickou pačuliovkou s ovocem a květinami, že ač už jsem jich vyzkoušela mraky, nenarazila jsem na žádnou o níž bych mohla říct, že je jí vyloženě podobná. Napadá mě akorát Un Jardin Sur Le Nil od Hermes, ale ta je bez pačuli.

Co se týče obecnější kombinaci ananasu a zeleně, který se dá v Edenu najít, tam souhlasím s tipem od Miru na Oliver Peoples 2016 od Byredo. Ale pozor, to je letní limitka, takže už se v Ingredients v Praze doprodává. Nicméně když jsem tam před dvěma týdny byla naposled, tak ji ještě měli. A ještě druhé pozor, u té hrozně záleží na konkrétní kůži. Třeba na mně hrozně vylézá jalovec a můžu si o nějakém ananasu nechat leda tak zdát- ten brečící smajlík proto, že ji znám z andry a závidím jí, jak jí sedí.

Pokud jde o Chergui od Lutense, letos jsem jí objevila nově podobně povedenou Tobacco Nuit od Atelier Cologne. Ovšem ta pochází z letošní orientální kolekce, která do Sephory zatím stále nedorazila, pořád mají jen tu loňskou. Na parfums se sice už objevila, no bohužel od ní nenabízí vzorek. A při té ceně se podle mě vyplatí zůstat u Lutense. Nicméně kdyby se časem v té Sephoře přece jen objevila, doporučuju alespoň pro zajímavost vyzkoušet.

Prozatím mě jako možný tabákový ekvivalent místo toho napadá Volutes od Diptyque. Jsou dvě koncentrace EdP a EdT. Mně se víc líbí EdP. Ta se dá vyzkoušet v Ingredients v Praze.

Bvlgari Black už si nepamatuju, abych ji mohla s něčím srovnat. Teda koukám na složení čaj Lapsang Souchong...no to by možná mohla jít Tea for Two od L´Artisan, ale to střílím od boku.

Pak vidím na poličce Rush od Gucci. Ta má svůj ekvivalent tady, až jednou českým e-shopům dojdou zásoby (přestala se vyrábět)

http://www.parfumanie.cz/database/detail/pg05-l-eau-de-circe-parfumerie-generale .

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 08. října 2016 00:59
Reakce na razorblade:

Dobrý den,

máte tipy na netradiční zajímavé vůně, které by mohly potěšit člověka, který bezmezně miluje Cacharel Eden, Bvlgari Black a Serge Lutens Chergui? Ráda bych si rozšířila poličku, ale nebaví mě chodit po parfumerce a testovat všechny dekadentně vypadající lahvičky. Díky :)

Tak až budeš v Praze, zajdi do Ingredients a vyzkoušej Monsieur. (Frédéric Malle). Já jsem si vzala na dlouhou cestu do vlaku velký vzorek, že tedy budu tuhle novinku v klidu studovat, navoněla si zápěstí, postříkala papírek, ten pak založila do notesu, hodila do kabelky... a asi za půl hodiny se mi začala z kabelky linout překrásná vůně, živá vzpomínka na Eden. Na ruce pak to byl Eden v kombinaci s Bvlgari Black. Schválně to vyzkoušej. Překrásné pačuli.

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:08

zeny, diky za tipy:) asi presedlam z hadru na parfemy. zacinam tomu propadat. dneska jsem treba v ramci cisteni pokicky podarovala matku z pulky plnou euphorii, protoze mi najednou prijde moc obycejna a nudna:D

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:01
Reakce na razorblade:

zeny, diky za tipy:) asi presedlam z hadru na parfemy. zacinam tomu propadat. dneska jsem treba v ramci cisteni pokicky podarovala matku z pulky plnou euphorii, protoze mi najednou prijde moc obycejna a nudna:D

Dobry den, mate nejaký tip na vône podobne guerlain l'instant edt (nie edp) s celodennou vydrzou? Mam ju rada, ale v podstate  ju na sebe do minuty necitim.

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:02

Sorry, nemalo to byt zaradené ako reakcia na razor. 

Offline buble
Avatar
40 příspěvků moje polička 08. října 2016 22:11

Nemate nekdo tip na neco podobneho Escade Into the blue? Mela jsem ji rada na leto/dovolenou...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. října 2016 06:56
Reakce na buble:

...podobného nevim,

ale mohla by se Ti libit nová

Missoni EdP

(jiné tazatelce jsem tady už doporučovala také, ale EDT, ony jsou ty koncentrace dost rozdílné svým vyzněním, ale příjemné obě).

Offline RoSa
Avatar
8146 příspěvků moje polička 09. října 2016 07:24
Reakce na buble:

A co zkusit Eau de Krizia?

Jednu dobu nesehnatelná, nyní dostupná na parfums.cz , a za vynikající cenu!

Offline buble
Avatar
40 příspěvků moje polička 09. října 2016 10:43

Diky za tipy! Vyzkousim a poreferuju...

Akorat nemuzu uverit te cene Krizia , v tom musi byt snad nejaky hacek ...

Offline RoSa
Avatar
8146 příspěvků moje polička 09. října 2016 10:51
Reakce na buble:

Není - mám ho a je v cajku!

Myslím, že by se mohl líbit - je to také taková vodní čistá vůně...

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 09. října 2016 15:31
Reakce na Miru:

Prosim, poradíte aj mne? Viz príspevok vyššie. Dakujem

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. října 2016 15:58
Reakce na Piňata:

...jej, ráda

No, nenapišu vůně podovné, ale vůně, které by se libit mohly...:

Elie Saab Le Parfum

Furiosa Fendi

Champs-Elysées EdT

Cinéma YSL

Organza Givenchy

Poeme Lancome

Dolce Vita Ch. Dior

...a nebala bych se ani zkusit Coco Chanel EdP

...ale pomohlo by mi, kdyby jsi napsala, ješte nejakou vůni - at už tu, co se Ti libí nebo naopak nelíbí...

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 09. října 2016 16:37
Reakce na Miru:

...jej, ráda

No, nenapišu vůně podovné, ale vůně, které by se libit mohly...:

Elie Saab Le Parfum

Furiosa Fendi

Champs-Elysées EdT

Cinéma YSL

Organza Givenchy

Poeme Lancome

Dolce Vita Ch. Dior

...a nebala bych se ani zkusit Coco Chanel EdP

...ale pomohlo by mi, kdyby jsi napsala, ješte nejakou vůni - at už tu, co se Ti libí nebo naopak nelíbí...

Dakujem velmi pekne. Budem skúšať. Sa mi po pôrode stala taká nemilá vec, ktorá trvá uz vyše roka, že všetky parfumy, ktoré som používala, sa mi na koži začali rozkladať do takého zvláštneho odéru, až smradu.  Okrem toho guerlainu. Dovtedy som používala ako signature vivienne westwood boudoir. Z času na cas na jar guerlain Aqua allegoria pamplelune, ked bola chuť coco. Myslela som si, že možno boli staré, tak som kúpila dahliu divin,  ale cítila som rovnaký odér. Dakujem este raz velmi pekne za reakciu. 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. října 2016 16:48
Reakce na Piňata:

...ó, jéje, to je naprosto normální.!

Chci rici - velmi často se stane, že clovek zmení parfemové chutě....

...mohou za to hormonalni zmeny, situace v živote, nemoci, nalady, vyzrání cloveka a milion dalsích aspektů...

Důlezite je, aby se clovek ve vůni citil dobre, prijemne, krasne, aby se na samotné navonení se têšil...

No, a je krasne objevovaní nových vůní,

človek si prece musí neco poridit, když "nemá co na sebe"...

Offline Piňata
Avatar
64 příspěvků moje polička 09. října 2016 16:56
Reakce na Miru:

Hned sa do toho pustím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 10. října 2016 20:40
Reakce na RoSa:

Není - mám ho a je v cajku!

Myslím, že by se mohl líbit - je to také taková vodní čistá vůně...

To ses hned ve svym zivlu, co? Svezenkarko jedna uchylna 

Offline RoSa
Avatar
8146 příspěvků moje polička 10. října 2016 20:53
Reakce na barbucha:

Kuš, babo! Já už jsem se ze svěženkářky a kožomilky propracovala k chypré, heč! (ale svěženkama nepohrdám!)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. října 2016 21:22
Reakce na barbucha:

Máš snad problém s úchylnejma svěženkářkama? Jako kdybys nevěděla, jak ty nebožačky skončily - jedna u chyprovek, druhá u aldehydovek a skorogurmánek.

Ale přesto taková rebarbora...viď RoSo.

Offline RoSa
Avatar
8146 příspěvků moje polička 10. října 2016 21:55
Reakce na jerry:

Jo jo, furt to tam je - geny nezapřeš!

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 10. října 2016 21:57
Reakce na jerry:

Ale nemam s nima problem, prave naopak - uz mi to chybelo