Hledám parfém, který voní (podobně) jako...

10. října 2014 08:45
Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 23:32
Reakce na Ayuri:

Taky děkuji, podívám se na to.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 06:54
Reakce na Grizzlin:

Amethyst Lalique

Jeanne Lanvin Couture

Tresor Midnight Rose

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 17:50

Možná  někdo  poradíte, pokud  ještě  vůni  pamatujete.

Moje  kdysi  oblíbená    a milovaná Nina Ricci Farouche.  Mně  ji malinko a  jen  chvilkově  připomene  Chanel no 19 Edp.  Ale  není to ono. Mám vzorečky  od  jedné  hodné  duše  z flakonku, který  je asi  z 80. let,kdy  se tato  nádhera  přestala  pak  vyrábět..Ale  bohužel už  ta  vůně je  taková  vyvanulá, plochá.

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 19. listopadu 2017 15:44
Reakce na Miru:

Mockrát děkuji!

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 10:13

Ahojte,

Prosím o radu. Rada by som vyskúšala nový parfém. Jediný, ktorý si kupujem dlhodobo, je Chanel Chance EDP a zatiaľ som nenašla žiaden, ktorý by mi rovnako vyhovoval. V parfémoch sa veľmi dobre neorientujem. Na Chanel Chance mám najradšej vôňu citrusov, a na ďalší deň cítim zo šálu ešte príjemnú sladkú vôňu, ktorú neviem identifikovať J

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 24. listopadu 2017 20:59

Chance EdP (výhradně) byla dlouho moje signature, s příchodem na arome jsem začala zkoušet, objevila jsem skvost mezi Chanel Exclusif, které mi ji charakterem mírně připomínal - stejná elegance - La Pausa. Takže jsem začala zkoušet Chanel mainstream a vystřídala jsem Allure EdT i EdP (v zimě), odnože Chance, později i Coco, abych zjistila, že ta pro mě nění, naopak jsem se našla v No. 19 Poudre a Chanel No. 5 Premiére. No a teď mám Chanely stále ráda, ale Guerlain mě dostal - je tak nějak méně odtažitý. Takže má rada - zkusila bych nejdříve Chanely a taky mě napadla, že by se ti mohla líbit Chloe Love.

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 19:40
Reakce na woman27:

ďakujem pekne za odpoveď, rada otestujem spomínané parfémy. Podľa diskusie som vyhliadla aj niektoré Guerlain Allegorie, takže budem skúšať aj tie. 

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 21:08
Reakce na Dayyo:

Neodpovim ti na dotaz, ale chces-li, rada se s tebou o odstrik farouche edp podelim. Dostala jsem nedavno velmi zachovaly flakon od znameho. Byl by urcite rad, kdyby vune dal sirila radost :) kdyztak dej vedet

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 26. listopadu 2017 23:40
Reakce na Dayyo:

Možná  někdo  poradíte, pokud  ještě  vůni  pamatujete.

Moje  kdysi  oblíbená    a milovaná Nina Ricci Farouche.  Mně  ji malinko a  jen  chvilkově  připomene  Chanel no 19 Edp.  Ale  není to ono. Mám vzorečky  od  jedné  hodné  duše  z flakonku, který  je asi  z 80. let,kdy  se tato  nádhera  přestala  pak  vyrábět..Ale  bohužel už  ta  vůně je  taková  vyvanulá, plochá.

Květinová,aldehydová, lehce a velmi příjemně nahořklá, viď? Nic podobného jsem nepoznala a střežím si miniaturku. Tohle jsou kousky, které  už asi nikdy nepotkáme. I když... lehké záchvěvy vzpomínek na tuhle vůni se mi objevují u parfému Bella Donna (Jul et Mad).

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:48
Reakce na razorblade:

To by bylo  úžasné. Já se  ozvu  v  SZ. Dodnes  si  nadávám, že jsem od ní vyházela  všechny  prázdné  flakony

,a že jich  bylo pár.  Poslední  byly  2 30 ml   v  dárkovém balení  , co mi dal  manžel,když  se narodil  náš  první  syn

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 09:53
Reakce na domenica:

Přesně  jak píšeš,  aldehydovka, lehce  nahořklá a  prostě  typická  vůně  z doby  70.  let.

Chápu, že  širokému  okolí se jistě  lépe prodává  nasládlá  L'Air du Temps a  proto asi její  výroba  neskončila.

I když  nemohu už s určitostí  tvrdit, že je  stále  stejná jako ta původní. S Farouche  by asi  neudělali  takový  obrat  Děkuji  za typ  a  Bella Donnu  někdy  vyzkouším.

Offline pocahontas
Avatar
1 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 07:54

Hezký den, koukám, že tady jsou chytré hlavičky na to,  v čem se nevyznám. Už moc dlouho hledám parfém, který voní podobně jako od Oriflame Pop glam Glossy Pink.. je dost přesládlý, ale nemůžu na něj zapomenout :D dokonce jsem si nechala trochu na památku. Složení: granátové jablko, jasmín, fuchsie, růžepižmo, naplavené dřevo, orchidej. Předem děkuji moc za odpověd.

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 28. listopadu 2017 08:46
Reakce na pocahontas:

Nepoznám ju, ale podľa zloženia b som skúsila Euphoriu Blossom, alebo ak sú niekde dostať tam, kde bývaš, tak vône od Aquoliny.

Offline Anka F.
Avatar
17 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 19:04

Potřebovala bych trochu poradit -

- Dcera-teenagerka si přeje na  Vánoce nějaký citrusově vonící parfém, nejlépe s převahou mandarinky - existuje něco cenově dostupného (do 1000 Kč)?

- Před více lety jsem dostala na Vánoce úžasný Le Feu d'Issey  (https://www.parfumanie.cz/database/detail/le-feu-d-issey-issey-miyake?_fid=u4k9#userPerfume), který se však přestal vyrábět, znáte  něco, co tenhle parfém připomíná? Pro mě to byla vůně snů, měkká, hřejivá, sametově rudá, lehce nasládlá ale ne moc  ...

Předem děkuju za jakoukoliv radu!

 


Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 19:37
Reakce na Anka F.:

Le Feu d´Issey jsem měla příležitost vyzkoušet díky mmija22 teprve nedávno a musím říct, že to je tak specifická vůně, že ač jsem už očichala kde co, nic podobného jí bohužel neznám.

Ale zrovna to teda citrusová vůně není. Pěknou mandarinkovou vůni má Hermes https://www.parfumanie.cz/database/detail/eau-de-mandarine-ambree-hermes , ale ta už je teda přes tebou stanovený limit.

Potom není špatná Glorious Mandarin od Guccihttps://www.parfumanie.cz/database/detail/flora-glorious-mandarin-gucci . Ta je v limitu jen v menší 50 ml velikosti.

V obou velikostech by se do limitu vešla akorát Clinique Happy, i když tam ta mandarinka už není tak výrazná https://www.parfumanie.cz/database/detail/happy-clinique . Každopádně ve své kategorii je to dobrá vůně.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 19:43
Reakce na Anka F.:

Boss Orange Sunset Hugo Boss

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 19:48
Reakce na Anka F.:

Quatre Boucheron

Online slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 20:04
Reakce na Anka F.:

Tak asi úplná klasika je Mandarine Basilic 

https://www.parfumanie.cz/database/detail/aqua-allegoria-mandarine-basilic-guerlain

veľmi pekná, aj keď skôr suchšia a sladšia je Route Mandarine

https://www.parfumanie.cz/database/detail/route-mandarine-manuel-canovas

a ak chceš ísť cenovo ešte nižšie, tak vydarené sú vône od The Body Shop, napríklad Satsuma

https://www.parfumanie.cz/database/detail/satsuma-the-body-shop

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 03. prosince 2017 20:34
Reakce na Anka F.:

Môjmu nosu sa zdá, že jediná vôňa, čo sa aspoň ako-tak podobá na Le Feu je vôňa vol d´hirondelle od LM parfums

Offline Anka F.
Avatar
17 příspěvků moje polička 07. prosince 2017 00:41

Jste skvělé! Všem moc děkuju za rady!